Jackass 2 (2006)

Moja obľúbená partia šialencov prekonala sama seba. Jackass 2 ponúka dosiaľ najlepšie kúsky či už sa jedná o nechutnosť, zvrátenosť alebo hazard so zdravím a vlastne aj životom. Ťažko povedať kde chodia na takéto "skvelé" nápady ale stierať hranicu medzi genialitou a stupiditou sa im darí na výbornú. Čerešničkou na torte je záverečná muzikálová scéna v ktorej Johny Knoxville napodobnil legendárny kúsok od Bustera Keatona s padajúcim domom. Grand opening, grand closing.

Futurama (1999) (seriál)

Pri sledovaní pilotného dielu som plakal od smiechu. Simpsonovský štýl humoru, časté pop-kultúrne narážky, satira a prepracovaný svet budúcnosti. Futurama sa neberie celkom vážne čo je vidieť na tom, že jednotlivé diely často stavajú na hlavu predošlé (V jednom diely sa dozvedáme, že jedinci Zoidbergovej rasy po spárení umierajú a o niekoľko dielov neskôr ho vidíme spomínať na to ako s ním jeho matka nikdy nebola spokojná...) Humor v tomto seriáli často doslova nedáva zmysel, napríklad keď Benderovi odpadnú obe ruky, v pohode si ich sám zdvihne...ale kde vzal tú tretiu ruku? Skoro to vyzerá, že tvorcovia dali do Futuramy všetko to čo sa báli dať do Simpsonovcov lebo v tomto seriáli je možné prakticky všetko. Kde inde uvidíte šibnutého profesora omylom vyrobiť krabicu v ktorej je paralelný vesmír? Občas to vyzerá, že sa Futuramou inšpirovali filmoví tvorcovia - je tu diel v ktorom hrdinovia kvôli nevydarenému pokusu profesora začnú mladnúť, čo mi pripomenulo Benjamina Buttona a diel v ktorom je Leela v kóme lebo ju uštipla obria včela mi zase pripomenul Inception. Tak ako v Simpsonovcoch aj tu je mnoho vtipov postavených na charakteroch postáv. Tie som si okamžite obľúbil. Seriál je prudko návykový.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Teda také nefalšované napätie ako pri sledovaní pilotného dielu tohto seriálu som dlho nezažil. Jeden z mojich obľúbených žánrov natočený štýlom ktorý mám rád - pútavo a bez vysokej hustoty klišé. Ťažko veriť tomu, že ide len o pilot televízneho seriálu a nie celovečerný kinofilm. Rozhodne by som si to rád pozrel na veľkom plátne. Thumbs up! Days gone bye: 90% Guts: 80% Tell it to the frogs: 70% Vatos: 80% Wildfire: 80% TS-19: 80%

Já, padouch (2010)

Nie príliš originálny animák s nízkou hustotou podarených vtipov. Na väčšine scén sa z chuti zasmejú len malé deti ktorým je tento film vlastne určený. Ako som spomenul, veľa miesta pre originalitu sa tu nenašlo. To znamená, že z hlavného hrdinu ktorý je najprv neznesiteľný zločinec sa stane milujúci adoptívny otec a po vzore Madagascaru sú tu malé komické postavičky "Minions" ktoré však podľa mňa veľmi komické neboli a na tučniakov z Madagascaru sa ani zďaleka nehrabú. Ďalšou chybou je, že väčšina dobrých vtipov bola už v traileri. Film bol točený pre 3D kiná a niektoré scény, tak ako tie v záverečných titulkoch v obyčajnom formáte nie sú to pravé. Ak si môžte vybrať choďte na 3D.

Zombies: Den-D přichází (2008)

Prehnané. Zo zombies sa stali bytosti s nadprirodzenými schopnosťami ktoré vedia chodiť po plafóne. Celé to slúži iba ako prehliadka viac či menej efektných mordov. Musím ale priznať, že pri niektorých som vyprskol od smiechu. Tiež som sa dozvedel, že nie všetci zombies sú zlí a existujú medzi nimi aj vegetariáni... Film je plný klišé a predvídateľný od začiatku do konca. Čerešňou na torte je potom posledný záber ktorý film zhadzuje do ešte nižšej kategórie a dáva výkričník za vetou "Tento film sa nebrie vážne".

Ctihodný občan (2009)

Pekne natoceny film pri ktorom neviete co sa stane dalsie, teda hlavne v prvej polovici. Potom to ide tak trochu dole vodou. Niekolko scen je ale dost hustych a zapamatania hodnych. Film poukazuje na nedokonalost pravneho systemu a nie je v nom celkom jasne kto je 'zly' a kto 'dobry', pretoze tak ako v skutocnosti ani tu nie je svet ciernobiely. Je postava Gerarda Butlera spravodliva alebo sialena?

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Kopa užitočných informácií a návodov ako prežiť v divočine či pustatine. Bear Grylls je šialenec, keď dobrovoľne a schválne skáče do ľadovej vody alebo vojde do pohyblivých pieskov len, aby nám ukázal ako z toho von. Tiež to občas vyzerá, že mu viac chutí surová než varená strava. Má moju úctu za to čo všetko dokáže iba s nožom, kresadlom a poľnou fľašou.

Kniha přežití (2010)

Pre mňa zatiaľ jeden z najlepších filmov roka. Dobrá hudba, dobrý vizuál, zaujímavý príbeh, krásna Mila Kunis, charizmatický Denzel a slušná akcia. Príjemné prekvapenie, pretože som od filmu veľa nečakal.

La intrusa (2001) (seriál)

Tisíc krát prevarené telenovelové klišé na ktoré sa dá pozerať len vďaka nádhernej Gabriele Spanic.

Partička (2009) (pořad)

Mám nápad! Dajme dokopy partiu priemerných hercov (slovenskú elitu), nechajme ich na pódiu hrať detinské hry a vymýšľať amatérske pesničky, nazvime to humoristická relácia a určite sa nájde kopa ľudí čo si to pozrú a dokonca sa na tom a j budú smiať...... Tak takto nejako asi uvažujú tvorcovia tohto programu