Desperado (1995)

"Všichni známe tu historku o chlápkovi s pouzdrem na housle plným zbraní..." Klasika, která nikdy neomrzí :) Nechybí zde nic- svůdné ženy, tvrdí chlapi, krev, ani napětí a příběh. Btw Je to Rodriguez <3

Equilibrium (2002)

Takový atypický béčko, něco jako předělávka Matrixu, slátanina s UltraViolet, Minority report a podobným těmto :) Ale slušně koukatelný, jako akční scifi super.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Celkem pěknej film, prolínání reálnýho světa s tim fantasy, to se mi líbilo. Jsou zde typičtí hrdinové- moudrý "král" - lev, šlechetný "rytíř" - jeden z bratrů, doprovázeny healerem a strážcem (Lucinkou a Zuzanou) a proti nim zloduch- královna. K tomu všemu přidejte trochu magie, ne zas moc, a máte poměrně kvalitní příběh. Dá se to přirovnat k Pánu Prstenu, jen snad pro mladší diváky.

Funny Games USA (2007)

Divná atmosféra, příběh tak trochu 'ze života', až znepokojivej, vyvolá trochu pocit úzkosti, prostě teror, chaos, a tak.. Jinak slavný remake slavného Funny Games USA (1997) . Původní úhly kamer, původní střihy, jen herci jiní.

Silent Hill (2006)

Tak nevim, zda je to koprodukce Kanady, Francie a Japonska, nebo taková prolínavost žánrů, co z tohodle filmu dělá to, čím je, už takovej kultovní kousek. Jeden z klasických hororů- pár monster a kreatur, k tomu deprese, panika, a agónie hlavních postav, žádnej extrémně brutální krvák to neni (v porovnání s dnešními tituly), ale i díky tomu má své kouzlo. Celý film je koncipován stylem spojování kousků puzzle, které ve výsledku dají úplně jiný výtvor, než se celou dobu tváří, působivé :)

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Jednička mne nadchla nehorázným způsobem, mám rád tyhle rádoby adventury, trochu akční, oblepený plnem záhad. I tento, druhý díl je tomu dosti podobný, i když částmi velice zbytečně přetažený za vlasy.. Není horší, není lepší, je zkrátka jiný než předchozí díl :)

Proč? (1987)

I když některý scény byly asi trošku přehnaný, tak podstata filmu je znázorněná bravurně, tim chci říci, že by tento film měl být povinným pro všechny hooligans, byť jen ty "rádoby hooligans". Příběh o tom, kam až vede davová mánie, společná láska a tak..

Atlas mraků (2012)

Absolutně boží dílo, možná jako samotnej sextet, resp. jak je prezentován- trochu nadčasové scifi, obdobně jako Orwellovy příběhy, které v šesti příbězích propojuje hi-tech, období post-moderny s obdobím, kdy se "slabší stává potravou silnějšího". Jinak příběh lásky, citů, emocí, vůle, byť zakázaných. Samotný dílo nevím, jakoby v sobě mělo poslání, vážně briliantní práce. Nejdřív se v tom budete ztrácet, ale po chvíli pochopíte oč vlastně jde :)

Hráči (1998)

Tenhle film je prostě jedna z legend, nic víc, nic míň :) ps. "Lidé tomu říkají štěstí" :)

Listopadová romance (2001)

Udělej ho šťastným, ale moc se nezamiluj, protože se ho musíš zase zbavit. Jako slaďák pěknej, ukazuje trochu ohleduplnosti ve strastiplných chvílích. Dá se.