Warle

Warle

David Blažek

okres Most
Cvok do dopravy a nevkusných memes

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 31.8.2020  22:04
    Tenet (2020)

Nolan se trochu utrhnul ze řetězu a je to dost rozporuplné rozhodnutí. Na jednu stranu to je dobře, protože kdo jiný by si to zasloužil než on, nejlepší režisér poslední dekády. Ale na druhou stranu to znamená, že většina diváků (včetně mě) se bude v jeho scénáři "trochu" ztrácet, protože jak už je u něj zvykem, tak se s ničím moc nesere. Ze začátku ještě třeba tolik ne, ale ke konci se všechny ty pletky s časem rozjedou v obrovském stylu a pro obyčejného člověka to může být kapánek moc. Ale jak se říká v samotném filmu "do not try to understand it, feel it". A já si to teda užíval se vší parádou. Od první minuty se film nezastaví, nezvolní a Ludwig Göransson byl od Zimmera tip pro Nolana za všechny prachy. A samotný Nolan je prostě někde jinde. Asi tomu nebudete hned rozumět (nemůžu se dočkat budoucích rozborů na YT), ale bude vás to hrozně fascinovat. 9/10.

• 25.8.2020  02:11

Velmi exotická a tradičně především propagandistická záležitost které vévodí vyobrazení JK vojáků jako amerických wannabe gangsterů. Na poměry Severokorejské tvorby "zřejmě" celkem nadprůměrná záležitost (ono moc filmů z KLDR se do světa v koukatelné kvalitě nedostalo), která díky krátké stopáži ani nějak neurazí, ale určitě ani nějak moc nenadchne. Ale mohla by, kdyby trochu chtěla.

• 22.7.2020  03:00
    96 hodin (2008)

Dneska už celkem kultovní kousek o jednou fajn tripu do Pařiže, that went terribly wrong. Ještě že jsem bečka sádla a tohle mi nehrozí a tak můžu dál klidně i sám objevovat místa jako Paříž, Londýn, Chánov.. ok, to poslední asi ani ne. Skvělá akce, vynikající Liam Neeson a jeho naprosto legendární hláška a k tomu jako dezert k sežrání kjůt Maggie Grace. Navíc to má jen 89 minut a tak není místo, kde by film zpomalil. A to je sakra dobře. 90%.

• 22.7.2020  02:39

Z celé série určitě nejslabší díl. Nemá to takový drajv a působí to už hodně jako nastavovaná kaše. Akce už je o dost hůře zpracována a o velice levné CGI ani nemluvě. Naštěstí to ale má Liama Neesona, který všechno táhle v podstatě sám a také Maggie Grace, která je ve všech dílech k sežrání, ačkoliv jí už táhne na 40. Když se u toho nebudete moc přemýšlet, tak se to jako jednohubka dá. 60%.

• 20.4.2020  19:49
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

O tomhle seriálu jsem se dozvěděl už někdy minulý rok v Katalánsku, kde z toho měli něco jako národní klenot. Merch a masky Dalího na každém kroku. Především Barcelona toho byla absolutně plná. 1 série - dobrý rozjezd, na základě kterého to mělo celkem velký potenciál. Bohužel to celé zabíjí snaha udělat z toho tak trochu moderní telenovelu, která se nedá brát vážně, ve které vidíte strašně moc nelogických scén a chování postav jak vystřižené z nějakého místního primitivnějšího seriálu. A je to škoda, protože námět to je vynikající. Uvidíme, jak dál. 75%.

• 7.4.2020  13:34
    Díra (2019)

Chtěl jsem tomu původně dát o 1 hvězdičku víc, ale závěr mě přesvědčil spíš o té třetí. El hoyo je celkem ok jednohubka, u které se mi líbí, že i na poměry Netflixu je to celkem dost krvavá. Atmosféra také výborná. Škoda že zůstalo mnoho nezodpovězených otázek a celkově slabší, i když neotřelý, závěr. Kdyby se to nesnažilo být tak chytré a nesnažilo se to vnutit nějaké wannabe socialistické poselství, bylo by to lepší. 60%

• 30.3.2020  14:46
    1917 (2019)

Trio Mendes, Deakins a Newman servírují naprosto luxusní pokoukáníčko, kterému k dokonalosti chybí jen trocha logiky ve druhé půlce filmu a taky fakt, že od té doby je scénář hodně předvídatelný. Ale jinak zcela dokonalá filmařina, ze které jsem měl husinu skoro celý film (ORYX X600 sice nejsou IMAX nebo Dolby Atmos v kině, ale vibrace dělají divy). V kině to musel být ještě o stupeň větší nářez. Škoda, že je ten konec světa. 85%.

• 22.3.2020  15:30
    Párty Hárd (2019)

Rozhodně bych tohle nechtěl zažít. Moje introvertská povaha by to neměla šanci dát. Nvm. jestli tomu dát odpad, nebo plnej počet, protože ač je to nechutný a úplně trapný, tak z toho uchcávám smíchy. I když to asi není natolik vtipné, ale jednou za čas není na škodu "trocha" toho fekálního humoru. Nejlepší jednoznačně táta hlavního protagonisty a chemik Grundza. A teď už musím jít, mám žlutej poplach.

• 11.2.2020  00:54
    Parazit (2019)

Chudé korejské rodině se zalíbilo u kapitalistického zbohatlíka a to samozřejmě nemůže dopadnout dobře. Velmi odvážný snímek, který jen potvrzuje fakt, že Korejci se s tím stále nemažou a je to strašně dobře. Nedivím se, že Džun-ho Pon na Oscarech vzdával hold Scorsesemu a Tarantinovi. Je vidět, že se učil od obou. Kontrast mezi "splodinou a oligarchií" tu funguje báječně. Takhle odvážná, tak trochu Tarantinovsky zakončená filmařina je v téhle posrané době strašně potřeba. Jo a Korejky jsou strašně roztomilé. Ať vidím jakýkoliv snímek, tak se vždy nějaká s krásným úsměvem najde. Možná trochu překvapivý výsledek na Oscarech, ale za mě asi nejvíc zasloužený za poslední roky. 85%.

• 4.2.2020  17:46

Takový mix Musíme si pomáhat a Benigniho Život je krásný. Ale i přes to neskutečně originální a satirický. A v neposlední řadě také nesmírně vtipně smutný. Taika Waititi jako Adolf skvělej, Sam Rockwell možná v jedné ze životních rolí (ačkoliv nemá tak velký prostor) a Thomasin McKenzie je hezká. A to že se to skoro celé natáčelo v ČR je už jen třešnička na dortu. 85%.

• 25.12.2019  20:47

Do velké míry hloupé, ale celkem důstojné zakončení celé ságy. První půlka funguje celkem na pohodu jako výpravná pohádka, která dává celkem smysl a není nutné nad ní zavírat oči. Bohužel to takhle funguje jen do půlky filmu, kdy se všechno přelomí do bordelu ze strany scénáristy (že by to bylo tím, že na něm dělali 4 lidi?). Je to všechno uspěchané a docela odfláknuté. Hodně se na tom projevilo veškeré možné střihání na poslední chvíli, které z toho dělají nesourodou sněť příběhů, co se snaží být co nejrychleji ukončeny. Některé scény (ty s "duchy" v podvědomí nebo Finnovo "I feel it") jsou celkem k popukání. Každopádně Palpatine a Chewbacca funguje na jedničku a Rey už není natolik nudná jako poslední 2 díly. 65%.

• 23.12.2019  22:05

Nebýt toho trochu přehnaného konce, tak tomu asi s klidem hážu plnej počet. Je to totiž stejně jako první díl suprově nahláškovaná a ujetá jízda, která se v podstatě nezastaví za celou hodinu a půl a krásně to utíká. Nesmí se u toho moc přemýšlet, protože to celé strašně stupidní, ale tahle filmová série (dá se tomu vůbec tak říkat?) se nikdy nebrala moc vážně a ráda si dělala ze všeho tak trochu prdel. A to je dobře. Každopádně Woody Harrelson to natolik táhne, že na sebe bere skoro veškerou pozornost a to je možná trochu škoda, protože třeba roztomilá a úplně vypatlaná Zoey Deutch je také super. Těžce na pohodu jednohubka. 75%.

• 21.10.2019  17:49
    Vybíjená (2004)

Osvěžující a pohodová komedie s výborným Stillerem, která je sice plná klasických a očekávaných kýčů, ale která si zároveň nebere s ničím servítky. Scénář je naprosto primitivní a celkem neoriginální, ale ubíhá to hodně rychle. Takové filmy se už v dnešní době moc nedělají a je to strašná škoda.

• 3.10.2019  00:09
    Joker (2019)

Nahlédnutí do silně depresivní a šílené duše. Temné, drsné a nesmírně povedené. A to díky Phoenixovi, který se hlasitě přihlásil o sošku. Škoda toho pomalejšího rozjezdu, který se podle mě trochu zbytečně táhne. Ale za posledních cca 25 minut nemůžu jinak než za plný počet. Ta proměna je skvěle temná a Phoenix je až démonický. Jeho pohyby, běh a mimika je dokonalost sama. Spolu s výbornou muzikou to pak nemůže být za méně jak 80-85%.

• 28.9.2019  21:51

2 zamilované příběhy, které se navzájem proplétají a hezky do sebe zapadají. Díky tomu, že jak Jeong-ahn Chae, tak Yeon-hee Lee mají nádherný úsměv, tak se na to i hezky kouká a utíká to. Nemá to sice žádný hlubší děj nebo dramatickou zápletku, ale jako taková platonická a těžce pohodová love story ideální. Slabších 5*.

• 24.9.2019  12:49
    Ad Astra (2019)

Snaží se to tvářit stejně chytře a velkolepě jako Interstellar nebo podobně velkorozpočtová a povedená sci-fi, ale nemá na to, i když se snaží co to jde. A to hned z několika důvodů. Hlavní je ten, že nemá dostatečně silný příběh. Vztah otec a syn tu funguje jen částečně a vystavit na tomto stavebním kameni celý příběh je málo. Čekal jsem podstatně hutnější zápletku. Asi jako když jdete do hospody na nějaké výborné místní craft pivko a místo toho dostanete lahvovej Braník. Druhý problém je že vás film vůbec nenapíná a působí spíše jako taková artová záležitost. Což je prostě na hovno, protože i když na to koukáte a říkáte si, jak je to krásně natočené (Hoytema s IMAX kamerou na rameni je prostě borec), tak vás to nedokáže vsáknout dovnitř do děje. O popcornovém konci ani nemluvě. Ach jo. Potenciál to mělo obrovský. Každopádně Pitt stejně jako v nové Tarantinovce velmi dobře. 60%.

• 22.8.2019  00:47

Nebýt předvídatelného děje (hlavně natahovaného kýčovitého závěru) a celkově té emocionální ždímačky, tak je to za plnej. Takhle je to jen poctivá zombie řežba a já asi budu muset začít dohánět Korejskou tvorbu, protože mě to bavilo podstatně více než třeba taková dost přeceňovaná a nudná WWZ. 75%. PS: určitě bych se nebránil nějakému sequelu nebo tak..

• 14.8.2019  22:52

Je to výborně natočené prd do větru. Tak trošku jiná Tarantinovka, která dává poctu konci šedesátek v LA. Škoda že o tom běžný člověk ví skoro úplně prd. Tady se v té době asi řešil kolchoz a pětileté plány na sklizeň brambor. Zatímco za velkou vodou byl svět skoro neomezených možností. Tarantino si tohle natočil hlavně z radosti, pro sebe. A s doufáním, že to aspoň trochu vydělá. Snad jo. Herecky to je TOP od všech, hudba je výborná a finále výživně Tarantinovské. Problém je v těch 2h před tím, kdy se v podstatě nic neděje. A je jedno, že to nic Leo s Pittem zahrávají naprosto přesvědčivě a že to všechno hezky vypadá a že to je hezky natočené. Prostě se tam nic neděje. Což hlavně plyne z toho důvodu, že jsem o 3/4 filmu, na které se naráží nikdy neslyšel. Někdo, kdo se orientuje v Hollywoodu ke konci 60. let bude nadšen. Ale já to bohužel nejsem. Škoda, že to končí v momentě, kdy jsem čekal, že přijde to pravé finále. Každopádně Margot k sežrání. Tak 70-75%. Na víc to nebude a znova to vidět minimálně pár let nepotřebuju. PS: flamethrower jednoznačně lze.

• 11.8.2019  00:30
    Rocketman (2019)

Velice povedená biografie/muzikál, které dominuje hrající a zpívající Taron Egerton, z kterého roste, nebojím se říct, herecká hvězda budoucnosti. On je teda už teď slavný, ale k potvrzení svých kvalit mu chyběla nějaká více dramatická role (teda za předpokladu, že jsem teda neviděl vše, kde hrál) a zde obstál na výbornou. Není to taková emo ždímačka jako Bohemka (u které se to dalo čekat s ohledem na osud FM). Bohemka měla i díky tomuto (i za cenu dost upravené storyline) a LiveAid trochu větší drajv, který Rakeťákovi trochu schází a nedokáže udržet pozornost celých 121 minut. Ale jinak vše od choreografie až po kostýmy na jedničku s hvězdičkou! 80%

• 1.8.2019  21:31

Strašně tomu škodí nálepka Fast & Furious. Bez ní by to celé bylo lepší a třeba by to neodkazovalo na ty všechny neduhy z této série. Hlavně na ten největší - fyzikální zákony prostě neexistují. Bitky dobrý, hlavní čtveřice herců v pohodě, jen ta celková nelogičnost a stupidita scén, která pramení nejen ze slabšího scénáře, ale také digibordelu, který celý film provází. Ale když na to zkusíte zapomenout, tak dostanete celkem v pohodě blockbusterovou jízdu, která má zakončení v krásné krajině a na další díly se docela těším. PS: ve filmu je několik vynikajících cameo rolí a obsahuje jak mezititulkové, tak potitulkovou scénu, na kterou jsem, jak už je tak trochu zvykem u všech filmů krom Marvel, zůstal v sále sám. 65%, slabší 4*.

• 21.7.2019  23:35
    Lví král (2019)

Většina se zdá má obrovský problém s tím, že to je v podstatě copy-paste film, který jen vykrádá původní animák. Nikomu to neberu, protože mají pravdu, ale upřímně? Kdyby se napsal nový scénář, tak zase budou všichni řvát, jak tím zničili původní příběh. Ono totiž měnit něco na něčem, co se blíží k naprosté dokonalosti je těžké a kontraproduktivní. Já jsem animák naposledy viděl někdy před pár lety, takže s tím nemám takový problém, protože ho nemám takhle čersvě utkvěný v paměti. Jaký by byl kompromis? Vykašlat se na tuto vesměs recyklaci, nic netočit a nechat film prostě zapadnout v historii jako něco, u čeho jsme většina z nás řvali jak malé holky a na čem jsme vyrostli? Bylo by to asi řešení, ale s tím nic nenaděláme. Prostě se to oživilo (zní trochu lépe jak zrecyklovalo), protože to dnešní CGI dovoluje a Disney chce trhnout nějaký ten balík a mít jistotu, že tohle ten balík vydělá. Jestli to je morálně správné nebo ne, to si každý musíme říct sám. Za mě je to úplně v pohodě oživení, které tedy určitě nepotěší každého (nedivil bych se, kdyby skalní fanoušci série byli zklamáni nebo až dokonce znechuceni), ale mě to dostalo už během prvních 5 minut, kdy začal Lebo M. s jeho Circle of Life. Audiovizuální porno, kterému se dají vytknout krom výše zvýšeného jen 2 věci. Trochu dark digibordel na konci, který kazí dojem do té doby naprosto dechberoucímu vizuálu (tohle jinde než v kině na obřím plátně nemá smysl vidět) a také nový song od Beyoncé. To samé u Can You Feel the Love Tonight- Sir Elton John je prostě jen jeden a jen jeden zůstane. Jinak Zimmer klasicky ve špičkové formě a hrozně mi seděl Seth Rogen jako Pumbaa. Takže Hakuna Matata, kašlete na to, co nemůžete ovlivnit a zkuste si to užít na co možná největším plátně. 85%

• 3.7.2019  22:58

Za mě v pohodě love story, ale také celkem zbytečný film, který nějak vyplňuje ten void po Avengers. Je to stále plné dětinského humoru, hezky se na to kouká a i se to dobře poslouchá. Zendaya je hezká a i dobře hraje. Trochu mi neseděly scény uvnitř iluzí (jsou značně nepřehledné), ale to se dá překousnout. Škoda pomalejšího rozjezdu. After credits scény už celkem tradičně boží. 75%

• 20.6.2019  01:08

Svěží teenagerovská jednohubka z Německa vhodná především pro milenialy dostupná na Netflixu, která spolehlivě zabaví na celé odpoledne. Začátek trochu slabší, ale ke konci se to začne fajnove rozjíždět a těším se na druhou sérii. Některé vtipy a scény jsou dost povedené. 1 série 75%

• 18.6.2019  20:51

Celkem fajn uvolněná béčková komedie, která by se dala přirovnat k American Pie nebo Superbad. Scénáristicky nic extra, ale Kaitlyn Dever je tady mega cute a nemám absolutně žádný problém s tím na ní 102 minut koukat. 70%

• 16.6.2019  22:29

Hergot to byla pitchovina. :D Naprosto ujeté béčko, u kterého nevíte, jestli zaslouží odpad za to, jak neskutečně stupidní je a jak moc nedává smysl a je plné kýčů, klišé a příšerných hereckých výkonů, nebo plnej počet za tu odvahu narvat do jednoho filmu Hitlera, Stalina, papeže, Margaret Thatcherovou, džihád a další nespočet osobností bez ohledu na to, jestli je čeká žaloba za užití, nebo ne. Narážky na Apple a Donalda Trumpa ale bezvadné. :D Příběhové slabší, herecky a muzikou též, ale jako jednohubka za mě solidní ujeťárna. Díky tomu, že se film zřejmě nebere nějak extra vážně, tak asi kolem 55%. Kdyby to ale nebylo myšlené jako satira, tak by to bylo o pár procent méně.

• 20.5.2019  07:42

Nuda. Ale celkem důstojně zakončená nuda. Sere mě, že z toho B+W udělali komedii jako z Hollywoodu. Nejen ze seriálu, ale i ze sebe. Velice se těším, až bude porovnání s knihou od Martina. Tam si troufám říct, že konec bude úplně jiný. Každopádně 8. série je jednoznačně nejhorší v historii seriálu. Ještě že už je po všem. Slabší 4 hvězdy.

• 19.5.2019  16:30
    John Wick 3 (2019)

Jo, tahle partička z Contíku se prostě povedla. Třetí a nejlepší. Možná sice až moc akce (některé scény se zvířaty jsou až trošku přehnané), tím trochu trpí vývoj děje, ale choreografům a střihačům pozlatit ruce. A Reevesovi postavte sochu. A na další díly (neboť děj rozhodně není uzavřen, ba naopak) se určitě těším. Sem s tím. 85%.

• 13.5.2019  09:54

Aneb jak domrdat x let dějového vývoje za několik týdnů. Chudák R.R. Martin, tohle si nezaslouží. Jako jsem zvědav, jak to dopadne (ne že by po tomhle díle bylo moc na výběr), ale obrovské zkladmání. Totální ignorování veškeré logiky a scénáristicky odfláknuté na úrovni béčkové dramedy. Ukazuje se, že Benioff a Weiss jsou bez předlohy úplně marní a nedokáží naservírovat něco smysluplného. Taková škoda. To už by stálo za to počkat na knihu a zastavit natáčení na čas. To ale samozřejmě z mnoha důvodů nejde. Ale aspoň to bylo tentokrát celkem vidět oproti bitvě o Winterfell.

• 29.4.2019  06:00

Sapochnik nebo Snyder? To je jedno, stejně to je celé ad absurdum. Tenhle díl totiž obsahuje hromadu z neduhu dnešní kinematografie - tmavé rozmazané záběry, na kterých, ať se budete snažit jak chcete, uvidíte prd. Je to strašná škoda, protože to budování napětí v prvních minutách je bomba. Pak ale přijde tenhle digitální patos, který to napětí trochu kazí. Doufal jsem, že se děj bude odehrávat trochu jinak, ale tak co nadělám. Škoda toho závěru, to už je totiž opravdu komické vystoupení. Není nad natahovací scénáře, teleporty a happy endings :D Netuším, co si o tom bude myslet R. R. Martin, ale řekl bych, že z dosavadního vývoje série asi nadšený nebude. Ani já moc nejsem. Čekal jsem zatím prostě trochu víc. Nebýt konce, tak 80%, takhle spíš 70%.

• 27.4.2019  00:31

Určitě k tomu mám několik poznatků, co mě dost štvalo a kdyby se nejednalo o zakončení 10 leté éry, tak to tomu všechno bez kompromisů vyčtu. Ať už to je slabší a pomalejší start nebo množství nelogických a nevysvětlitelných scén (které nebudu spoilerovat). Ale na druhou stránku to je skvělá emocionální ždímačka, u které nezůstane jedno oko suché, i přes 3h stopáž to rychle utíká, herecky to šlape, nahláškované to je tak akorát a i proto to je trochu víc, než jen důstojné a rutinnérské zakončení. I když je fakt, že jsem čekal trochu něco jiného. Je super, že trailery opravdu nic důležitého neukázaly. Určitě si to ještě minimálně 1x zopáknu. 85% a dalších 5% za Thora s Big Lebowski faceliftem.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12