Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Druhá série se odklání od epizodického formátu různých zaklínačských zakázek a soustředí se na hlavní dějovou linku. A to je právě špatně, protože hlavní linka nikdy nebyla tolik zábavná, jako malé "sidequesty" s vlastním příběhem, díky kterým vlastně Zaklínač získal onu popularitu. Také výrazně ubylo soubojů a bestiář se nám od první série moc nerozšířil, což je také škoda, protože slovanská mytologie toho má stále světu hodně co nabídnout a scénář z této silné karty pramálo těží. Pochválit naopak musím casting nových postav, které v první sérii ještě nebyli a vlastně i tu odvahu autorů se v určitých pasážích odklonit od knih a jet si vlastní příběh, protože jak už jsem zmínil, hlavní dějová linka v knihách není to, co na Zaklínači milujeme nejvíce.

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

Předem upozorňuji, že jsem v životě nehrál LoL, ba co víc, hrou přímo opovrhuji. Arcane je ale naprostý klenot a absoltní povinnost pro všechny. Příběh není nijak originální, ale je sakra dobře vybudovaný stejně jako jeho charaktery. Arcanu se zejména daří budovat silné ženské hrdinky a strká tím veškerou snahu Marvelu do kapsy. Samotný potlesk si zaslouží první 3 epizody fungující jako origin, možná nejlepší origin, jaký jsem v animovaném světě viděl. Animace, steampunkový svět a mnoho dalších elementů je jen třešničkou na dortu. Riot Games mají za sebou 10 let existence LoL s více než 140 hrdiny a lorem, se kterým nijak nepracovali. Něco mi říka, že po tomto kousku se rozjede velký kolotoč nových her, filmů a seriálů ze svéta Runeterry. Kolotoč, na který se nesmírně těším.

Liga mužské moudrosti (2021) (seriál)

Trochu Most, trochu Skoro na Mizině, trochu Lajna. Snaží se to hrozně moc, občas úspěšně, občas neúspěšně, ale je to na dobré cestě. Snad budou další díly. Isteník je prostě nejvíc, tyhle role mu sedí jak prdel na nočníku.

Poslední souboj (2021)

Last Duel je skvělá konverzačka, která nabízí jeden a ten samý příběh z pohledu třech různých osob. Co je na filmu zajímavé je, že se nejedná o žádnou detektivku kde by se příběh v každé verzi výrazně lišil a vy jste čekali na to, kdo nakonec pravdu měl a kdo lhal. Nikoliv, právě naopak. Každá z verzí je v podstatě stejná a liší se jen drobnostmi a úhly pohledu. Ridley pak nechává zcela na Vás, jestli Vám tyto drobnosti ovlivní a ospravedlní dané chování a jednání postav. A to mě právě mrzí nejvíce, že u mě tato hra v podstatě nezafungovala vůbec. Maximálně totiž budete váhat, která z postav je větší pokrytec, ale hajzl pořád zůstane hajzlem nehledě na tom, kterýma očima se na to budete dívat.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Čekal jsem dementní českou komedii pro pánské osazenstvo a dostal jsem mírnéjší verzi I Melt with You. Krize středního věku začíná být čím dál tím větší strašákem

Poslední noc v Soho (2021)

Once upon a time in Hollywood Edgara Wrighta. Rukopis Edgara je tam čitelný. Wright bohužel vždy zvládal horor pouze jako podžánr komedie a mám takový pocit, že zde se opravdu místy snažil diváka vylekat, ale prostě to nefunguje. Hodně mě také obtěžoval neustálý product placement značící, že tento film měl vůbec problémy vzniknout a možná to tak mělo být. Společně s World's End asi nejhorší Wrightův film.

Tím tvrdší je pád (2021)

V první řadě je potřeba si uvédomit, že se jedná o jakýsi "blackstern" a ne klasický western. Je to v podstatě hodně podobné Djangovi. Film sází na cool dialogy a momenty, brucewillisovské hlášky před smrtí a moderní hip hopový soundtrack podkreslující zábavný béčkový popkorňák. Za mě vlastně velká spokojenost, protože právě od Djanga jsme tu nic podobného neměli a i když to Tarantinovi nesahá ani ke kotníkům, tak se stále jedná o solidní celovečerák.

Království zombie - Série 2 (2020) (série)

Škoda toho přecitlivělého konce s rádoby jasným překvapením. Kingdeomu by slušel konec po druhé sérii a nechávat to otevřené pro případný návrat je vyloženě zbytečné.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Prosím na tyhle céčka si sežeňte nějaké "rising stars" a zaplaťte dostatečně Harelsona, Hardyho a Grahama v kvalitní kinematografii.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Čekal jsem dementní komediální koncert Kozuba a Štáfka. Kozub svůj typický humor doručuje, i když velmi zřídka, kdo mě ale velice překvapil a táhne celou tuhle maškarádu je skvělý Magnusek, u jehož charakteru jsem se řezal prakticky neustále. Zbytek tvůrčího ansámblu je však skoro tragický, snímek působí svými kvalitami spíše jako studentský film. Ozvučení je naprosto příšerné, k režii se radši nevyjadřuji.