Aquaman a ztracené království (2023) odpad!

Ne, tohle je.. to se nedá. Logika absolutně nulová, kostýmy jak z ochotnického divadla, silně nesympatické a netalentované herecké obsazení, neskutečně cringe dialogy.. a navrch Amber Heard. Je vidět, že spravedlnost opustila zemi západu, jelikož zatímco křivě obviněný Johnny Depp přišel o několik let kariéry (a především my o všechny filmy, ve kterých mohl zářit), ze lži osvědčená nesympatická prkenná kráva Amber si hraje dál bez následků jakoby se nechumelilo, paráda. Na tomhle filmu upřímně není absolutně nic, co by se mi alespoň trochu líbilo, akorát mě nasral a znudil. Škoda peněz na tvorbu takové hovadiny a škoda divákova času. odpad!

Asteroid City (2023)

Nudná, zbytečně dlouhá samoúčelná umělecká hovadina, čistě forma bez obsahu, která působí, jakoby si ji účinkující herci natočili sami pro sebe. Koláž nepropojených scének beze smyslu, prakticky asi jenom jakási forma hereckého cvičení? Pro běžného, neakademického diváka, který nehodlá film zdlouhavě studovat a obdivovat nejspíš kvalitní výkony filmaře, herců, maskérů a tak dále ale každopádně ztráta času. 1/5

Bastardi: Reparát (2023) odpad!

Necitlivé, zaostalé, amatérské a především neskutečně hloupé ale, upřímně, kdo čekal cokoli jiného od samozvaného maestra kinematografie Tomáše Magnuska? Film ho, jak známo, velice baví i když jeho scenáristickou neschopnost vyvažují snad leda jeho nekompetence v oblasti režie a herectví. Jak shání peníze na natáčení je velkou neznámou, vysvětlitelnou snad leda kuloárními zkazkami o praní špinavých peněz. Vidět něco takového na Netflixu, vedle levicově progresivních pořadů typu Drag Race, je opravdu neskutečný bizár vysvětlitelný jedině tím, že je tenhle film v češtině, které správci této platformy jednak nerozumí a jednak je náš maličký trh absolutně nezajímá, jinak by milého Tomáše dávno přibili na obrácený kříž hlavou dolů. Pokud film Bastardi Reparát pobaví, tak výhradně ve chvílích, kdy absolutní neherci odříkávají až groteskně stereotypní hlášky a snaží se přitom zachovat vážnou tvář. Tenhle film nechtěně poukazuje na jeden celosvětově aktuální nešvar, kterým je zneužívání sociálně slabých pro pobavení publika. Jestli znáte trend online námezdních dělníků typu Fiverr nebo Upwork, kde bohatí influenceři platí například africkým chudým černochům třeba za to, aby před kamerou tancovali s nacistickou vlajkou v ruce, tak tenhle film je toho prakticky ekvivalentem. Už se na to, Tomáši, s prominutím vykašli. odpad!

Big Mouth - Série 7 (2023) (série)

Je super vidět, že se tvůrci vzpamatovali po otřesné 6. sérii a vrátili se zpět do starých kolejí. Tato série je kvalitní návrat k prvním epizodám a dobře se na ni dívalo. Těším se na příští řadu a přesun do středoškolského prostředí, už bylo načase. 4/5

Big Mouth - Světový pořad (2023) (epizoda)

Tahle epizoda se povedla. S nadějí jsem čekal na českou stopu, nicméně vzhledem k duchu tohoto pořadu se vlastně vůbec nedivím, že tady nám pšenka nevykvetla.. :D

Cesta na Hrad: Debata (2023) (pořad)

Obsah se tady hodnotit nedá, respektive ne objektivně a tak se mu vyhýbám, ačkoli napsat by se o tom dalo mnoho. Hodnocení formy bude ale tristní, jelikož takové rozdělení kandidátů je opravdu nedemokratické a tak celkem chápu a uznávám krok pana Hilšera (navíc, kdo se zdravým rozumem by chtěl dobrovolně strávit přes hodinu svého času v jedné místnosti s mumlajícím prakmetem Mňamkou a uřvaným hooligánem v podobě kandidáta Diviše). Moderátorka byla vyloženě nesympatická a nepůsobila ani zkušeně ani profesionálně, na druhou stranu alespoň nestrannost se jí zachovat podařilo, takže v tomhle směru plus. Celkově se mi víc líbila jak debata na Primě, tak na ČT. Tento formát 90 minutové debaty mi připadá pro volební diskusi nevhodný. Jó, taková 8 nebo 10 hodinová debata se všemi kandidáty, to by byl mnohem lepší a více vypovídající pořad. Ve sněmovně sedí politici kolikrát i déle, takže by je to určitě nezabilo, prokázali by tím, že o funkci skutečně stojí, zároveň by jim nevydržely PR taháky po celou dobu a ani přetvářet se tak dlouho vkuse by mnozí nezvládli, takže by se dříve nebo později ukázala jejich pravá povaha, vědomosti i smýšlení. 2/5

Černé zrcadlo - Beyond the Sea (2023) (epizoda)

Celkem dobrý průměrný díl, který silně shazuje fakt, že tak od první třetiny je úplně jasné, jak to dopadne a to potom kazí celou tu kýženou mystiku. 3/5

Černé zrcadlo - Mazey Dayová (2023) (epizoda)

Na Netflixu mě snad nikdy nepřestane fascinovat samozřejmost, se kterou rozhazují peníze do všech stran. Povídka, jako je tahle, je taková ucházející prvotina začínajícího spisovatele, která by možná měla i šanci vyhrát nějakou krajskou literární cenu.. možná by jí slušelo i zpracování formou epizody Věřte Nevěřte, kdoví, ale tady se dočkává masivního rozpočtu a štědré čtyřicetiminutové stopáže, na kterou takto chatrný děj prostě nestačí a až zoufale praská ve švech. Zkrátka, jak už jsem na jednu stranu u tohoto seriálu zvyklý, i tahle epizoda patří do té časti série, která mě prostě nebaví. 2/5

Děti Nagana (2023)

Sport mi nikdy nic moc neříkal a sportovním filmům se obecně spíš vyhýbám. Co se mi tady ovšem velice líbilo je atmosféra a nostalgie, která z filmu čiší a která je v našich končinách velice neobvyklá. Víc podobných filmů, český divák chce na minulost a na dětství vzpomínat i jinak, než jen formou depresivních detektivek a kriminálek o korupci. Celkově tedy mínus jedna hvězda za téma a nedostatky v logice děje ale za formu a atmosféru zcela zasloužené 4/5

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Po předlouhé době opravdu skvělé fantasy. Jsem nadšený, že se konečně někdo pořádně pustil do tohodle námětu, který si o rozličná zpracování volá už z principu. Tenhle film mě vážně nadchnul atmosférou, která svojí pohádkovostí, krásou a scénářem evokuje ty nejlepší fantasy snímky z přelomu milénia. Vtipy jsou vtipné, dojemné scény působí upřímně, děj je neskutečně poutavý, svižný a především zcela logický, dává smysl a je úžasně originální, už jsem ani nedoufal, že se podobný snímek v dnešní, pro kinematografii opravdu smutné a šílené době plné nekončících remaků, vykrádeček všeho druhu a ultraliberalismem zmrzačených scénářů i postav, ještě vůbec natočí. Za mě tedy naprostá a nadšená spokojenost, velice se těším na případná pokračování a snažně doufám, že její úspěch inspiruje i ostatní studia k podpoře takhle dobrých konceptů. Toto je tedy rozhodně film, ke kterému se budu rád vracet a po dlouhé době moje nová srdcovka. 5/5