Poslední samuraj (2003)

Další z filmů, u kterého jsem měl co dělat abych se nerozbrečel. Konec filmu nese spoustu emocí. Celý film je skvěle natočen a má úžasný příběh. Neumím si představit, že bych nedal +++++

Snílci (2003) odpad!

Aneb instruktáž pro úchyly ;)

Tutenstein (2003) (seriál)

Další libovka mého dětství a, veřte nevěřte, člověk se při tom dokonce i něco naučil! Kdo má děti měl by jim místo těch dnešních ho*adinek z disny čenlu pouštět pohádky z Fox Kids a udělá jedině dobře. Vězte, že mě stačily vědomosti nabyté z tohoto seriálu (a pár knížek pro předškoláky :D) na výbornou z učiva o mytologii starověkého Egypta na ZŠ. Učí humornou formou ikdyž sám musím říct že dětskýma očima jsem přehlížel veškeré vady animace i dabingu...

Vánoční skřítek (2003)

Vánoční duch na mě letos dýchl až s mojí premiérou tohoto filmu. A je to tak dobře, protože tenhle vánoční příběh překvapivě asi vážně víc osloví dospělého, než dítě. Já nemám co vytknout, je to sranda, je to hezké ale taky ne vyloženě hloupé a obsazení je pohádka sama o sobě. 5*

Zkurvená noc (2003)

Velice dobře seskládané historky, jen škoda, že film nemá nějaký dovětek, kde by se policie a jiné zákonné orgány snažily celou noc rozluštit. 4/5

Dobrodružství Jimmyho Neutrona, malého génia (2002) (seriál) odpad!

Moc jsem od tohoto seriálu neočekával a udělal jsem dobře. Příběhy mě nezaujaly a animace je mi od srdce odporná, postavy nesympatické a celý seriál kompletně trapný. Neberte mě jako odsuzovače pohádek pro děti, mám pár oblíbených animovaných amerických pohádkových seriálů ale promítání tohoto díla dětem by mělo být trestné, protože jde o řízenou degeneraci. Za mě jednoznačný odpad!

Dva muži šli do války (2002)

Skvělý film, plný typického anglického humoru, ale zároveň poselství, které zahřeje u srdce a nad kterým stojí dodnes rozum stát. Válka dala vzniknout mnoha šíleným příběhům, příběhům plným odvahy a nečekaných projevů lidskosti a přátelství ale i komedie a absurdních situací, příběhům neuvěřitelným až legendárním - tenhle je jedním z nich.

Hodiny (2002)

Rozhodně filmu neupírám kvality ze strany hereckých výkonů, kamery (bravo) a atmosféry. Ale přesto musím hodnotit nízko, protože když pominu úzkostný stav, který mi Hodiny evokovaly, u filmu jsem ani neměl moc nad čím dumat ani mě nijak nebavil. Bylo to takové dosti dlouhé ženské zamyšlení se ale na konci člověk zjistí, že se vlastně nikam neposunul a nic si neodnáší. 3/5

Insomnie (2002)

Docela zajímavý námět ale pro mě osobně to totálně zkazilo obsazení. Al Pacino a Robin Williams pro mě nezafungovali ani za mák a tak jsem se celý film obstojně nudil až do samotného konce, kdy jsem byl pro změnu zklamaný. 2/5

Krvavá neděle (2002)

Ta roztřesená kamera mě neskutečně štve. Když je to účelně a zvýší to dramatičnost a zážitek, prohloubí atmosféru, neříkám nic ale v tomhle snímku je to extrém. Kvůli rozkývané, rozklepané kameře člověk nevidí většinu času vpodstatě vůbec nic, netuší co se kolem děje, což je sice na jednu stranu zajímavé a dodává to realističnosti ale zážitek z filmu se stává nepřehledným sletem rozmazaných fleků a tisíců dialogů beze smyslu.. To mi vážně vadilo. Naštěstí film neskutečně zachraňuje posledních deset minut, jestli vůbec. Poslední věta "...until justice is done!" mi zněla v uších až do konce titulků a popravdě mě dost zlomila, při vědomí událostí, které následovaly.. Chtěl jsem to tu původně ztopit ale co, 4/5