Týpci a zbraně (2016)

Vďaka pánu Bohu za tieto skvosty v týchto rokoch kedy sa všetky premiéry odkladajú (včera vĺčkovia z Wall Street dnes toto a už sa na to teším :) ). Dovolím si nesúhlasiť s JASM. Napätie, príbeh do konca, vtipné momenty... :) Mňa film bavil parádne rovnako ako W.O.Wall.Str a o to mne ide. Fun faktor 82%, príbeh + spracovanie 87% , hodnotenie s prehľadom 5*****

Tenet (2020)

jak toto... Asi takto: určite to nie je film na zmáknutie popri ukončovaní kvartálneho DPH. Teda nie, pokiaľ z toho chcete niečo mať. Osobne som to sledoval v celku pozorne a aj tak sa mi to miestami zdalo kúsok prekombinované (v podozrení, že mi niečo ušlo -šup späť dve minútky :) ). Nie zlé, ale až moc dôležitých detailov ktoré bežne nesledujete a tým sa mi stalo dielko kúsok únavné (2x sa mi pozerať nechcelo). Fun faktor 72%, príbeh + spracovanie 76% , hodnotenie 4**** (V spuste dôležitých detailov sa detaily strácali- o málinko zjednodušiť a bolo by 5*)

Láska navždy (2020)

za mna dobre. Pekny pribeh, dej, spracovanie, hlavna hrdinka sympaticka ... Aktualnych tu 50% beriem ako podhodnotene. fun faktor 68%, príbeh + spracovanie 65%,

Hrad (2020)

tak toto bolo čo? :) Asi najzaujimavejsie na celom filme bol dabing - 70% Francúzky, 25% Litovčina? a 5% CZ :D Tak to ma fakt pobavilo! (ale asi ako jedine na celom filme. A to som sa na Írsko tešil) -možno ak by som rozumel, dám iné hodnotenie. Jedna hviezda za Írsko, druhá za film samotný. Fun faktor: 25% príbeh + spracovanie 40% (s otáznikom nakoľko neviem poriadne o čo tam išlo :) )

Život jde dál (2019)

Bez očakávaní - filmeček (z malinkej časti komédia z väčšej dráma) na jedno pozretie s príjemným oddychovým tempom a jednoduchou zápletkou. Dávam 5* na vyrovnanie súčasných 56% (60% si určite zaslúži) .Fun faktor 55%, príbeh + spracovanie 64%

Americká elegie (2020)

Cca podľa skutočnosti -náhľad do disfunkčnej rodiny kde sa každí snaží, no nejak to nejde. Bez obalu, pozlátka aj s dobým ale prevažne horším, až zlým. Pekne vyvážený Netflix film. Ak od toho nebude veľa čakať, aktuál hodnotenie 70% dáte cca aj vy. Fun faktor: 71%, príbeh + spracovanie 71%,

To poslední, co chtěl (2020)

slušný príbeh, fajn prevedenie len asi kúsok prekombinované. Ak by to bolo podľa skutočnosti tak by to dodalo to, čo tomu snáď chýba :) . Každopádne aktuálnych 39% si film nezaslúži, takže dávam 5*. fun faktor: 61%, príbeh + spracovanie 65%

Les sebevrahů (2016)

pozerateľné to je. Veľa klasického "bu" efektu, niektoré nelogické drobnosti (nebudem písať nech neprezrádzam :) ) ale nič, čo by extra bilo do očí. Nápad to má, pekná príroda a výlet do Japonska ale niečo tomu proste chýbalo :/ fun faktor: 53% príbeh + spracovanie 58%

Pohromadě (2020)

za mňa nečakane dobre vzhľadom na aktuálne hodnotenie (51%) na čsfd. O výsledok sa nemalým kúskom zaslúžili aj nulové očakávania vzhľadom na hodnotenie. Posledných cca 10r si dovolím tvrdiť sú na čsfd podhodnotené filmy a zabúda sa na základné poslanie filmov a to pobaviť. Fun faktor 65%, príbeh + spracovanie 72% , hodnotenie 5***** ako kompenzácia aktuálnych 51%

Interstellar (2014)

u mňa v top 5 sci-fi a to aj v r. 2020 fun faktor 90% príbeh + spracovanie 92%