Kingsman: Tajná služba (2014)

3/4 filmu si zaslouží pěkné 4*, ale za ten, naprosto trapnej, konec dávám bohužel o jednu méně ... Taková škoda

Na hraně zítřka (2014)

Tohle se nedá odvyprávět, člověk by si pak myslel, co to je za kravinu. Tohle se musí vidět, protože jen tak člověk pochopí tuto jednodenní realitu. Edge of Tomorrow je další lahůdka do sbírky, která Vás ten den před spaním donutí si vzpomenout. A až se ráno vzbudíte, budete mít pocit, že už to je po druhé. Viděno v IMAX 90%

Marťan (2015)

Předtím Interstellar pak Marťan. Matt už vážně neví kam dřív, ledová planeta nebo Mars? samozřejmě, že Mars!!!, protože tam hrál celý film. Matt Damon ve filmu Marťan, aneb nostalgie a vzpomínka na Bourna, který si vždy poradí, a to je přesně to co mu sedí. Marťan je neuvěřitelná jízda, která by neměla chybět v žádné sbírce filmového nadšence. Damonovi prostě tyto vesmírné dobrodružství opravdu sluší

Spojenci (2016)

Tak tohle byla solidní jízda. Osobně miluji tématiku 2 světové, tady se sice moc nebojuje, ale u tohoto filmu je to dobře, není tam totiž na boj moc místa, protože příběh je motorem celého filmu. Brad Pitt a Marion Cotillard rozpoutají dvou hodinovou nálož, která doslova uteče jako voda, že ani nemrknete, potom jen jeden pohyb prstem a závěrečné titulky se slovy " už" ?

Velká čínská zeď (2016)

osobně trochu zklamání. Jediným tahákem tu byl jen Matt Damon, kterého mám moc rád, ale upřímně Jasonem Bournem tu taky není...Pokud má člověk vyloženě rád "nedotažené" fantasy, je asi zbytečný s tím ztrácet čas. Jsou lepší filmy.

Expresní zásilka (2012)

Oddychovka na všední večer, kdy člověk přijde domů, rozvalí se na gauči a nemá náladu ani sílu přemýšlet nad zbytečně složitým filmem. Stačí si udělat pohodlí, dát nohy nahoru, pustit a tu hoďku a půl se pobavit nad příjemnou a jednoduchou jízdou s miniaturní zápletkou.

Kráska a zvíře (2017)

Film vypraví příběh, který je už několikátým remakem a proto na něj nahlížím trošku s rezervou. Musím ale konstatovat, že aniž bych se nad tím nějak moc zamýšlel, tato nejnovější verze je zároveň i nejlepší. Režisér to natočil tak, jak má být, děj odsýpá a obsazení je perfektní. Emma Watson překvapila, ale roli Hermiony, už jen tak nepřekoná, a proto jsem z jejího, sice hezkého, ale tradičního obličeje, měl v muzikálové pohádce občas trochu umělý pocit.

Kong: Ostrov lebek (2017)

kdo má rád zvířátka trochu jinýho kalibru, bude jak v pohádce, až se nad ním bude vznášet pavouk ze kterého by se dal skákat bungee jumping... solidní jízda na jedno shlédnutí 70%