Detaily (2011)

Moze sa zdat, ze film je niecim viac nez len ''obycajnym'' a sustavne sa snazite hladat nieco, vdaka comu na neho nezabudnete, ale rovnako ako tie problemy, ktore sa v nom riesili aj tato predstava sa len rozplynie a vy zistite ako velmi obycajny ten film bol. Aspon ja to tak citim :). U mna jednoduchu priemer, ktory ma s plnohodnotnou komediou len malo spolocne.

Grázlové z vidlákova (2012)

Sice priemer, ale u mna ten lepsi priemer uplne postacujuci v tychto ''blockbusterovych'' dnoch :). Malo to sice nadych beckoveho filmu s niekolkymi klise scenkami a dialogmi, no akcne scenky ma dokazali vytrhnut z nudy. 60%

Reportér (2012)

Vynimocne dielo to sice nie je, no rozhodne ho zaradim medzi tie kvalitnejsie za uplynuly rok. Aspon co sa tyka technickej stranky, ktora pre mna bola velkym plusom a pravdupovediac v istych momentoch, len vdaka nej som to este neodpisoval. Musim hlavne vyzdvihnut vybornu kameru a slusny scenar. Osobne by som si to prial dynamickejsie a zivocisnejsie, ale prizmurim este oko. Po hereckej stranke u mna dominoval Efron, na ktorom vidiet kazdym dalsim filmom profesionalny rast. Po zratani plusov aj minusov mi to cele vyslo takto.

Take This Waltz (2011)

Uprimne? Ocakavania boli prekonane, potom zasa prehnane, zvrat na konci som si predstavoval inak, ale uplne posledna scenka mi to vynahradila. Takze asi tak. Ak by sa to na konci opat vratilo na ''zaciatok'', tak s tym nebudem mat zlutovanie. Avsak vedelo si to aspon zachovat svoju tvar, ktoru tak vehementne cely cas predkladalo a sice, ze hlavna hrdinka musi niekedy prekonat nesplnene ocakavania od zivota a robit rozhodnutia s tym, ze musi pocitat aj s ich nasledkami. If you know what I mean :)

Sedm psychopatů (2012)

Walken je borec. A nielen on. Vsetci si zasluzia moj respekt. Za prve, ze sa pustili do takeho odvazneho projektu, no a za druhe, ze ho tak bravurne zvladli. Aj ked miestami to vyzeralo vselijako a priznam sa, mal som obavy kam to smeruje, ale vdaka sikovnemu scenaru, ktory panom umoznil vyhnut sa akejkolvek vacsej blbosti, to nakoniec dopadlo velmi slusne. No to prave caro tohto filmu si uvedomite az po case, ked sa vam to rozlozi v hlave. Preto aj ja osobne som si dal 3 dni, kym to ohodnotim a oplatilo sa. Hned po zhliadnuti by som dal 4*, ale ako vravim, az teraz na mna uplne dolieha folozoficka stranka fimu a ja musim uznat este 1* naviac :)

Hotel Transylvánie (2012)

Krasne prevedena klasika do modernej animovanej podoby. Hoci to uz nepripomina tie stare dobre rozpravky z mojich detskych cias, casy sa menia, tak preco nie ? Proste taka mila, vtipna, hudobne skvelo spravena rozpravocka 21. storocia. A ten zaver bol tiez cool :).

太极2:英雄崛起 (2012)

Fung sa s dvojkou nikam neposunul. Cakal som o level lepsi film, no nakoniec to zostalo na tom istom priemere ako jednotka. Ale ak k tomu priratam este aj dost odflaknuty pribeh, tak musim hodnotit nizsie ako minule.

Inspektor Regan (2012)

Vyborne natocene, vyborne zahrane. Chladnokrvna detektivka s tou spravnou porciou akcie, ktora mi sadla ako uz dlho ziadna ina. Perfektna volba pre akykolvek vecer. BTW, milujem ten britsky akcent :)

Sázka na favorita (2012)

To bola teda komedia pozerat sa na tuto ''komediu'' :) Nielenze to bolo chaoticke, bez nejakej zmysluplnej pointy, teda okrem toho shitu co mi bol ponuknuty na konci, ale pozerat sa 90 minut na tupy prejav Rebeccy Hall, ktora sa snazi zahrat este tupsiu ''Beth'' , to uz bolo na mna vela. Bruce zahral asi to co mal. Vravim ''asi'', pretoze len boh vie aky bol zamer tohto filmu. Velmi zly scenar, rovnako ako aj rezia. 20%

Podvodník (2012)

Krasne pretaveny realny pribeh na filmove platno. Takto si predstavujem zivotopisny dokument. Avsak tento ma este nieco naviac nez vacsina co som videl. Neuveritelny pribeh, ktory je podany bez akychkolvek prikrasleni, resp. aspon tak na mna posobil. A rozhodnutie uviest do role rozpravaca skutocneho Frederica to posuva na vyssiu uroven 85%