Firma (1993)

Celý kameň úrazu tohoto filmu je, že v pohode by to vystihla aj 110 minutová stopáž. Celý dej totiž nebol zaujimavý natolko aby sa mi pri ňom nezývalo.

Železný obr (1999)

Vzdy zostane v pamati film, o ktorom ste na zaciatku nic nevedeli a pustite si ho len tak z pasie alebo si ho nahodne pustite v TV a zazerete sa do pribehu natolko ze jednoducho zasnete. Iron Giant je u mna jeden z nich. Old school animacia hraje tomuto filmu iba do kariet a nicim nezaostava za 3D efektami, ktore uz su, a to si priznajme - nudne.

John Q. (2002)

"Och!" odoznelo v mojej mysli asi 20* skrz cistu americku naivitu, ktora z tohto snimku srsi.

Úsvit mrtvých (2004)

Jeden zo skutocne vydarenych hororovych kuskov.

Rozchod! (2006)

Oznacit film postaveny na realistickych hadkach za komediu mi nepripada byt spravne, pretoze hadky v tomto filme mi vobec nepripadali byt vtipne a skor som si vravel "hmmm mam sa teraz smiat alebo sa mam zamyslat nad hlbsim vyznamom kazdej hadky" . K hlbsiemu rozboru vztahu vsak scenar nedal priestor, tak ako vtipnym pointam. Tymto nam vlastne vznikla nesuroda zmeska tvariaca sa na nieco cool, zabavne a poucne.

Královna Alžběta (1998)

Čo dodať... Dôstojné spracovanie kúska anglickej histórie, nič viac, nič menej... trošku smiešne mi späťne pripadala rola Bonda Daniela Craiga v ulohe "zlého kňaza" ale to len z dôvodu , že som film zhliadol po tom ako sa Craig dozvedel, že bude nový superšpión :)

Sedmé nebe (1996) (seriál)

...aneb žite v amerike a tiež budete mať taku super rodinu ! go go America !

Jako zabít ptáčka (1962)

Okrem Gregory Pecka zobrali asi všetkých hercov priamo zo sedlákova kde sa film natáčal, takže môj celkový dojem značne ovplyvnili ich výkony.

Faunův labyrint (2006)

Priamy kontrast medzi fantáziou a skutočnosťou som takto pochmúrne a realisticky ešte zachytený nevidel a Faunov labyrint sa niektorými scénami navždy vryje do mojej pamäti.

Transformers (2007)

Hľúpo milé dialógy, akčne dokonalé scény a vtipy stavané pre Shiovu postavu dali za vznik novému fenoménu. V Transformers nájdeme kopec scenáristických chýb ako obsahových, tak logických. Tento film je ale príkladom toho, ako ľahúčko môže zvíťaziť forma nad obsahom . Citový vzťah k robotovi som nezažil od čias Terminátora a následne AI, takže to bol pekný comeback. Myslim že tento film si zaslúži cenu NAJLEPŠÍ KINOZÁŽITOK LETA 2007.