Pár správných chlapů (1992)

90% Soudní drama jak se patří, démonický Nicholson, přesvědčivý Cruise a nehorázně nahuštěná, závěrečná konfrontace vystřelila tento biják, pro mě, až k páté hvězdě. Nutnost shlédnout v originálním znění. Zážitek i náhled do myslí mariňáckých, zelených uniforem a americké jurisdikce zaručen. 5*

Dámský gambit (2020) (seriál)

90% Hodně dobré zahájení partie, která míří do pestrobarevné střední hry aby to vygradovalo možná až trochu klišoidní koncovkou. I přesto parádní partie, která je nejenom poctou královské hře šachy ale i zajímavým nečernobílým životním příběhem Beth.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

95% Fincherovská až dokumentaristická sonda do hlav vyšetřovatelů a masových vrahů. Tenhle formát nemá moc dnes obdoby. Pročež mě neskutečně sere, že třetí série byla neschválena. Bude chybět.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

95% Tak jak jsem se tomu celá léta, při tom největším boomu, vyhýbal, tak nazrál čas a já si to celé vpálil a nemohu nesouhlasit, že tak vtipný seriál se jen tak nevidí - jsem fanda. Máloco mi tak polechtalo bránici jako úchýlný Howard, vševěd Cooper, násladlý Koothrapali a snaživý leč místy marný Leonard :+D Tvůrci a představitelé klanim se. Bravo.

Stranger Things (2016) (seriál)

90% Z tohoto skvostu smrdí na sto honů inspirace tvorbou Stephena Kinga. Je to však tak luxusně podané, atmosférické, kamarádské, hororové na druhou stranu vtipné, že je opravdu parádní pocta jak králi hororu a charakterů tak osmdesátkám. Míří do mých oblíbených bez velkých skrupulí.

Na nože (2019)

90% Bravůrní ne úplně typická detektivka avšak to je to co se mi na ni líbí ze všeho nejvíc. Scénář nečekaný, zvrat taktéž. Herci si film vyloženě užívali s rejžou v čele. Pro mě nejlepší Michael Shannon, D. Craig, Jamie Lee Curtis doplněný luxusním, frackovitým Ch. Evansem.

Otázky a odpovědi (1994)

90% Absolutorium pro režiséra R. Redforda, který překvapil civilní, nenásilnou režií. Téma filmu neobvyklé a spolu s výbornými, všemi herci - avšak John Torturro vládne, dává všanc vskutku kvalitní, dialogový a konfrontační biják.

Blade Runner 2049 (2017)

90% Neskutečně atmosférický snímek, který má přesah. Co mě nejvíc usadilo byly hned první scény a dialog s přísným Davem Bautistou. Denis Villeneuve se se svými snímky zcela s přehledem řadí po bok velikánů typu Ridleyho Scotta, který má svědomí prvního Runner.

Velký průvodce meditací (2021) (seriál)

100% Vynikající průvodce meditací s příjemným českým dabingem na Netflixu. Jak pro začátečníky tak i pro zkušenější. Velmi nenásilnou formou Vás provede opičí myslí západního člověka, který má velké nánosy bahna a stresu již trošku zakódováné v sobě. Pokud si chceš trochu nebo i víc odpočinout od bahna, tlaku či dokonce sám od svých neutuchajících myšlenek (nebo si je uspořádat) rozhodně Ti může být tento dokument nápomocen. Vyzkoušeno na sobě, proběhlo chvilkové vypnutí softwaru i hardwaru a nádherný relax :)

Tenet (2020)

85% kino. Thrillerová, špionážni masáž, ve které hrají prim scénář, skvostná režie, hudba, akce a herecké výkony. Pro někoho chladný film, pro mě vybroušená ledová ocel napumpovaná vytříbeností pro detail. Doporučuji.