30 dní dlouhá noc (2007)

Josh Hartnett je stvorený na zachraňovanie. Nikdy nehrá hlupákov, jeho postavy sú inteligentné a veľakrát prekvapia. Tu to nebolo inak. Postavte proti nemu upírov, pridajte skvelé prostredie a nemôžete trafiť vedľa. Horory v zime sú podľa mňa jedny z najlepších, takže pre mňa spokojnosť. Jediná vec, ktorá ťahá za kratší koniec je scenár. Prvá polovica je takmer bezchybná, pekné zoznámenie diváka s prostredím, postavami, žiadne zbytočné dialógy, skvelá kamera, proste paráda. Škoda však, že fáza filmu, ktorá mala byť nervydrásajúca neponúka toľko napätia, väčšia časť deja je o hre na mačku a myš bez výraznych prekvapení či ľakačiek. Nevadí no, aspoň koniec to dá všetko na pravú mieru. Rozhodne však stojí za zhliadnutie.

Jackie Brown (1997)

Neviem prečo niektorý tento snímok považujú za sklamanie od Tarantina. Nemôže byť každý jeho film ďalší Pulp Fiction, takže trocha porozumenia. Naopak treba vystihnúť, že napiek ''killer'' stopáži je to scenárovo a réžijne skvelo zvládnuté. Film neubíja a núti vás premýšľať.

Černá bible - Série 1 (2001) (série)

No, asi takto: animácia pekná, príbeh je v tomto ''žánri'' druhoradý, ale neuškodí. Samozrejme explicita je brutálna ako je u ázijcov zvykom. To čo sa nemôže v reaáli, japonci rádi prevedú do kreslenej podoby :). Tu to trochu prepískli. Trochu viac :D

Halloween: H20 (1998)

Veľmi pekné oživenie legendy. Múdre rozhodnutie ignorovať predchádzajúce časti a pokračovať tam kde skončila famózna dvojka. Určite za to môžme vďačiť aj samotnej Curtis, ktorá tiež v comebacku ukázala prečo je jednou z ikon v hororovom žánri. Rrýchle budovanie tiesnivej atmosféry filmu nakoniec prospelo. Dej sa zbytočne nesnaží vysvetľovať udalosti, ale jednoducho v nich pokračuje. + skvelý výber hercov s Hartnettom v čele.

Halloween: Prokletí Michaela Myerse (1995)

Rozporuplné pocity. Na začiatok treba povedať, že filmy o priekliatí Myersa sú v podstate dva, druhá verzia vyšla nelegálne s prívlastkom ''Producer's Cut''. Synchrónne som odpozeral oba verzie naraz (čo bolo dosť zaujímavé :) ), aby som hneď nachádzal rozdiely. A že je ich mnoho, od ''extended scenes'' cez ''alternative scenes'' až po úplne odlišných scén v závere. Ťažko povedať, ktorá je lepšia celkovo, každá má niečo, čo tej druhej chýba. V 88 min. verzii sú lepšie gore scény, ''Producer's Cut'' má zasa komplexnejší a lepšie vysvetľujúci príbeh. Ani jedna verzia nie je pre mňa uspokojivá, navyše každá zvlášť v závere ponúka svoju verziu objasňujúci Myersovo šialenstvo, čo je dosť zásadný rozdiel pre diváka. A ani s jednou verziou som nebol spokojný :). Ale aspoň ako taká rozlučka s Dr. Loomisom.

Halloween 5 (1989)

Nepáčil sa mi nápad s telekinézou, mohli to jednoducho napojiť na štvorku ako odvetu a hotovo. Zbytočne to kazilo ''auru'' Myersa.

Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988)

Skvelý návrat po spackanej trojke. Nemá to už to napätie ako na začiatku, ale aj tak poteší vidieť Myersa v akcii :).

Jessica Jones (2015) (seriál)

Zajímavý prístup ako predstaviť ďalšieho ''Ochráncu'' z pripravovaného seriálu. Určite sa, ale vyplatil. Síce akčných scén je podstatne menej ako v Daredevilovi a už vôbec nie sú také prepracované. Takže ten kto očakával podobný priebeh bude asi sklamaný. Na druhej strane tu máme nový prístup podania príbehu a to noir štýlom, ktorý pekne dopĺňa hudba. Krysten rola Jessicy sedí, ale charakter Jessicy zasa nesedel vždy mne. Spôsob akým tvorcovia predstavily novú hrdinku bol podľa mňa vhodný, bohužial nie vždy som mal chuť vidieť ďalšiu časť, čo sa mi pri ''DD'' nestalo ani raz. Na vine je zrejme ťažkopádný scenár, ktorý len málokedy prekvapí a možno raz za celú sériu šokuje. Naháňačka na mačku a myš s Kilgravom je umelo naťahovaná a tým pádom upadá pointa príbehu a záver som si tak nevychutnal podľa mojich predstáv. Jednoducho splnená povinnosť pred ''The Defenders''.

Halloween III (1982)

Táto časť mala veľkú smolu, že nasledovala po zrodení kultu. Chápem, nízke hodnotenie, Michael Myers je preč a príbeh je tak ďaleko od originálu ako sa len dá. Napriek tomu, moje hodnotenie nereflektuje s tým ako sa film odlkonil od predlohy, ani moje sklamanie z neprítomnosti Myersa. Je to jednoducho iba veľmi slabý horor s jednou vydarenou scénou v moteli (pekná práca maskérov) a neskutočne otravnou hudbou, to je všetko.

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Po ťažkopádnej dvojke konečne niečo čo pokračuje v utváraní jedinečného hororového kultu. Skvelé masky, kulisy a dokonca aj scenár nie je vytiahnutý len tak z riti, ale naväzuje na logiku 1.časti.