Sladký domove! - Epizoda 6 (2020) (epizoda)

Konečně zase nějaká akce. Šestý netvor byl vlasatec , ale ten skončil dřív než začal. Konec byl velmi hektický a na scénu dorazily a skupinu potrapily dvě kuriozitky, Superman a pavouček.

Sladký domove! - Epizoda 5 (2020) (epizoda)

Celkem nudný díl. Příběh se moc nepohnul, nic se neřeší, jen se chvíli v záběru mihne páté monstrum Superman. Umírají další lidé, někteří umějí s prokletím bojovat a v samotném závěru je pak náznak velkého průseru.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Od případu zavražděné rodiny bylo úplně upuštěno. Holden tentokrát jel vyslýchat sám další subjekty a místo původní vraždy se děj opírá o vraždu v Billově domě. Chápu, že je to sympatičtější, ale místo vyšetřování se spíš řeší vražda jen sporadicky a pouze se vyslýchá, což u těchto dvou zločinců byla spíše komedie.

Sladký domove! - Epizoda 4 (2020) (epizoda)

V tomto dílu se toho sice moc nestane, za to byl ale konečně vážný, dozvěděli jsme se něco o zrůdách, hlasovalo se a představila se nám zrůda číslo 4 - Spiderman. Scéna ve ventilaci se Spidermanem a hasičkou top.

Sladký domove! - Epizoda 3 (2020) (epizoda)

První čtyřhvezda a zaslouženě. Už se nám představil Jazyk, Půlhlav, Mr. Protein a na konci dílů se objeví čtvrté monstrum. Skupiina začíná mírně spolupracovat, jediní členové, kteří stojí za zmínku je samurai s hasičkou, pak pan vozíčkář, kluk sirotek a student. Ostatní jsou jen do počtu. Vidíme i náznaky survivalu, shromažďování jídla, plán přežití, akce rozvodna.

Sladký domove! - Epizoda 2 (2020) (epizoda)

Přeživší uvěznění v činžáku pochopili co se děje a začíná se rodit menší plán na barikádu a obstarání základních zásob. Zrůdy jdou zde prvotřídní a půlhlav zatím vede na plné čáře. Stále mám ale pocit veliké primitivnosti postav a zvláštních moderních prvků.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Druhý díl pokračuje ještě lépe než ten první. Tým vyšetřuje další vraždu, setkává se s dalším vrahem a Holden se dává dohromady. Scény v autě a výslech ve vězení byly opravdový scenáristický orgie. Laťka tohoto dílu je hodně vysoko.

Sladký domove! - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Úvod nebyl úplně špatný, ale problém jsem měl se začátkem. Místy tragický scénář a trošku problém se vyznat v postavách. Nakonec nám jich pilot představil dost. Druhá půlka byla už zajímavější. Místy se dostavila i zajímavá atmosféra. Miluju, když se něco děje a takovej uzavřenej barák evokuje atmosféru už sám o sobě. Navíc, když je venku nebezpečí a to se chce dostat dovnitř. Viz atmoška z úsvitu mrtvých. Když se pak objevilo první monstrum, hned mi bylo jasný, že korejská kinematografie u moderních počinů sází na efekt. A některé záběry na monstra ve stínu různých barev a světel na nočním sídlišti, tak to chvílemi vypadalo jak ve fotorealistky vypadající hře. Kdyby to jednání lidí nepůsobilo jak komicky občas a ten úvod by byl propracovanější, byl by to celkem hustý otvírák.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 1 (2017) (série)

První série je skvělá. Tým se dá dohromady, začne pracovat na výzkumu, vyslýchá vrahy, vyšetřuje vraždy a celé to graduje k emocionálnímu výbuchu Holdena. Kdo je ale ten knírač ze začátku téměř každé epizody mě není jasné.