• Krátkometrážní

Hrozba v poušti (2008)

Zase raz nedocenený, avšak prekvapivo atmosférický, zaujímavý, mysteriózny a napínavý survival. Pekne natočený, slušne odohratý, s temným a znepokojivo neistým nádychom + navyše jeden z absolútneho minima filmov, kde ma americkí vojačikovia neiritovali, dokonca som s nimi miestami až súcitil. Veľmi slušný horor od ½ režisérskeho Blair Witch dua.

Kill Game (2018)

Otrepaný, nezávislácky teen-slasher, zbytočne dlhýýý, avšak pozerateľnejší než by sa zdalo podľa jeho mizerného traileru. Pre subžánrových nadšencov teda znesiteľné, pre ostatných asi strata času.

Sinister 2 (2015)

Ciaran Foy je ešte väčší packal než som sa obával. To, že mu tu a tam z neznámych dôvodov prechválili jeho Citadelu ešte prehryznem, aj keď to žiadna pecka nebola a že talent z neho práve nesrší onedlho potvrdil aj sequelom Sinistra. Pretože natočiť tak slabé, bezduché, generické a nezaujímavé pokračovanie k niečomu tak silnému, temnému a atmosférickému je hanbatý fail. Nemôžem to pomaly ani normálne porovnať, pretože je to vo všetkých aspektoch o toľko horšie, až som mal pocit, že pozerám nejakú nevydarenú paródiu a aj tými 2* možno nadhodnocujem. Uff, radšej na túto blbosť rýchlo zabudnem a budem predstierať, že Sinister bol iba jeden, dúfajúc, že iritujúcej, komerčnej Blumhouse fabrike, ktorá chrlí horory ako levné zboží na páse, nenapadne ho znehodnotiť ešte ďalším prírastkom.

Submerged (2014)

What a fuckin' mess... Banda idiotov sa v limuzíne zrúti do vody, kde čakajú na smrť, hádajú sa, flashbackujú a na diváka šijú vyše hodiny a pol dlhý nervák o tom, či zakapú skôr oni alebo divák (od nudy). Otupná, predvídateľná a bohovsky vyčerpávajúca kravina, ktorou si pán Céčko Miller, tvorca niekoľkých solídnych počinov, zbytočne degraduje renomé. A ako tak pozerám na jeho aktuálny trailer k nadchádzajúcemu akčáku "Extraction", ktorý očividne pokračuje v pribíjaní klincov do hereckej rakvy môjho obľúbenca Willisa, tak sa zrejme ani do budúcna príliš nepolepší.

Všechno, co chceš (2015)

Pre mňa najvtipnejší film roku. Námet o nadľudských schopnostiach je síce dávno prevarený jak průpovídky starej matere, no celé je to tak sviežo, chytľavo pojaté a odohraté; že N0 problemos. Peggov nesilený humor sa ešte stále neprejedol a nestarnúca kočka Kate dostala po 3 rokoch konečne rolu, ktorá nie je zbytočná či nevýrazná. K tomu excelentne dementný bimbo záporák a luxusný pes Robina (R.I.P. master) Williamsa, pri ktorého scénkach som sa z chuti nasmial ako už dlho nie. Štýlovo anglicky natočené, zábavné a napriek značnej absurdnosti tak-nejak príjemne prirodzené. Made my day /hovno day- month.

L.A. Slasher (2015)

Aj keď by sa podľa obmedzenej variácie názorov mohlo na prvý a druhý pohľad zdať, že LosEndžiliskýSlešr nestojí za pozornosť, aspoň nie pre iba-gore-uznávajúcich hororových prvokov, či žiačikov 3.C, ktorým tatko pri večernom kakauku pošepkal, že sú hororoexprdi, osobne si s tým dovolím nesúhlasiť. Moderný teen horor je síce rakovinotvorná odnož žánru, v ktorej to tento rok mimoriadne kvitne, avšak "L.A. Slasher" mi prišiel znesiteľnejší než väčšina jeho súputníkov poslednej doby. Lepšie natočené než "#Horror", s nie tak umelým sociálnym komentom ako "Some Kind of Hate", nie imbecilne obmedzené ako "Unfriended", ani trápne ako "The Hive", či mizerne generické ako "The Gallows". Nevravím, že by to bola nejaká hitofka, ale zlé to nebolo.

Bleeding Hearts (2015)

Nenáročný exploiťák o ženskom sesterstve, ktoré si každý rok berie na mušku niekoľkých mužov. Tých zvedú, unesú a následne mučia, tešiac sa na ich „bleeding hearts“. Lacný, ale vcelku zábavný, sexy úlet s psycho kočičkami. Mohlo to byť trochu kratšie, ale ináč pohoda.

The Perfect Husband (2014)

V r. 2011 si seňor Pavetto natočil Perfect Marriage, 3 roky po tom Perfect Husband a predpokladám, že teda do 3 rokov tu máme ešte Perfect Wife, ktorou tvorca uzavrie svoju trilógiu „o tom istom“. Tragikomický príklad, ktorý ide ruku v ruke so zbytočnosťou a zúfalstvom, ktoré sa postupne stali hlavnými znakmi modernej hororovej scény za (minimálne) poslednú dekádu :-(

Helen Keller vs. Nightwolves (2015) odpad!

Jedna z najabsurdnejších hororových dementností, čo sa mi podarilo za tento rok zhliadnuť. Ku cti tvorcov slúži snáď len to, že ju v čase halloweenskom sprístupnili pre potenciálnych záujemcov zadarmo, pretože za niečo takéto by sa mali hanbiť pýtať čo i len dolár. Ale body (resp. hviezdy) za to aj tak nedostane; kde nič nie je, ani ja neberiem.