Whiplash (2014)

95% Dechberoucí sólo Milese Tellera a především J.K. Simmonse.

Avengers: Infinity War (2018)

90% Kino. Krutý megafilm s epickou akcí s výtečným záporáky - Thanos a Ebony Maw. Z našich superhrdinů mě nejvíc potěšili - Iron Man, Dr.Strange, Thor, Drax a Spidey. Co mě nepotěšilo byla trestuhodné nevyužití Hulka - ten to měl rozsekat. Celkově velká překvapení a spokojenost.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

90% Kino. Popkulturní horská dráha na jedničku s hvězdičkou s vynikající hudbou, efekty, scénářem a velikonočním vejcem. Spielberg jako zamlada - ve vrcholné kondici.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

95% Tak zde máme laskominu, která se stane nebo už se v podstatě stala klasikou. Velice nepředvídatelný příběh s naprosto skvělými pestrobarevnými postavami v brilantním podání herců v čele s Rockwellem, McDormand a Harrelsonem. Zkrátka po delší době parádní ukázka černohumorného, dramatického filmu s fajnou atmosférou maloměsta. Oscaři jsou v pravých rukou. Vřele doporučuji.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

85% Kino. Pravý hák na bradu. Moc se mi nové Star Wars líbily, akce, charisma, temné a světlé chvilky Síly. Nakonec i dost místa pro vtip a moudrosti od mistrů Jedi. Nečekané okamžiky a parádní výprava s hudbou dělají taky mnohé. Čekal jsem hodně a dostal jsem na podnos jednu z nejlibovějších epizod. Super a Doporučuji.

Liga spravedlnosti (2017)

50% Kino. Za mě slabý průměr. Chvalitebný výkon celé charakterové šestice. Konečně si dala sraz celá partička z DC Universa. Ano je zde slabší záporák, všude propíraný záverečný digimaglajz a digihmyz může leckoho odrazovat. Práce s postavami a chemie mezi nimi se mi líbila - Batman v podání Afllecka řízný jako vždy, Wonder Woman opět úžasná, rocker Aquaman drsný a občas vtipný, Flash rychlonožka plná pitomých ale občas srandovních keců, Cyborg umírněný leč zásadový správný týpek se srdcem na pravém místě no a nakonec Superman, který, snad neprozadím mnoho - je znovuzrozený, hustý, mega silný a nakonec si krade film pro sebe právě on. Je to divné ale musím říct, že u některých scén mohli být triky ještě trochu vymazlenější, koneckonců za 300 miliónů babek by to bylo záhodno. Filmům a komiksům Zdar.

Thor: Ragnarok (2017)

85% Kino. Thor na třetí i bez svého kladiva Mjolniru ukazuje, že pořád umí. Akce, nápaditost, sehranost postav, zábava a pro mě hlavně charakter Hulka jsou největší devízou snímku. Je opravdu vidět, že si natáčení hlavní protagonisté užili nadmíru - jak Hulk, Thor, Loki tak i Valkýra, Heimdall a Hela. Možná toho je na jeden film až příliš ale film šlape skoro celou stopáž na jedničku a Vy se nebudete stíhat nudit. Lepší je když máte předchozí Marvelovky nakoukány i bez toho se však divák obejde a tuhle pravou popcornovku si vychutná jako Nachos s chilli omáčkou. Třešinkou na dortu je více postav, které Vám však nechci prozrazovat. Běžte se sami přesvědčit a když nebudete očekávat až moc, dostanete dobrou porci zábavy.

Dunkerk (2017)

85% Kino. Čistý průstřel mozkovnou lebeční. Parádní ozvučení s vytříbenou režií a minimalistickým hereckým projevem dávají dohromady vybroušený diamant v podobě téměř dokonalého polodokumentárního, akčního a nervydrásajícího bijáku. Dokonalý střih, silný soundtrack, hutná atmosféra a pravdivý příběh jsou krásným kořením snímku.