Rváčův deník (1995)

Aka DiCapriov odrazový mostík medzi hereckú elitu.

Disturbia (2007)

Filmík určený pre násťročných ťaží zo Shiovho stvárnenia hlavnej postavy. Film slušne graduje, ale inak samé scenáristické klišé, ktoré síce neurazí, ale ani extra nezaujme. 70%

Psanci (2006)

Johnny Torantino :)

Deiji (2006)

Scenáristický preklep opísaný Adrianom je ľahko prehliadnuteľný v inak veľmi dobre klapajúcom stroji.

Gremlini (1984)

Tak toto bol jeden z mojich deckých psycho-zážitkov, po ktorom som nevedel zaspať :)

Blues Brothers 2000 (1998)

Sice muzikaly vobec nemusim, tento ma super atmosferu a vynimocne dobre obsadenie.

Bourneovo ultimátum (2007)

Skutočne ultimátne zakončenie celej trilógie. Greengrass nám síce ukázal čoho je schopný už v dvojke, v trojke to však vyšpičkoval presne do únosnej miery a pridal neskutočný záver, kedy som sa úplne rozplýval popri hudbe od Mobyho. Nebudem ospevovať Mattov podiel na tomto uspechu, ten je zjavný a nesporný a navždy si ho budem spájať iba s touto postavou. Niektorými kritizovaná "chaotická" kamera je naopak jednou z najväčšćh devíz tohto filmu a pridáva mu osobitý charakter a autentickosť. Osobne pokladám Bournovu trilogiu za najlepšie akčné krimi a pochybujem, že ho niečo tak rýchlo prekoná.

Knight Rider - Jako Fénix z popela (1982) (epizoda)

Nastupuje kopa ožranov z diskotéky do auta a rozhodnú sa aby šoféroval ten čo vyzera najtriezvejšie. Neprejdu ani kilometer a už vidia za sebou policajné majáky a nápis STOP. Všetci v zmätku, čo spravia zastavia pri krajnici. Pomaly sa ku ním bliži lúč z policajnej baterky a smeruje ku šoférovi. Policajt pristúpi ku okienku avšak nikoho nevidí na mieste šoféra iba ožrana na sedadle spolujazdcu a ďalších štyroch na zadnom sedadle. Policajt: "A teraz mi poviete kto z vás šoferoval chlapci !" Ožratí chlapci si vymenia pohľady a odrazu jeden zahlasi: "Kit ! Povedz už niečo !"