Návrat do Cold Mountain (2003)

Nuž, človek občas iba žasne ako sa dá obyčajný námet čakania na lásku premeniť v nezabudnutelný kinematografický zážitok plný zvratov, emócií a naplňujúci diváka nádejov v lepší zajtrajšok. Minghella to dokázal, faktom však zostáva, že so slabším castingom by dostal nomináciu možno tak za hudbu. Dôvody nebudem rozoberať, Cival to povedal za mňa.

Červené víno (1976) (TV film)

Zlatá éra slovenského filmu si zobrala na spracovanie Hečkov generačný román považovaný mnohými za dosial neprekonané románové dielo slovenskej literatúry. Samotné spracovanie je veľmi hodnoverné po hereckej aj remeselnej stránke a oproti súčasnej slovenskej tvorbe som dostával pocit, že sa nepojdem po skončení filmu vyzvracať.

Ordinácia v ružovej záhrade (2007) (seriál) odpad!

Slovenskí herci nepochopia, že v tv tvorbe sa nedá tak prehrávať ako na divadelných doskách. Kameramani a réžia zase nepochopí , že kamerovými zvykmi z TV rodinných súťaží ako Bruchaľove Zlaté Vajcia dojem nespravia. GOGO SVK TV PRODUCTION!!!

Biyeolhan geori (2006)

Od Scarface to má ďaleko, ale je to určite najlepšia "karierová" gangsterka za posledné roky.

Yasoo (2006)

Na hľúpučké rozhadzovanie rukami hlavného hrdinu som si proste počas celého filmu nezvykol, ako ani na jeho celkové stvárnenie postavy, ktoré vyznelo skorej ako karikatúra. Námet fajn, scenár a spracovanie podpriemerné. Vzťah ku matke je z režisérskeho pohľadu veľmi plytký a nevenovalo sa mu, podľa mňa, dostatok priestoru na prehĺbenie citov u diváka (retrospektíva). A k poslednej scéne iba toľko, že si ňou u mňa mohol filmik zachrániť svojou gradáciou aspoň 3* nebyť absolutne odignorovanej logiky pri vzájomnej krížovej paľbe SWAŤakov. Možno mi film zrovna nesadol, ale 5* u niektorých užívateľov skutočne nepochopím.

Na dotek (2004)

Jednohubka so šťavnatým castingom.

Pes kouše psa (2006)

Scenár je položený na myšlienke, že úloha hlavného hrdinu migruje medzi dvoma postavami. Tento nápad dokonale upútava divákovu pozornosť, keďže si stále kladie otázku: "Kto je dobrý a kto je ten zlý ?". Spracovanie mi však nepríde viac ako priemerné. 75%

Hranice života (2005)

Forster rád experimentuje, experimentoval v každom svojom filme a bude experimentovať. Toto beriem ako jeho najväčší úlet kde sa poriadne vyblbol ako vo voľbe scenára tak v spracovaní. Castingu ťažko niečo vyčítať. A pointa filmu ? ... k tej iba iba toľko, že po asi 1/2 hodinovom zamýšlaní po konci som to vzdal. Inak veľmi slušný dojem.

Jjakpae (2006)

Námetovo ani scenáristicky nevyčnievajúce, ale inak fighty s dobrými nápadmi.