Propast (1989)

Príjemné sci-fi umiestnené pod morskú hladinu s nádhernými scénami. Vojaci sa snažia zničiť niečo neznáme. Ako to už s nami ľuďmi býva, keď narazíme na niečo nové, neznáme, správame sa k tomu agresívne. Považujeme TO za nepriateľské, agresívne a cítime sa v ohrození. Ako sa správne hovorí: "Podľa seba súdim teba." Alebo inými slovami, ak je niekto zlodej, predpokladá, že sú zlodeji aj všetci okolo a chcú ho okradnúť. "Zlodej kričí chyťte zlodeja." Je teda veľmi pravdepodobné, že keby sa s nami snažil verejne spojiť nejaký mimozemšťan, pravdepodobne by sme zaútočili. Veď takí už my ľudia sme.

Výkupné (1996)

Mierne nadpriemerný triler, ktorý zaujme hlavne neštandardným riešením zo strany otca uneseného dieťaťa. Len neviem, či by sa na to niekto v skutočnosti odvážil. Mel Gibson podáva dobrý herecký výkon aj keď nehrá akčnú, či komediálnu rolu.

Spolubydlící (1992)

Tak takúto vyšinutú spolubývajúcu by som nechcel. Varujem pred násilím a brutalitou vo filme.

Nebezpečná rychlost (1994)

Kedysi sa mi ten film páčil viac, ale s každým vzhliadnutím na ňom nachádzam viac a viac chýb a páči sa mi stále menej. Mám dojem, akoby bol snímok plný nielen násilia, ale aj nezrovnalostí až do očí bijúcej naivity a hlúpostí. Jedna stupidita strieda druhú, len aby filmári dosiahli zamýšľaný efekt. Deti prechádzajúce cez cestu rovno pod kolesá, detský kočík, magor s pištoľou v autobuse, maník ktorý cestuje v stavbárskej prilbe (???), násilník si drží telefón pri uchu opačnou rukou a dialógy sú miestami také stupídne, že máte chuť vystúpiť. Cestujúci sa správajú nerealisticky, miestami hystericky inokedy sa smejú a púšťajú vtipy, hoci sú v smrteľnom nebezpečenstve. A keď si už poviete, že čo je moc, je moc, vtedy príde chýbajúci kúsok diaľnice (!?!?!?). Všade už je diaľnica kompletná, so zvodidlami aj asfaltovým kobercom, ale na 15 metroch chýba úplne. Nie je tam ani betónový podklad. Ako to tí Američania robia?! A lietajúci autobus? No neviem... Harry Potter by mohol závidieť. Ale keď je to také napínavé...

Bílá smršť (1996)

Nie je to ani tak o bielej smršti ako o budovaní charakterov skupiny mladíkov. Chlapci sa menia na mužov, mení sa ich zmýšľanie aj činy. Jednoducho takí americkí "chlapci a chlapi".

Svatý (1997)

Už mám plné zuby rusky hovoriacich gangstrov, ako aj amerických superhrdinov prechádzajúcich sa ruskými mestami, tajnými chodbami, či prezidentskými palácmi. Na tajné spiklenecké skupiny narazia bežne v kanáloch a samozrejme hovoria plynulo po rusky a hlavne bez prízvuku! Zlodeji sú zbehlí v atómovej fyzike a tak ich nezaskočí otázka o studenej fúzii. Mafián okrem prázdnych rečí o matičke Rusi musí byť s copíkom Kde som to všetko len videl ;o)

Pat a Mat - Skokani (1982) (epizoda)

Pat a Mat oddychujú na chalupe. Vidia, že lieta motýľ aj vták. Tak prečo nie oni? Stačí na to rogalo a na získanie patričnej rýchlosti skokanský mostík. Prečo si to neuľahčiť a nenechať sa roztiahnuť autom?

Pat a Mat - Obraz (1979) (epizoda)

Tak vy neviete prečo sa hovorí dvakrát meraj a raz rež? Mat má nový obraz. Veľký obraz. Ako ho dostať do bytu? No predsa po kúskoch. Najskôr plátno a potom po častiach aj rám. A doma to už stačí LEN poskladať, zlepiť, A JE TO. Žiadny problém pre majstrov.

Italské námluvy (1994)

Úplne priemerný veľmi rýchlo zabudnuteľný film, ktorý sa v záplave romantických komédií ľahko stratí. Príjemná mierne strelená hlavná predstaviteľka, nadnesený príbeh a ... Už ani vlastne neviem o čom to bolo.

Nežádej svůj poslední tanec (2001)

Nepáči sa vám balet a neznášate hip-hop? Tak toto je možno ten pravý film pre vás. Myslím to vážne. Príjemne namiešaná zmes hip-hopu, baletu, chicagského predmestia a romantiky. Film poteší aj pri viacerých vzhliadnutiach. Prvých 40 minút možno charakterizovať ako oboznámenie sa s prostredím, ktoré je na európsky vkus až príliš vzdialené - príliš americké. Ide o veľmi pomalý rozbeh deja, ktorý asi v polovici naberá spád. Začína sa prepletať niekoľko dejových línií, ktoré zaujímavými krátkymi strihmi postupne posúvajú dej vpred. Paralelné scény stupňujú atmosféru filmu, ktorú výborne podkresľuje hudba. V popredí toho všetkého sa rozvíja ľúbostný vzťah veľmi sympatických hlavných hrdinov - čierneho chlapca a bieleho dievčaťa, ktorým ich okolie nie veľmi praje. Zároveň sa zbližuje dcéra s otcom. Postavy vyzerajú prirodzene a za pozornosť určite stoja baletno-hiphopové scény.