Warle

Warle

David Blažek

okres Most
That day, for no particular reason, I decided to go for a little nap and procrastination

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 18.6.2019  20:51

Celkem fajn uvolněná béčková komedie, která by se dala přirovnat k American Pie nebo Superbad. Scénáristicky nic extra, ale Kaitlyn Dever je tady mega cute a nemám absolutně žádný problém s tím na ní 102 minut koukat. 70%

• 16.6.2019  22:29

Hergot to byla pitchovina. :D Naprosto ujeté béčko, u kterého nevíte, jestli zaslouží odpad za to, jak neskutečně stupidní je a jak moc nedává smysl a je plné kýčů, klišé a příšerných hereckých výkonů, nebo plnej počet za tu odvahu narvat do jednoho filmu Hitlera, Stalina, papeže, Margaret Thatcherovou, džihád a další nespočet osobností bez ohledu na to, jestli je čeká žaloba za užití, nebo ne. Narážky na Apple a Donalda Trumpa ale bezvadné. :D Příběhové slabší, herecky a muzikou též, ale jako jednohubka za mě solidní ujeťárna. Díky tomu, že se film zřejmě nebere nějak extra vážně, tak asi kolem 55%. Kdyby to ale nebylo myšlené jako satira, tak by to bylo o pár procent méně.

• 20.5.2019  07:42

Nuda. Ale celkem důstojně zakončená nuda. Sere mě, že z toho B+W udělali komedii jako z Hollywoodu. Nejen ze seriálu, ale i ze sebe. Velice se těším, až bude porovnání s knihou od Martina. Tam si troufám říct, že konec bude úplně jiný. Každopádně 8. série je jednoznačně nejhorší v historii seriálu. Ještě že už je po všem. Slabší 4 hvězdy.

• 19.5.2019  16:30
    John Wick 3 (2019)

Jo, tahle partička z Contíku se prostě povedla. Třetí a nejlepší. Možná sice až moc akce (některé scény se zvířaty jsou až trošku přehnané), tím trochu trpí vývoj děje, ale choreografům a střihačům pozlatit ruce. A Reevesovi postavte sochu. A na další díly (neboť děj rozhodně není uzavřen, ba naopak) se určitě těším. Sem s tím. 85%.

• 13.5.2019  09:54

Aneb jak domrdat x let dějového vývoje za několik týdnů. Chudák R.R. Martin, tohle si nezaslouží. Jako jsem zvědav, jak to dopadne (ne že by po tomhle díle bylo moc na výběr), ale obrovské zkladmání. Totální ignorování veškeré logiky a scénáristicky odfláknuté na úrovni béčkové dramedy. Ukazuje se, že Benioff a Weiss jsou bez předlohy úplně marní a nedokáží naservírovat něco smysluplného. Taková škoda. To už by stálo za to počkat na knihu a zastavit natáčení na čas. To ale samozřejmě z mnoha důvodů nejde. Ale aspoň to bylo tentokrát celkem vidět oproti bitvě o Winterfell.

• 29.4.2019  06:00

Sapochnik nebo Snyder? To je jedno, stejně to je celé ad absurdum. Tenhle díl totiž obsahuje hromadu z neduhu dnešní kinematografie - tmavé rozmazané záběry, na kterých, ať se budete snažit jak chcete, uvidíte prd. Je to strašná škoda, protože to budování napětí v prvních minutách je bomba. Pak ale přijde tenhle digitální patos, který to napětí trochu kazí. Doufal jsem, že se děj bude odehrávat trochu jinak, ale tak co nadělám. Škoda toho závěru, to už je totiž opravdu komické vystoupení. Není nad natahovací scénáře, teleporty a happy endings :D Netuším, co si o tom bude myslet R. R. Martin, ale řekl bych, že z dosavadního vývoje série asi nadšený nebude. Ani já moc nejsem. Čekal jsem zatím prostě trochu víc. Nebýt konce, tak 80%, takhle spíš 70%.

• 27.4.2019  00:31

Určitě k tomu mám několik poznatků, co mě dost štvalo a kdyby se nejednalo o zakončení 10 leté éry, tak to tomu všechno bez kompromisů vyčtu. Ať už to je slabší a pomalejší start nebo množství nelogických a nevysvětlitelných scén (které nebudu spoilerovat). Ale na druhou stránku to je skvělá emocionální ždímačka, u které nezůstane jedno oko suché, i přes 3h stopáž to rychle utíká, herecky to šlape, nahláškované to je tak akorát a i proto to je trochu víc, než jen důstojné a rutinnérské zakončení. I když je fakt, že jsem čekal trochu něco jiného. Je super, že trailery opravdu nic důležitého neukázaly. Určitě si to ještě minimálně 1x zopáknu. 85% a dalších 5% za Thora s Big Lebowski faceliftem.

• 22.4.2019  20:53

Doufal jsem, že budu spíš trpět ze smrtí všech postav a bát se každého záběru, ale zatím se spíš musím "smát" dětinským rádoby vtipům. Ještě že se příště začne už pod dohledem Miguela Sapochnika mlátit, vraždit a dělat to všechno, o čem by tahle série měla být, protože tohle je zatím jen celkem zbytečné natahování děje. Sice se toho hodně děje v pozadí, ale jinak nuda, sorry.

• 14.3.2019  20:43
    Kursk (2018)

Mám filmy o ponorkách strašně rád (takže je jasný, že každý film s ponorkou má u mě o hvězdu víc automaicky), ale tohle se za mě moc nepovedlo. Přišlo mi to celé takové strašně rutinnérské a zívající. Chápu, že se to snažilo být historicky co možná nejkorektěší, ale takhle to na mě působí až skoro dokumentárním dojmem, což sice chápu, ale podle mě je to škoda. Ale krásně to dokazuje smutný fakt, kam až dokáže jedna velmoc zajít i přes možnost spolupráce. A pak vám tvle někdo ještě řekne, že východ je výhra. To je výhra, kterou bych teda milerád nechal někomu jinému. 60%

• 9.3.2019  13:13

Velice feel good road movie, které dominuje perfektní Aragorn po 15 letech. Na Oscara to podle mě nestačí, ale chápu, že se dotýká velice citlivého důvodu a proto to mělo z 90% vyhráno. Zrovna u Farrellyho bych nečekal, že natočí takhle "wannabe" vážný flm. Inu v celku to je vlastně obrovský kýč. Ale kdo by neměl rád kýče. 80%.

• 9.3.2019  13:05

Herecky a scénáristicky dost nudné a nepřesvědčivé. Viděl jsem to 2 dny zpět a už v podstatě ani nvm, o čem to bylo. Jen že to vyžíralo asi 10 filmů a že nechápu, jak na Jackson mohl dohlížet a pustit to ven. Mám chuť to ještě stáhnout na 2*.

• 9.3.2019  01:08
    Overlord (2018)

Kdyby místo toho černocha obsadili třeba Dolpha Lungrena před 15 lety a pojmenovali ho B.J. Blazkowicz, tak by to nebylo na škodu. Potenciál to má. Jinak se jedná o dražší variaci Frankensteinovi armády s tím rozdílem, že tohle nemá skvělého Rodena a lekačky jsou předvídatelné na úrovni člověka s vystřelenou půlkou mozku. Ale zase to má fajn gore a 10 mrtvol na metr čtvereční. A ta Francouzka byla cute. Jako jednohubka to není špatné, ale čekal jsem něco víc. 60%. A btw na závěr taková upřímná myšlenka.. nevíte, kdy se lidi naučí mířit na hlavu? Silně povhybuju, že nazi zombie bez hlavy může normálně fungovat nebo běhat.

• 6.3.2019  22:54

Captain Marvel je solidní jednohubka, která vás jednou určitě neurazí, ale znova ji vidět nepotřebujete. Má to fajn muziku, hezky se na to kouká (jak po stránce designu lokací, tak i CGI omlazení Sam. L. Jacksona se povedlo) a ta Furyho kočka je boží. Bohužel to má slabší duhou část děje a celé zakončení je takové odfláklé. Jako když něco děláte v rachotě, ale v půlce vás to přestane bavit, tak to doděláte jen tak ve stylu, aby vás nikdo nemohl zjebat, ale víte, že to mohlo být lepší. Ale hlavní je, že to funguje. A tohle funguje. 75%

• 25.2.2019  22:40
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

Trochu mě mrzí, že po 7 celkem nadupanych dílech přichází o trochu sušší, ale zato super vymyšlené a důstojné, smutné, ale zároveň optimistické finále. Čekal jsem teda trochu víc nadupané zakončení, ale možná to je takhle lepší, když se nad tím člověk tak nějak zamyslí. Závěrečné Don't Stop Believin' od Jurney je totiž emotivní lahůdka. Velké dík dvojici Prušinovský a Kolečko za tento seriál a ČT, že se toho nebála a zařadila to jako státní TV do vysílání. Po okresním přeboru další výborný seriál od této dvojice, na který se jen tak nezapomene. Víc takových kousků prosím.

• 8.1.2019  20:18
    MOST! (TV seriál) (2019)

Hodně nekorektní a možná i za hranou slušnosti. Díky že se z té veškeré politické korektnosti někdo ještě neposral a servíruje tyhle jednohubky. Každopádně vy si možná budete dělat z tohoto seriálu a některých scén srandu, ale tohle je na Mostecku běžná a každodenní rutina. Těším se na další díly, snad nebudou polevovat v intenzitě nekorektnosti. edit: nakonec to krásně vyzrálo a hodně zkulturnělo. A z takové díry, jako je Most (v jehož centru sedím zrovna během psaní tohoto komentáře) se najednou stalo nejvyhledávanejši město v ČR. O Severce ani nemluvě. Dycky Most. A dost. Ty vole.

• 13.12.2018  10:01

Originální animák, co působí spíše jako interaktivní komix s originální animací, parádním neotřelým scénářem a pěknou muzikou. Nejdřív mi ta animace moc neseděla, ale po pár minutách jsem byl ochoten tomu prodat duši. Je to vtipné, rychle to ubíhá a všechno tam funguje. Konečně originální marvelovka. která mě teda bavila víc než poslední Avengers. I když by mě za tohle tvrzení hodně lidí asi chtělo zabít. Nebo lusknout prstem. A narvat meme do aftercredit scény, to chce pořádné koule z oceli. 85%

• 24.11.2018  20:26
    Sestra (2018)

Valak v pohodě, Taissa Farmiga je celkem cute sestra a je to celkem krátké se solidní atmosférou. Bohužel jsem se ale dost nudil, většina scén je strašně předvýdatelných, scénář je slabší a James Wan to prostě není. Škoda. 55%.

• 31.10.2018  13:59

Tento komentář psal někdo, kdo považuje Freddieho za největšího zpěváka všech dob. Tak sorry za superlativy. Film, který se točil hodně na jistotu, nechtěl někde zbytečně experimentovat a riskovat a raději se drží pevně při zemi. Jestli to je špatně nebo dobře těžko říct, ale v rámci toho, že na film dohlížel mj. i Brian May, tak je to zřejmě i vůle kapely a to je nutno respektovat. Pokud se přeneseme přes některé nesrovnalosti v ději, tak dostaneme dokonalou filmařinu, která si jednoznačně chce jít pro sošky a vůbec se tím netají už od první minuty stopáže. Dokonalý casting, kterému vévodí neskutečný Rami Malek (ale i zbytek kalepy je k nepoznání od originálu), skvěle nazvušené slavnými písněmi od skupiny a závěrečný zkrácený LiveAid koncert je absolutně bez chyby a vše končí na vrchu, v tom nejlepším. Přesně tak, jak by si to určitě přál i sám Freddie. Každý rockový fanoušek si tohle neskutečně užije (i přes 134m dlouhou stopáž to uteče strašně rychle, protože se film ani na sekundu nezastaví) a měl by na to vyrazit do kina na co největší možné plátno s co možná nejlepším zvukem. Aspoň na Dolby Atmos, když už ne IMAX. Ale pro zbytek lidí jen obyčejný povedený životopis, který si do paměti nevryjí. No nic, The show must go on.. 90%.

• 10.10.2018  22:25

Výborná skoro scifi, které k dokonalosti chybí jen kratší stopáž oproštěná od rodinných scén (ovšem chápu, že Armstronguv život byl velice bohatý v tomhle pohledu). Audiovizuálně to je dokonalé a mělo by být zakázáno distribuovat tento kousek do kin bez patřičné aparatury. Jinak Gosling vynikající a tiché scény a samotný "velký krok pro lidstvo" jsem si neskutečně užíval. Ale určitě něčekejte popcornovku, tohle je spíš takový menší referát o NASA bez popcornových scén. Chazelle chce zřejmě opět bojovat o sošky. Minimálně v některých kategoriích. Silných 80-85%. Jen teda furt nvm, jestli to byl fake nebo ne.

• 4.10.2018  22:01
    Venom (2018)

Asi jsme to všichni tak nějak čekali a tak nějak to nakonec i dopadlo. Parta velkých hlav v Sony se rozhodla vystříhat 40m filmu a udělat z Venoma dětskou pohádku, co nemá nic, vypadá jak z roku 2000 a jediná pozitivní věc na ni je Hardy. Stříhání je vidět na každé třetí scéně a já doufám, že časem vyjde nějaká extended verze, co by tomu mohla aspoň částečně zachránit určitou důstojnost. Takhle to vypadá strašně a je zcela jasné, že chybí důležité scény (Tom Hardy prohlásil, že jeho nejoblíbenější scéna byla jednoduše vystřihnuta jako další více než půlhodina filmu), první půl hodiny je utrpení, souboje vypadají hůř jak od Snydera a celkově to působí jako 100 mega vyhozených oknem. A že v after credits uvidím 10 minut z jiného Sony filmu, to je ještě zoufalejší. Tohle se Sony těžce nepovedlo. Ale tak co od nich čekat. Snad už jen to, že krach a odkoupení je asi blízko. 55%. btw proč byly všechny exploze a oheň modré?

• 13.9.2018  22:43

A já tady půjdu úplně s ledovým klidem proti proudu. Samozřejmě to není "ten" predátor, kterého čekáte po předchozích filmech a Árny je jen jeden. To absolutně bez debat. Shane Black si ale jede svoje a to co mu jde a to je možná vlastně i dobře. I když udělat z Predátora neřízenou střelu pro kinematografii 21. Století asi není úplně dobrý. Kadence hlášek je jak z Posledního skauta a Smrtonosné zbraně dohromady a i když to někdy může vyznít až zbytečně dětinsky, tak tenhle !hodně! eRkovej humor, ten já prostě můžu. Tahle parta dementů se sešla výborně. Bavil jsem se a to je asi základ. Fred Dekker je bohužel těžce Béčkový scénárista (to si proboha nemohli sehnat někoho více kvalifikovaného?) a je to vidět na filmu. Jsou tam hluché místa, jsou tam solidní nesrovnalosti a posledních 20 minut je celkem tmavý digibordel ála Snyder. Ale bavilo mě to. Jsem spokojen na nějakých 70-75%, takže v pohodě za 4*.

• 10.9.2018  22:11
    The Ritual (2017)

Mám jen pár poznámek. Proč se proboha tahají hustým lesem, když je naprosto jasné, že tam bude podstatně obtížnější terén, který je v cestě zpomalí ještě víc než kdyby šli dát značenou trasou? Kde se ta losojelení cosi bestie vzala? To tam teda byla seslána z Asgardu nebo co? Proč dělá s lidmi to, co s nimi dělá? Proč má hlavní protagonista to znamení na hrudi? Mám dost otázek, na které nemám odpověď a to mě celkem deptá. Ale uznávám, že atmosféricky to funguje dobře díky výborné práci se zvukem a dá se to tedy celkem v pohodě dokoukat. Ale znova bych to asi vidět nepotřeboval. 55%.

• 10.9.2018  00:16

Druhý Conjuring má stejně jako první díl úžasnou atmosféru (James Wan ftw), díky které dokážete s klidem zapomenout na veškeré logické nesrovnalosti a absurdity, které prochází celým filmem. Také na slabší scénář - celkem souhlasím s POMO i jako neznalec Wana. Není to zrovna lekačka nebo bojavka (přeci jenom to vyústění scén je ve většině případů dost předvídatelné a očekávané), ale s klidem můžu říct, že ta jeptiška je boží, ačkoliv nic neřekne za celý film. Například ta scéna s jejím obrazem byla vynikající. Od ní by se mohl učit i mocný a velký "IT". Ze závěru by se asi dalo vytřískat trochu víc než jen její jméno, ale jinak jako celek určitě fajn kousek, který nijak neurazí. Stejně jako u prvního dílu to je na 4* úplně v pohodě a na sequel s ní se určitě podívám, i když to kvalitou už asi nebude tak valné podle prvních ohlasů.

• 30.8.2018  17:35

Párkrát jsem přemýšlel, ke které filmové nebo literární postavě bych se mohl přirovnat. A myslím, že jsem se konečně našel. Ijáček je tím důvodem, proč je tento film nejenom snesitelným, ale celkem pohodovým a místy až depresivním polo animákem. S takovým nihilistou, který sdílí podobný pohled na svět jako já bych si těžce rozuměl. Ten film se zdá být spíše pro dospělejší generaci, děti si ho asi tolik neužijí. Škoda slabšího středu filmu, jinak by to mohlo být ještě o chloupek lepší. S přihlédnutím na výborně hláškujícího Ijáčka a solidního Ewan McGregora, který si zde hraje na těžce ambiciózního kariéristu je to tak na 75%. Ironií je, že jsem na to šel v podstatě jen díky "hello there" meme přetaveným do jedné ze scén filmu. lol.

• 2.8.2018  20:16

Tom Cruise zraje jako dobrý víno a je mi čím dál více sympatický. Stejně jako mi je velice sympatický nový Mission: Impossible. Christopher McQuarrie sází na jistotu a servíruje v podstatě další Rogue Nation, jen větší a šílenější podle filozofie "všeho víc". Funguje to stejně výborně, je tam dost zápletek (některé scény končí možná až zbytečně zápletkovitě), akční scény jsou nádherně a přehledné natočené a ozvučené v Nolanovsky Zimmerovském stylu a kraluje jim absolutně bezchybný Tom Cruise. CGI je pramálo a já stále nechápu, jak natočili honičku v Paříži. Tom Cruise točil většinu akčních scén sám (absolvoval přes 100 seskoků z letadla, než natočili scénu v letadle - nejedná se o CGI). V jedné akční scéně si poranil hnátu (přerušené natáčení na několik měsíců) a stejně scénu dohrál a byla použita i ve finálním střihu. Tak se to má dělat. Respekt. Za mě určitě vynikající snímek, který je našlapaný od začátku do konce a který si určitě ještě někdy milerád zopáknu. A pak že je v létě v kině nuda! 85%.

• 28.7.2018  21:28
    Grimsby (2016)

Klasická Cohenovka. Nebo Kingsman na heroinu a steroidech. Vyberte si. V případě Cohenovky hodně nekorektní, strašně sprostá a místy až přehnaně nechutná. Prostě taková, jakou by člověk čekal. Některé scény jsou bohužel už přes hranu (sloni) a působí spíš trapně než vtipně. Ale jinak celkem krátká, rychle ubíhající jednohubka, která jednoznačně zabaví. Jen na to musíte mít správně ujetou náladu. Některé vtipy jsou totiž velice ujeté a vtipné (Trump na konci mě celkem rozsekal). 75%

• 4.7.2018  23:03

Asi budu muset sebrat prvnímu dílu hvězdičku. Pokračování je totiž vtipnější, lépe vyprávěné (i když možná moc dlouhé) a údernější než první díl. Ten jsem totiž vypustil z hlavy docela velkou rychlostí a v podstatě si na něj už pořádně ani nevzpomínám. Možná se to dalo prostříhat ještě tak o 15 minut a bylo by to ještě lepší. Herecky super - Peña a jeho prořízlá držka mi docela připomínala Ruby Rhoda aka Chrise Tuckera, což je možná přes čáru, ale mně to nějak extra nedráždí. Hlavní představitelé ok a docela mě překvapil i Kim Čong Un, co tu hraje FBI agenta. Narážky na Johna Wicka vtipné a celkově určitě povedené. Titulky nic extra, určitě se z některých scén dalo vytlačit víc. Celkově ale panuje spokojenost z další fajnové Marvelovky, která jako všechno směřuje na Avengers 4, kde se zřejmě ukončí jedna obrovská kapitola. 75%.

• 28.6.2018  22:41

Čekal jsem (a doufal jsem v) film roku, ale namísto toho jsem dostal průměrný akční popcornovku, která se strašně dlouho táhne a v posledních 20 minutách je až neskutečně úsměvná a ad absurdum. Ten závěr totiž buď Stefano Sollima jako režisér nebo Taylor Sheridan jako scénarista hrubě posrali. Bez pardonu. Natolik, až to kazí celý dojem filmu a osobně si myslím, že z toho bude nějaký úsměvný meme nebo tak něco. Do té doby to totiž byla celkem na pohodu jednohubka, která sice byla o kapánek slabší než jednička (napětí, které Villeneuve v prvním díle servíroval v podstatě celý film, to prostě umí jen on) a servíruje se spíš tvrdá krvavá eRková řežba. Což by samozřejmě bylo dobře, kdyby to nebyl sequel. Takhle to působí moc odlišně. Aspoň super muzika zůstala (rip Jóhann Jóhannsson :( ) Benicio Del Toro a Josh Brolin taky bez chyby. Nebýt toho závěru, tak to možná na 4* bylo, ale takhle musím za 3*. Ale na trojku (která zřejmě bude) se určitě těším. 60%. Fuck the rules!

• 26.6.2018  23:31

Udržet si ten dojem z první půlky a nezabrousit do až skoro popcornového akčňáku plného zbytečností, tak to mohlo být úplně s klidem na plný počet. Bohužel v druhou půlku jako by režíroval Michael Bay (oficiálně jen producent) a nemá to ten super feeling, jaký to mělo v první půlce. Hlavní dvojice ale na jedničku a ukazuje se, že méně je vlastně více. Tedy ne vždy je nutné mít ve scénáři miliardu dialogů. Docela bych rád viděl prequel, jak to celé vůbec začalo. Nějaký Cloverfield, co? 75%.

• 17.6.2018  19:14
    Bony a klid (1987)

Film z prostředí, které jsem nezažil a proto ho ani nemůžu pochopit. I když podle zajímavostí je to celkem kult. Jak by řekl nějaký vrstevník "na tohle si ještě mladej, to si nezažil". Nuda. Ještě že je tahle doba za námi. Snad.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12