Hvozd - Epizoda 4 (2017) (epizoda)

Atmosféra hutná a ve vyšetřování přichází zlom. Jedna z dívek se najde, aktuálně je pohřešovaná už jen jedna. Vrah ale stále běhá na svobodě. Závěr epizody pak přinese nepříjemný nález.

Hvozd - Epizoda 3 (2017) (epizoda)

Neandrtálců muž se ocitá v cele z podezření na spojitost zmizení, vyšetřování pokračuje, a manžel zažívá čím dál větší frustraci. Epizoda přinese další důležité stopy, které jsou skvělé a my se konečně dozvídáme o co tu nejspíše běží. Zamotané je to solidně, tempo je rychlé a houpající muž na konci je až strašidelný.

Hvozd - Epizoda 2 (2017) (epizoda)

Druhý díl přináší velké věci. Najdeme tělo, objeví se první podezřelí, dozvíme se co ví černá děva, ztratí se další dvě děvčata, najde se tajný lesní úkryt a děj se nese ve stylu krimi i s lesním pátracím pochodem. Opravdu napěchovaná epizoda, která me od plného počtu dělí víceméně jen zvláštním francoa stylem natáčení a sympatičností postav.

Hvozd - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

Úvod v duchu rozjetí slušné záhady. Seznámení s postavami nic moc, první půle byla jen tak o tlachání a sem tam nějaká divna scéna ubrečené holky. Po chvíli je jasné, že příběh se bude právě té holky týkat. Když zmizí začne pátrání. Nejdříve je to jen tak s mávnutí rukou a vehementním přístupu policajtky. Když se ale do toho vloží učitelka a objeví se první zvláštní důkaz i samotná policie pochopí, že se něco skutečně děje. Posledních 20 minut je zajímavých a otázek přibývá. Je jasné, že v tuhle chvíli je divák uhnán do kouta a je mu servírovaný maďarský guláš. Určitě ale jednotlivé souvislosti časem začnou dávat smysl.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 6 (2017) (epizoda)

Velice krátká ale super epizoda. Případ dívky s ňadry je kompletně uzavřen. Wendy se rozchází s přítelkyní a bere nabídku od FBI a stává se oficiálně managerkou projektu a tým bere další práci, výslech a analýza dalšího vraha.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 5 (2017) (epizoda)

Zatím asi nejlepší díl. Tentokrát dvojice vyšetřuje vraždu dívky s uřezanými ňadry a epizoda se nese ve stylu silné kriminálky, což je naprostá paráda. Wendy dostane nabídku na managerku projektu Mindhunter.

Útěk z Pretorie (2020)

Nějaký politický korektnosti, apartheid, nebo rasová segregacie mě v tomhle filmu vůbec nezajímá. Tohle je prostě o útěku z vězení a tak i k tomu filmu přistupuju. Je fajn, že víme, proč se aktéři dostali do vězení, stejně tak je fajn vědět, v jaké situaci a kde se nacházíme, ale to nám prozradí prvních 10min filmu a zbytek už se odehrává v Pretorii. Příběh filmu je zkrátka o tom utéct a devizou je atmosféra a napětí a v tomhle filmu jsou obě vlastnosti tak silné, že jsem se při sledování vyloženě potil a měl nervy, jak to dopadne. Postavy skvělé, herci také a Herry si střihnul skvělou roli a celý plán a jednotlivé kroky byla zábava sledovat. Scéna s kumbálem na bordel a obézním dozorcem, který půl hodiny vychází schody, tak v tu chvíli jsem snad ani nedýchal. Čekal jsem prakticky blbost a byl jsem velmi mile překvapen, jak film utekl. Škoda, že plán nebyl složitější, film delší a plánování hlubší, ale vzhledem k tomu, že je film dle skutečné události, tak jsem byl spokojen. // Velmi sympatické 4*

Gentlemani (2019)

Vynikající akční gangsterka s komediálními prvky. Osobně musím konstatovat, že tohle je žánr o který moc nevím zájem, ale v tomhle případě mě to hodně pobavilo. O to se postaral skvělý scénář s perfektně napsanými postavami a jejich herecky zahrané obsazení bylo lahůdkou. Trio McConaughey,Hunnam, Farrel bylo perfektní. Další zásluhu na mé upjaté pozorností má příběh. Forma vyprávění po celý film a sledování jednotlivých scén postupně utváří příběh a pobaví někdy i povedeným humorem. Vše je vybalancováno tak akorát a scény nepůsobí trapně a ani neztrácejí na vážnosti. Jednoduše řečeno tohle je skvělý film klidně na plný počet a já bych ho dal, jen mít tento žánr raději.

Retornados (2013)

Apokalypsa úplně jinak. Film je celkem zajímavým překvapením, protože je skvěle natočen a napětí by se dalo krájet. Tři hvězdičky za 3/4 filmu, ale ten závěr je velice povedený, takže přidávám i 4*.

Přátelé (1994) (seriál)

Klenot své doby, ale dneska, jak to všude stále dávají, tak už mě je z toho zle. Po téměř třiceti letech už to je jen nesmyslná komedie z falešného života šesti kamarádů.