Peklo - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Není to vůbec špatné. Sice tématika boha a jeho pekelných sluhů mi není úplně sympatická, ale trestání zločinců, vyšetřování a zásah vyšší moci zase nezní úplně marně.

Sladký domove! (2020) (seriál)

Velmi příjemné překvapení. Další skvělý jihokorejský seriál. Přes ošemetný začátek, což byl asi jen první díl a posledních 20 minut v 10 díle, se jedná o velice skvělou podívanou. Skupina lidí z činžáku se ocitá v budově, když přijde velice podivné hlášení, aby lidé nevycházeli ven, a to z důvodu toho, že se děje něco dost vážného. Někdo se nachází doma, někdo ve společných prostorech budovy. Po chvíli zjistíme, že lidé se mění, mění v něco děsivého a nebezpečného, zjistíme, že to jsou dost originálně pojatá monstra a tak se skupina lidí uvězněná v budově sbližuje, poznává a postupem času začnou spolupracovat v rámci přežití. Ať už se jedná o potraviny, vodu, energie, tak později i nebezpečí, které se z venku dere dovnitř. Víceméně každý díl je představeno nějaké monstrum a v tomhle směru je to fantastická vizuální hostina. Seriál taky nabídne solidní efekty, letmé survival prvky a občas slušnou temnou atmosféru. Časem si zvyknete i na postavy, které ze začátku moc nezaujmou, ale později si některé i oblíbíte. Ze začátku jsem měl problémy také se scénářem, kdy postavy působily až komicky, ale to se časem spravilo. Postupem času jsem si na seriál zvykl a byla celkem škoda, že už je konec. Koukal bych dál.

Sladký domove! - Epizoda 10 (2020) (epizoda)

3/4 dílů byly fajn, ale ten konec je hodně rozpačitej. Skončí to neukončeně a některé detaily mi přišli nesmyslné. Pokud by měla být další série tak fajn, pokud je ale tohle konec tak jsem zklamaný. Jinak do příjezdu vojáků to bylo skvělý.

Sladký domove! - Epizoda 8 (2020) (epizoda)

Ouu, začátek skvělý a konec ještě lepší. Děj se točí pozvolna okolo kytaristky, ta se probírá po operaci, onemocní další hodný člen komunity a vrátí se nás hasič. Na scénu se taky dostaví další zrůda. Vizuálně zatím nejlepší monstrum, je to pan Mucholapka, který asi nestihl posekat trávník. Konec byl pak ve velkém stylu, nechybělo dojetí, soucit i další emoce, jako třeba smutek, protože umírá jedna z nejlepších postav.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 7 (2019) (epizoda)

Tým se naplno ponořil do vyšetřování vraždícího chaosu v Atlantě. Konec s křížem byl perfektní. Zdánlivě bezvýchodnou situací je momentálně naše behaviorální jednotka celkem frustrovaná. Billův syn je stále divný, snaží se být více doma a tak pendluje sem a tam no a Holden je posedlý vyšetřováním. Co mi vadí je, že je od začátku druhé řady tvůrci trochu jeho postava zesměšňována. Zbývají poslední dva díly.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 6 (2019) (epizoda)

Masáž, z pohovorů rovnou do terénu. Naše behaviorální jednotka se plně vkládá do Atlantského případu a rázem tu máme vynikající kriminálku. Problémy s Billovým děckem pokračují a Wendy stále randí.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 5 (2019) (epizoda)

Hodně slušná epizoda. Tým navštíví Kempera, Texe i Mansona. Ztvárnění Mansona bylo k popukání, takový retardovaný skrček, který za nic nemůže, ani nic neudělal. Věřím, že v reálu to byla stejná sračka. Manipulátor, kterej vymyl mozky nulám, aby ho poslouchali a dělali za něj špinavou práci. Je to jeden z nejznámějších "vrahů" ale to převážně díky americké medializaci na přelomu 6 a 7 dekády 20 století. Výslechy, scénář a příběh jednotky i Billova soukromí jsou skvělé. Závěr pak navnadí dál. Holden totiž obdrží zajímavý telefonát a v knížce má napsaný zajímavý vzkaz.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 4 (2019) (epizoda)

Výborný díl, ale pro mě trošku nudný. Vyšetřování se točí okolo vražd dětí v Atlantě a vraždy dítěte v Billově domě. Bill a Holden jsou v Atlantě, ale mají svázané ruce a zatím se nevyšetřuje. V ramci politické nekorektnosti vůči městu se vyšetřování vůbec nerozjede. Wendy s Gregem jedou vyslýchat další subjekt, ale to taky nedopadne moc dobře, takže díl sice zajímavý a velice povedený, ale zároveň trochu nudný. Nakonec to zachraňuje konec, kdy se Bill dozvídá opravdu drtivou novinu.

Sladký domove! - Epizoda 7 (2020) (epizoda)

Jeden z těch lepších dílů. Sice je prakticky bez akce, ale začínají se dít věci. Dochází jídlo, vzniká plán na sběr zásob, jedna z hlavních postav onemocní a nezbývá, než se vydat na cestu pro potřebné věci. Postavy se srovnávají, projevují emoce, začínají spolupracovat a konečně se dozvídáme něco o hlavní postavě.