Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Och, tak to bola bajka. A dokonca z nej aj plynie poucenie......Uz nikdy viac nic take nezopakovat! Uprimne, ani neviem co vsetko by bolo potrebne prepracovat, aby som tomu uveril. Vsetko zle, od scenara, vyber hercov, hroznu reziu az po smiesny pribeh. Hemsworth podla mna urcite nepatri medzi herecku elitu, ale takymto sposobom sa k nej len tazko priblizi. Co uz, * za ''krasny'' priklad toho ako moze byt aj za vela penazi, malo muziky :)

Banshee (2013) (seriál)

V Banshee sa s nicim a nikym nemaznaju. Naozaj vyborny vytvor Alana Balla, ktoremu sa tazko hlada konkurencia pokial ide o nasilie ci eroticke sceny . Zjednodusene....konecne tu niekto dostal gule a dava divakom to co chcu a to bez okolkov! Mozem len dodat ,ze toto vas rozhodne vytrhne z beznej serialovej rutiny.. A okrem skvelej hudby si polahodtite aj na krasnych zenach a drsnej realite mestiackeho prostredia , o ktoru v tomto mestecku neni nudza :).

Argo (2012)

Nebudem sa zameriavat na uroven doveryhodnosti tohoto pribehu, pretoze ta snad nikdy nemoze byt 100% pokial ide o prenesenie nejakej skutocnej udalosti na platno, obzvlast ked sa jedna o Hollywood (aby ste chapali, nespochybnujem autenticitu realnych udalosti, ale filmovym dejom si uz taky isty byt nemozem). Z divackeho uhla pohladu sa na to vsak velmi dobre pozera. Affleck jednoducho potvrdil svoj status rezisera, ktory vie, ako vyvolat emocie a hlavne napatie. Sikovnou kamerou a strihom ulahcuje divakovi zorientovanie sa v deji. Zo zaciatku moze mat niekto pocit, ze je na neho '''vypustenych'' mnoho informacii naraz, ale neskor ma film stabilne tempo, nikam sa neponahla a zaroven ani nenudi. Zaver v podobe ocakavaneho uniku je s pomocou typickeho hollywoodskeho patosu vyborne vygradovany. Tolko objektivita. Zo subjektivneho pohladu zasa musim priznat, ze taketo politicke thrillery zrovna nevyhladavam, no na druhej strane viem ocenit, ak je to dobre a putavo natocene. A to je aj tento pripad.

Neváhej a zavolej… (2012)

Woow! Musim teda uznat, ze na to, aky to ma ''obycajny'' pribeh a aj zopar klisovitych scen to posobi velmi originalne a novo. Dvojici Graynor/Miller to neskutocne sekne, pardon, trojici, ak pocitam Longa, ktoremu humor nechybal a pravdupovediac neviem, ci som v ramci komedie videl lepsie zahrateho homosexuala. Dalsim velkym plusom bolo, ze sa film nemazna s niektorymi scenami a nanatahuje divacky nepritazlive pasaze, ale venuje sa tomu hlavnemu, a to dvom zabavnym sexfonistkam :) 80%

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Zazvonil zvonec a rozpravky je koniec. A, ze to bola rozpravka! Poviem to takto, najmenej som si vytrpel pri jednicke, lebo vtedy som to bral ako nevydareny pokus o dalsiu nerealnu teenegersku romancu. Ale ten pokus bol stale v hraniciach priemeru a ak by to zostalo naozaj len pri jednej, maximalne dvoch castiach, tak by to bolo ok. No, nestalo sa, tak ako sa ani z tejto serie v mojich ociach nestal nijaky trhak, ale iba uplne zbytocne precenovana zalezitost. Konkretne, tato posledna cast bola len skomolenina vsetkych predoslych dielov a uboha vykradacka sfi-fi filmov. 1 * za finalnu ''bitku'' a 2 za to, ze to konecne skoncilo :).

Grave Encounters 2 (2012)

Co to dopekla bolo? Novy priklad kooperacie s duchmi ? :). Urcite to nema na jednicku, ktora bola viac originalna. Chapem, ze tomu chceli dat plnohodnotnejsi pribeh nez je vo vacsine podobnych ducharskych filmov, ale proste to nevyslo. Lakacky uz nemali ten spravny smrnc a dejovo sa to na konci uz rozpadalo. Je to taky priemer az podpriemer. 40%

Velcí bratři (2008)

Priemernost bez stipky napadu. Aj som sa tesil, ked som uvidel tie mena, ale necakal som taku sucharinu.

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

To bol taky bullshit!!! Tak hrozne a klisovito natocene, ze som to chcel pozerat na dvakrat, tak som sa nudil. Celu pointu a rozuzlenie viete uz v polovicke a kazda lakacka je viac predvidatelna nez spln mesiaca :). Nakoniec sa namiesto strachu smejete viac nez pri priemernej komedii.

Skyfall (2012)

Davam sice plny pocet, ale nie za to, ze to bolo nieco vynimocne, avsak musim uznat jedno, udrzat kvalitu celovecerneho filmu tohto formatu nie je lahke a Mendes to zvladol. Musim vsak podotknut, nebyt Javiera Bardema, tak to hodnotenie spustim. Jeho stvarnenie zloducha bolo dokonale a preto by si zasluzil este viac priestoru. Mozno je to silne vyhlasenie, ale miestami mi pripominal Jokera, no naozaj iba miestami :). Kamera, hudba a kostymy uz klasicky vyborne, ved bodaj by nie za tie prachy, a preto ako vravim som sa sustredil viac na herecky prejav.

Obvyklí podezřelí (1995)

Singer vytvoril ukazkovu krimi dramu s inteligentnou zapletkou. Film sliape presne ako ma, kamera a sikovny strih vam rychlo pomozu dostat sa do centra diania rovnako ako rozpravanie pribehu Kevinom, co bola viac nez dobra volba. Samozrejme skvelo mu asistoval Palmiteri, ale aj tak, Spacey je pan herec. 100%