Bunny the Killer Thing (2015)

Niektoré filmy sú tak šialené, že vás jednoducho musia baviť. Toto je jeden z príkladov ako točiť ''low-budget'' horory. Sústrediť sa na humor a ponúknuť niečo nové, dosť bláznivé na to, aby vás to priklincovalo k obrazovke. Dobré je hlavne to, že skoro každú minútu sa niečo deje a keď si myslíte, že vás už nič neprekvapí, tak zaručujem opak :D.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Určite podarený reboot. Konečne sa stratila snaha o pochopenie zoofílie a nemáme tu žiadnu žensko-zvieraciu romancu. Film sa snaží vyťažiť z toho čo je naozaj podstatné a to ukázať ''bad-ass'' gorilu v doteraz najlepšej forme. Oproti Godzille, ktorá nakoniec zmutovala v rádioaktívnu ''arachnozbraň'', Kongovi stačilo trošku pritopiť a nasrať ho jaksonovským pohľadom. Milým prekvapením je John C. Reilly, ktorý správnym spôsobom film odhľahčuje a zostane v povedomí určite dlhšie než jeho hereckí kolegovia Hiddleston s Larsonovou.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Niekto by mal zohnať číslo na režisérovho dílera, lebo matroš, ktorý ten zmrd predáva je očividne riadna pecka :). Chápem, značka XXX bola od začiatku trochu nadnesená. Triky v prevedení Xandera samozrejme skoro vždy popierali zákony fyziky, ale treba vedieť kedy prestať...a verte mi, že tu to nevedeli ani keď sa už zhasínali svetlá na pľaci. Absolútne žiadna snaha ponúknuť divákovi aký-taký príbeh, jednoducho nabrali známe mená, obklopili ich modelkami, ktoré sa nezmôžu na viac než trápny úsmev a dúfali v to najlepšie. Trocha namyslenosť, myslieť si, že Xanderovi môže byť všetko odpustené a divákovi stačí len kopa počítačovej a scenáristickej zlátaniny. Vo finálnej prestrelke bolo toľko ''WTF?'' momentov, že sa divím prečo pod názvom nevidím žáner komédia a celú grotesknosť filmu pekne vystihuje záverečná kostolná scéna. Tak dúfam, že sme X-ovali naposledy.

Skryté zlo (2017) odpad!

Vysvetlím moje hodotnenie. Úvodná scéna vo vás vzbudí dojem, že sa možno bude jednať o malé tohtoročné prekvapenie. Ďalších 15 minút je typickou šablónou pre duchariny tohto typu. No a potom sa vlastne nič, naozaj nič svetoborné nedeje. Všetky ''podstatné'' okamihy a ľakačky sa vyčerpali pre trailer, čo by sa ešte dalo odpustiť ak by tvorcovia ponúkli divákovi aspoň nejaký príbeh, stačilo by trocha zápletky, ale nie, tu sa ničoho takého nedočkáte. Najsilnejšia ''zbraň'' príbehu a tzv. Bye-Bye Mana je vlastne len nehorázna vykrádačka z ''Nightmare on Elm Street'' a ešte k tomu aj škaredo interpretovaná. Dej nemá žiadne pozadie, nestavia na ničom, čo by vás prinútilo naozaj sa báť. Masky, pardon maska (toho zombiepsa, ktorý zaspal dobu v CGI 90-tých rokoch nepočítam), je nehorázne stupídna a fádna. Scenár? Grindhouse béčkové horory majú lepší scenár než táto paródia. V podstate ide len o umelo vytvorenú návnadu na dnešnú mládež vyrastajúcu na hororoch tohto typu: Conjuring, Insidious, Sinister Ouija. Zatiaľ však, čo tieto tituly dokážu ponúknuť kvalitu, toto dielo vyslovene okráda takto orientovaných divákov. Dokonca a čo je dosť ironické, Bye-Bye Man ani nezasieva zrnko zápletky a histórie do svojho príbehu, ani nepredstiera, že by mohol byť nedajbože sequel ( k typicky ''klišé'' hororovému koncu sa radšej nevyjadrujem), čím len tvorcovia potvrdzujú, že sami vedia o ''veľkosti'' braku aký vytvorili. Hodnotenie teda ako ste si zaiste už všimli, vypovedá nielen o veľmi slabej hodnote filmu v žánri horor, ale aj o mojej frustrácií z podobných projektov. Takže, čo stále omieľali tie ''úžasné'' postavy? Don't say it, don't think it? Well, I must say....Fuck you Bye-Bye Man.

Zvrhlá biologie (2008) odpad!

Vraj Bad Biology....skôr BAD JOKE :D.....strašná somarina.

Sexcula (1974)

I don't know, what to say :D...kaylin to celkom pekne vystihol.

Padesát odstínů šedi (2015)

2 hviezdy za snahu navodiť BDSM scény, príbehovo je film na takej úrovni ako kniha.....brak pre ženy bez špetky iniciatívy. A áno, knihu som čítal, takže nekomentujem neuvážene. Autorka ani tam nevedela vyjadriť emočné cítenie Anastasii viac než je objem lyžičky na kávu ako by povedala Hermiona :). Pre tých, ktorých baví podobná tématika, skúste radšej Silviu Day, nemá tak obmedzený OMG slovník....alebo ak tak teraz rozmýšľam, skúste radšej žiť!

Čarodějnice (2015)

Nezabudnuteľný a skutočne originálny art' horor. Pre mňa rozhodne jeden z najlepších hororov roku 2015, ak nie najlepší! Temná, dusivá atmosféra sa vám zaryje do špiku kostí a vy viete, že toto sa dobre skončiť nemôže. A predsa, lepší koniec si neviem predstaviť. Originálne podanie hororovej šálky z čarodejníctva a to nielen zásluhou skvelého scenáru, réžie či famóznej kamery, ale aj výkonmi hercov, nad ktorými vyčnieva Anya Taylor-Joy. Paráda.

The Blackcoat's Daughter (2015)

Pochmúrna a temná ukážka ''obcovania'' so satanom. Najprv poviem, že ak na takéto niečo nemáte náladu, film vás s najväčšou pravdepodobnosťou sklame. Dej sa dosť pomaly naťahuje a ten kto čaká nejakú akciu, no, bohužiaľ. ALE...to naťahovanie deju a pomalé stupňovanie pochmúrnosti je dosť dôležité pre výsledný efekt a celkovo film nemieri na mainstream publikum, ale na špecificky vyhradenú časť divákov, takže toto nie je pre každého. A treba povedať, že vo svojom ''bosorácko-satanistickom'' hororovom subžánri je film nadpriemerný a čo sa týka podania príbehu, originálny. Nesnaží sa vystrašiť diváka maskami a tupými ľakačkami, ale pomaly zasieva semienko bezmocnosti. Vo filme sa toho veľa nenahovorí a až ku koncu sa pomaly odkrýva pointa, takže treba byť trpezlivý. Odvážny projekt, ak ho však porovnám s podobným ''The Witch'', ktoré malo ozaj dusivú a pochmúrnu atmosféru a o dosť lepší dievčenský herecký výkon, tak toto u mňa zrejme nezarezonuje natoľko aby som na to nezabudol.

Devátá brána (1999)

Deppovi táto rola sadla ako uliata. Tajomný príbeh s peknou mysterióznou záplatkou vôbec nenudí a aj napriek stopáži vo vás stále udržuje napätie. Niektorým vadí koniec filmu, ja si myslím, že práve koniec ma presne tú dávku tajomna aká je potrebná a akékoľvek prekvapenie či rozuzlenie by mohlo filmu len uškodiť.