Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Jim Carrey v pro mě netradiční vážné roli. Z počátku je film trochu zmatený, ale konec vše vysvětlí a ve výsledku je to poměrně příjemný romantický film s docela zvláštním tématem vymazávání vzpomínek, které nedává úplně smysl.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Zpočátku super, časem seriál trochu upadá, ale i tak vzhledem k dnešnímu výběru se ráda na tento seriál vždy podívám.

Hulk (2003)

Hezky udělaný film, ale děj se vleče a konec je dost mimo.

Interview podle van Gogha (2003)

"Neexistuje rovnoprávnost, vždycky někdo vyhraje..." a vy celý film čekáte, kdo to bude. Film je dialogem mezi dvěma zkaženými existencemi. Ona je mladá krásná herečka, které nejvíce záleží na jejím vzhledu, je povrchní, nafoukaná chorobná lhářka, která ráda manipuluje s lidmi. On je novinář ve středních letech, který se zpočátku jeví jako seriózní muž, docela rychle však poznáváme, že umí být poměrně hrubý a ve výsledku se ukáže jako podrazák, který ovšem dojíždí na svou naivitu a opovrhování Katjou, která bohužel pro něho je sice možná hloupá, ale je větší mrcha, než čekal. Film je zajímavým psychologickým dramatem nabitým emocemi, kde chvíli jste na jedné a hned zas na druhé straně. "Všechny mezilidské vztahy jsou nedorozumnění. Partnerské taky." - Tato věta z filmu je podle mne i jeho obsahem.

Matrix Reloaded (2003)

Naprosto zbytečné pokračování velkolepého díla. Děj prakticky žádný. Scény, kdy se na sebe Neo a Trinity sápou jsou úplně mimo mísu. Původní film byl originální a nápaditý, pokračování jen parazituje na jeho úspěchu. Vlastně spíš dojem z prvního dílu kazí. Co ale nelze tvůrcům upřít jsou efekty, v kině to musela být bomba, doma v televizi to zas až tak nevynikne. Původně jsem chtěla dát 3*, ale vzhledem k tomu, že film ani po více jak dvou hodinách poměrné nudy neměl konec, víc jak 40% si nezaslouží.

Matrix Revolutions (2003)

Jen další prodlužování trápení již tak dost znectěného fenomenálního prvního dílu. Jako když vás někdo řízne a pak se vám v ráně začne hrabat. A když už máte pocit, že utrpení končí, začne nanovo. Děj stále nulový, efekty už vás nijak nepřekvapí.

Amélie z Montmartru (2001)

Od tohoto filmu jsem docela dost čekala, hodně lidí mi ho doporučovalo a i zde je poměrně populární, a proto mě hodně sklamal. Mladá střelená dívka s nepříliš jednoduchým dětstvím si hraje s mužem, o kterém ví jen to, že je tak trochu cvok a prodává v sexshopu. Jemu se to evidentně líbí. Když se pak konečně střetnou, ani se navzájem nepředstaví a rovnou se spolu vyspí. Co si ale podle mě zaslouží uznání, je, když Amélie začne pomáhat lidem a škodit protivnému zelináři. Navíc přidávám bodíky za sebevražednou rybu.

Kouzelný puding (2000)

Docela příjemná pohádka. Mám ohromnou chuť na čokoládový puding. :-)

Requiem za sen (2000)

Další z řady filmů o drogách a kam až může jejich braní dojít, rozhodně jsem viděla už i lepší. Neustále se opakující stejné scény. O braní drog mladými lidmi už bylo natočeno hodně, co se mi ale hodně líbilo byly scény s matkou, která se za každou cenu snaží zhubnout. Navíc oceňuji dobrou a sedící hudbu.

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000) odpad!

Z počátku to vypadalo jako lehce podprůměrná americká romantická komedie ze střední, kterých je všude plno, ale postupně se to dost zvrtlo a stala se z toho poměrně perverzní prasárna bez děje a s dost padlym koncem. Je to spíš parodie na americký romantický filmy, i když tak to nejspíš myšlený nebylo...