Rychle a zběsile 7 (2015) odpad!

wau... nečudujem sa, že o dalo miliardu. Svet ide totiž do hajzlu a ľudia sú čím ďalej tým blbší a blbší. Pôvodne som tu chcel vypísať všetky kokotiny, čo degradujú tento film, ale rozmyslel som si to nakoľko môj čas je drahý a ľudia neradi čítajú siahodlhé komentáre. Takže poviem to len tak... Ja fanúšikom Bollywoodu niesom a nezmení to ani vysoký rozpočet. Po pozretí tohto filmu som prišiel o 20 IQ bodov.

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

ja som vzdy v rozpakoch ked mam hodnotit dokument. Ono proste su asi veci, ktore by sa dokumentovat nemali, pretoze nemaju gule. Kurt Kombajn je jedna z tych postav, o ktorych je dokument uplne zbytocny. Jeho zivot je maximalne nezaujimavy a nudny. Je to totiz pribeh fetaka, ktory nemal vsetkych 5 pohromade a ak aj mal nejaky talent, tak si ho skurvil. Proste nudna analna sonda do zivota nezaujimaveho depresivneho chuja, ktory za svoj zivot spravil jedinu dobru vec a to tu, ze odstrelil hlavu brokovnicou. Niesom nejaky nepriatel Nirvany ani nic podobne, ale ked jeho zivot porovnate s takym Lemmym alebo Ozzym, tak tento opiciak nema narok na dokument... O hovne... ale odpad! davat nebudem lebo spracovanie bolo celkom dobre... Zase vsak pouzijem svoju frazu... Aj napriek tomu, ze hovno pekne ucesete, nasvietite, natocite, postrihate a spropagujete, stale mate len hovno...

Poslední přežije (2015)

Tož... zas tu máme film, kde sa nechcene proklamuje ženská emancipácia (hovoro choroba šialených kráv). Jovovichovú rád nemám, ale pozrel som si to kvôli Pírsovi. Pírs pôsobí zo začiatku naozaj dobre, ale holt kurví to fakt, že Milka dokáže len tak na verím v Satana prešťat SAS, MI5, Jamensa Bonda, M, a Ci and A. Takže tu máme ďalší z radu filmov pre drúbež typu GigaPudding, ktorá má pocit nesmrteľnosti pri tréningu Kravskej Maggi, keď dokáže vytočiť prosterdný prst nielen pomocov veverice, ale aj ruky. Ako normálny chlapec verím (verím je len termín, v skutočnosti viem), že každý sme boli predurščení na niečo iné. Ženy za šporák a šijací stroj a chlapi stavať domy a bojovať. Takže keď teraz vidím pičku imúnnu voči úderu na bradu od 100 kilového chlapa mám nefalšovanú potrebu sa usmiať. Aby som to zhrnul... chcelo to viac Pírsa, menej Jovopičovej, viac krvi a akcie, menej náhod a hlavne... vysrať sa na obsadzovanie žien do hlavných úloh filmov podobných žánrov. Úprimne... ženy na dačo takéto serú a chlapi nedocenia premúdrelú piču keď neukáže aspoň jednu kozu alebo bobra. Inak to až taký prúser nebol...

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tak kurva vidite, ze sa to da !! Da sa natocit film pre nasinca (heterosexualny fanusik akcneho zanru) s gayom v hlavnej ulohe, ktory zabavi a prijemne prekvapi. Akcia sa mi lubila velmi a tak isto rating (ano ja si potrpim na dospelacky rating). Celkovo to bolo prijemne, vtipne a napadite. To sa hned pozna, ze sa to tocilo u ostrovanov a nie u kreacionistov. Tocit to v amerike, tak sa tam odohra este milostny pribeh, zrada, prechytrelych gayov by tam bolo podstatne viac a hlavne by to stalo za hovno...

The Human Centipede III (Final Sequence) (2015)

Tak ti nevim Karle, ale ja som sa bavil kralovsky. Predstavte si film natolko zly, ze je az dobry. Od zaciatku do konca som sa skeril na televizor ako pedofil na kocik. Ono tento film treba brat proste inak. Tom Six je uchylny pracurak, ale ja som mu to tentoraz bezvyhradne bastil. Hlavna postava riaditela vaznice je dokonala. Je to skratka taky neskutocne flegmaticky sympatak, ktory sa len snazi ocistit spolocnost od odpadu a dari sa mu to. Hlasky su neskutocne a nebyt toho obcasneho tlacenia na pilu, tak nevaham a palim plny.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

čisté šialenstvo, ktoré trvá od začiatku do konca. Nenudí to, odsejpá to, ale chýba tomu príbeh. Celý film je totiž o tom ako sa chce partia dobrodruhov s pannami dostať z bodu A do bodu B. Záporák je záporákom len preto, že to povedali. O Maxovi nikto nič nevie... proste je to celé o akcii a ničom inom. To mi trošku vadilo a preto nedávam plný počet. Ale inak po technickej stránke, kamera, naháňačky a celkovo akcia je popičistická. Ja som však čakal trošku viac. Pevne budem veriť v Director´s cut v dĺžke aspoň troch hodín, kde sa tomu celému pridá trošku úvod a využije naplno rating. Jo a na 3Dcku som bol posledný raz. Nikdy viac.

The Stoning of Soraya M. (2008)

Rektálna sonda do života jednej vysoko sofistikovanej dediny z oblasti piesočných cigáňov. Takto nejak by vyzeral svet, keby vieru nenahradil rozum. Problémom však je, že do kamenitej oblasti utierkárov sa stále ten rozum nedostal a ani tak skoro nedostane. Keďže dejiny sú cyklické, tak počítam, že do končín pologramotných primitívov v uterákoch (ako rád túto oblasť Blízkeho východu nazývam) sa dostanú tak za 500 rokov.Stačí si odmyslieť auto, slnečné okuliare a hodinky a tento snímok by mohol byť o Križiackych výpravách a šírení kresťanstva (pologramotný primitívovia v brnení a s krížmi). Po celý čas sledovania som rozmýšlal nad dvomi vecami. Prvou je fakt, že žiť v takej dedine, kde elektrika, tečúca voda a splachovací hajzel smrdia diablovým dielom, musí byť nuda prekérnejšia ako čítať Bluntmanove komentáre. Takže som sa ani nepozastavovať nad tým prečo sa celá dedina ochotne vytrhla z letargie sledovania okolitých šutrov rôznych veľkostí a s chuťou sa zapojila do hodu na terč. Zábava je totiž korením života. Druhou vecou, ktorá stojí za uváženie je stála a nekončiaca snaha ynteligentov z Európy socializovať a prevychovávať ľudí, ktorí sú schopní aj v dnešnej dobe niečoho takéhoto. Holt nebyť to náboženská otázka, vyrieši sa to napalmom. Ale keďže ide o imaginárnych kamarátov, na ktorých má vraj každý slabomyseľný právo, zostáva to tolerované. No a na záver k filmu, keďže mnohí odborní kritici zastávajú názor, že vyjadrovanie sa k myšlienke filmu nestačí a treba zhodnocovať všetky aspekty snímku. Takže... prostredie je pekné kamenisté, kamera sa netrasie, ochotníci sedia do prostredia a strih, akcia a choreografia chôdze pomedzi domy sa podarila tiež.

Maggie (2015)

aChjooo... to by ma zaujimalo ci si dal zase rakusky dub nejaku dalsiu metu, ktoru chce pred smrtou stihnut alebo len niekomu urobil laskavost, ze sa nechal vtiahnut do niecoho takehoto. Ano...prekvapil ma svojim herectvom...prvy raz v jeho kariere sa da o herectve polemizovat. Ale to je jedine co tento film robi pozeratelnym. Vsetko ostatne je nekonciaca nuda, kde bol nejaky zombie aspekt uplne ale uplne zbytocny, mozno ucelovy, kedze vieme, ze US and A to zerie nenormalnym sposobom (tisice ludi sa tam doKOnca KOnstaTne prIpravuje na zombie apokalypsu). Prosto a zbytocne ide o velmi zbytocny film s akcnou legendou, ktora je tam sice prijemna, ale zbytocna. Nebyt Arnolda, tak sa k tomu ani nedostanem a urobil by som dobre. Nic pre mna.

Krvavý Bangkok (2014)

Tak tu máme zase ďalšiu rodinnú drámu. Podnikatelia z východnej Európy rozširujú svoje portfólio za veľkou mlákov v krajine McDonnaldov a kreacionistov. Avšak ako to už býva americký američania s tvrdým kapitalizmom a neviditeľnou rukou trhu zasahujú. Na chudáka srba pošlú amerického Frankensteina pôvodom zo Švédska, aby tomu urobil koniec. Ten sa zdravo nasere a zabije podnikateľovi syna. Ten sa taktiež zdravo nasere a zabije mu celú rodinu. No a máme tu hutnú látku na zaujímavý revenge akčňák. Tentokrát musím konštatovať, že aj napriek tomu, že ide o film z druhotriednej kategórie, tak válí na plné koule. Celé to nepôsobí lacno, tak ako tieto filmy zvyknú bývať. Akcie je dosť a vzhľadom na možnosti je veľmi solídna (aj keď u mňa tento rok nasadil latku kurevsky vysoko Wild Card) a čo je hlavné má to hlavu a pätu. Tieto filmy majú totiž zväčša iba pätu. A aj keď očakávanie boli malinko väčšie, tak je to veľmi fajn jazda na štýl zlatej éry akčného filmu. Medzi troma a štyrma, ale tentokrát dávam štyri kvôli Švédskemu Frankensteinovi. Tak si vravím...kedy sa našinec dočká, aby konečne Lundgrenovi ponúkli úlohu nejakého nacistického oficíra SS, ktorý si libuje vo vykosťovaní Židov ?

Cesta naděje (2014)

Toz to by ma zaujimalo, preco sa herec ako Crowe, ktory mal potencial hravat drsnych chlapikov, policajtov a kdeakych mlaticiek upise do srackoidnych patetickych filmovych vod ako od Rosakundy Pičler. O kolko by bolo lepsie, keby prisiel nasraty fotrik, ktory nema co stratit medzi tych utierkarov a zacal by to tam hlusit hlava nehlava ? No nasinec by sa odreagoval a zabavil... tu som pozeral dve hodiny na nejakeho prutikara, ktory sa snazi vypatrat zeleny gumy v strede prdele sveta. Do toho stretne zivotom skusanu prilis emancipovanu pindu s malym ciganskym fakanom a spravodliveho Allaha Snackbara, ktory mu pomahaju. Neviem komu je urceny tento druh filmov, ale chlapovi s parom vajec na spravnom mieste asi tazko.