Američtí bohové - The Secret of Spoon (2017) (epizoda)

Seriál naštěstí ani v druhém díle neztrácí dech ani nic ze své působivosti a atmosféry. K herecké sestavě se navíc přidává můj oblíbenec Stormare a Gillian Anderson. Myslím, že se máme na co těšit.

Američtí bohové - The Bone Orchard (2017) (epizoda)

Zatím velmi slibné. Slade nám předkládá vytříbené vizuály, na které jsme byli zvyklí z Hannibala, stejně tak skvělou práci odvádí Reitzell se svojí minimalistickou atmosferickou hudbou. Skvěle napsané dialogy, zajímavá zápletka, která diváka vtáhne a navnadí na další díly. A na rozdíl od některých dílů Hannbiala seriál výborně šlape dopředu a neutápí se v zdlouhavých do sebe zahleděných dialozích. Navíc skvěle obsazené, za všechny zmíním alespoň božského Iana McShana.

Strážci Galaxie (2014)

Jamesi Gunnovi se podařilo výborně vyvážit humor a akci a dodat jí divákovi v pěkném audiovizuálním kabátku. Vítaný závan svěžího vzduchu do Marvelovského univerza.

V žáru královské lásky (1990)

Adept na jednu z nejvyšších příček v žebříčku největších dadaistickejch sraček, co u nás byly kdy natočený.

Mentalista (2008) (seriál)

Zpočátku poměrně zajímavá a tak trochu jiná kriminálka, kterou táhne Simon Baker a jeho postava. Bohužel se nemůžu zbavit pocitu, že už v první sérii se tvůrci dost často opakují. Přesto po první sérii příjemné 3*. Update: Tak jsem sfouknul všech sedm sérií jako nic a musím říct, že kvalitu se podařilo udržet a mnohdy dokonce laťku ještě trochu zvýšit. Dost možná mi seriál po 151 dílech přirostl k srdci a tím je ovlivněno moje hodnocení, ale i tak zvyšuju na 4*.

Pasažéři (2016)

Připadá mi to jako kdyby se ještě nějaká zvrácenější odnož Disneyho pokoušela udělat sci-fi pro celou rodinu. Výsledkem je červená knihovna plná nesmyslů a hračiček na efekt, která je navíc předvídatelná od A až do Z. Od Tylduma jsem čekal teda víc....

Anthropoid (2016)

Neslaný, nemastný, s dialogy jak z turecké telenovely. Promrhaný potenciál.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Druhý Reacher je jiný než ten první. Spíš než oldschoolovou detektivkou s temným nádechem je bournovskou naháněčkou, hrou na kočku a myš. Ale není to na škodu. Svižné, přehledně natočené, tvůrci navíc naštěstí pochopili, že k zábavnému a napínavému filmu nejsou potřeba desítky převrácených aut, různé přehnané atrakce, rádoby epické výbuchy a přeplácané finále. Místo toho nadále sází na klasické přestřelky a souboje muže proti muži (dost často spíš mužů proti muži) :). A vlastně i proti ženě. Tím se dostáváme ke Cobie Smulders, která je okouzlující jako vždycky a je Reacherovi důstojným parťákem. Tom odvádí v hlavní roli opět skvělou práci a tak nezbývá než říct: "Kdyby byl každý film, co jde do distribuce, alespoň takový....".

RYTMUS sídliskový sen (2015) odpad!

Nudný, zbytečný počin, který snad nemůže uspokojit ani skalní fanoušky tohoto nesoudného "čáva".

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Z žádného českého seriálu na mě nedýchá nostalgie tak, jako z Bylo nás pět. Nepřekonatelná předloha, plejáda skvělých herců a geniální Hapkova hudba, která zůstane v mé hlavě navždy a bez které si tento seriál snad ani nejde představit.