Kejt.lin

Kejt.lin

okres Praha
holka

• 27.8.2011  00:42

Můj problém, že nesnášim Harnetta..ale to, že to byla blbost už zas tak můj problém neni..

• 25.8.2011  00:42

Laciný a trapný..zoufalost hlavních hrdinů přerostla v zoufalost celého filmu..teď si tak řikám kdo vlastně těmi hlavními hrdiny byl..jestli to náhodou nebyla třeba dámská ňadra nebo papoušek neustále říkající péro a pička (s prominutím, ale je to tak) ..mizerné provedení neni vhodné ani pro chvíle nudy...konec mě celkem překvapil, ale ani tím se celý dojem nezachránil..je mi líto..název většinou o filmu něco vypovídá a tady je to celkem trefné...kus levného masa, co vlastně nemá s masem nic moc společného, vyhlížejíci za pultem uzenářství a čekající až se ho někdo všimne..když někdo takový přijde naložíme mu dvojitou porci, na kvalitě přeci nezáleží..šunka, šunka !

• 23.8.2011  10:23
    (1998)

Pro někoho naprostá blbost, pro mě totální filmová bomba ! .. přesně takéhle filmy mě dostávaj na kolena. Celou dobu s otevřenou pusou a pěkně potrápit mozek. Snaha o pochopení ... stačí jeden okamžik a je to bez výsledku, opět totiž nechápeš... Tady totiž stačí jeden delší pohled mimo obrazovku, jedna zodpovězená otázka položená druhou osobou, jedna přečtená smska a už ti uniká spousta důležitejch věcí vedoucí k závěru, kterej si stejnak každý vytvoří ve vlastní hlavě sám, což je vlastně tak trochu účelem.. Každá sekunda v tomhle snímku je totiž jedinečná a proto jsem seděla jak přibitá ke zdi a koukala až do posledního písmena v titulkách jestli nááhodou mi neřeknou ještě něco, co jsem dostatečně nepochopila během příběhu. Černobílé provedení bylo jen zdůrazněním celého psycho dojmu. On sám Max Cohen byl tak trochu mimo, uznejme ...a těch spousta teorií co ze sebe celý film chrlí, to jakým způsobem přemýšlí, jak se vyjadřuje, celý charakter téhle postavy.. bože, tohle je prostě pro mě skvost mezi filmy. Rozplývám se.

• 19.8.2011  13:10
    Fontána (2006)

"Fontána je příběhem o dlouhé životní cestě." To je pravda, ta cesta byla opravdu dlouhá.. Asi je můj problém, že jsem od toho čekala zázraky. Ale viděla jsem Fontána - romantické drama Darrena Aronofského, koukla na zdejší hodnocení a přečetla si rencenzi...to nešlo jinak, než se těšit a říct si "tak tohle bude sakra zajímavý". Měla jsem vlastně pravdu, zajímavé to rozhodně bylo. Bohužel nic víc. Příběh je nic moc, je jednoduchý, ale zajímavý. Pojatý je celkem dobře, zajímavě. A došla jsem k názoru, že to je opravdu asi to jediné co můžu k filmu říct - zajímavý. Ale rozhodně ne dobrý... Líbil se mi konec, který byl výtečnou gradací a efektní bombou celého filmu, který už se ale bohužel celou dobu nesmyslně táhl, až to dotáhl do koutku nudy. Jsem zklamaná, ale je to tak. Mě to nebavilo.

• 2.8.2011  14:56

Ani ne tak filmově a efektivně zpracované jako příběhově naprosto dokonalé... nerada bych opomenula že My sister´s keeper má opravdu výtečný hudební podtext, smekám...Spletitá cesta plná překážek, která vede stejně už od začátku k jednomu jedinému cíli: nakonec zjistíš jak posranej je život. A přeci na něm záleží, máš ho ráda i když ho máš tak zatraceně těžkej. Protože obsahuje i ty krásné věci, lidi okolo tebe a nenaplněné sny. Přijít o něj vědomky a čekat až příjde ten úplnej závěr, s očima přivřenýma kvůli tomu, že lidem okolo tebe se bortí vše o co se snaží a výčitky, neustálé výčitky a nekonečné otázky "proč" .. tak tohle je strašně, ale strašně těžká smrt .. a přesto pro někoho jediné východisko k vysvobození... "Pamatuješ na to léto, kdžy jsem odjela na tábor ? Měla jsem strach, že se mi po vás bude stýskat. Než jsem nasedla do autobusu, řekla jsi mi abych si sedla na levou stranu, hned přímo k oknu, abych se mohla ohlédnout a vidět tě tam.....teď si tam sednu taky" ..

• 2.8.2011  10:49

Takže (vím, že tímto se začínat nemá, ale pro teď mi to odpusťte, jinak to nešlo) .. Nikdy jsem neokomentovala jediný díl Harryho Pottera, nevím zda to byl záměr, ale spíš bych řekla, že jsem nechtěla a neměla potřebu. Až pak mě napadlo, že poslední díl by mohl být ideální k tomu, shrnout tuhle epochu jako celek. A proto mě omluvte, že tento komentář se nevztahuje přímo k "Harry Potter and the deathly hallows: Part 2" ;) .. TOHLE je vážení dílo veledílo. TOHLE půjde s námi dál a budou to s úžasem v očích sledovat řekněme i potomci našich potomků, protože TOHLE je něco tak originálního, že už nikdy nic takového nebude natočeno. A tímto dílem je všeho konec. Musím říct, že doufám, protože tohle je konec hodný k završení Harryho Pottera. Žádné pokračování a už nikdy nic podobného prosím. Jedinečný, magický, neuvěřitelný, dojemný, emotivní, drsný, vyvíjející se.. je miliarda přídavných jmen, které bych mohla v tomto případě použít, ale je to zbytečný. Tohle ví každý sám :) .. a co k tomu mám říct ? Každý díl byl tak neuvěřitelně propracovaný, příběh po příběhu na sebe navazoval a padl jak prdel na nočník (doslova), každá z postav, i ta nejobyčejnější z nejobyčejnějších byla dotažená do posledního vlásku. Efekty, hudba, herci, prostředí, to všechno je tak perfektní, bože.... Já nevím, nedokážu jsem teď napsat všechny ty pocity a dojmy, které jsem ze sebe vydala během těch několika hodinových diskuzích s kde kym.. Tenhle komentář, by mohl mít kilometr, a to pouze mých pocitů, doměnek, spekulací, obdivu, uznání, mohl by být plný toho, jak jsem byla svědkem vytvoření něčeho uplně nového-nového světa. Nejsem žádný Harry Potří fanatik, to opravdu ne. Jen jsem pyšná. Pyšná, na to, že jsem stála u zrodu. Že když tomu malému nevinném Harrymu bylo 11 let, tak mě taky. Každý rok jsem rostla s ním a spolu jsme i zkončily. A až se na to za 50 let podívám, budu už mít asi jen slzy v očích. Takže asi tohle pro mě znamená těch 7 let sledování Harryho Pottera. DĚKUJI

• 2.8.2011  10:32
    Auta 2 (2011)

Ale zas tak špatný to přeci nebylo :)) .. jasný, že prvnímu dílu nelze konkurovat.. tohle bylo zas něco jinýho, jiné dobrodružství.. jiný kraj, jiný mrav :D .. ale stále to mělo to své přátelské a vtipné kouzlo. Táburák-odtahová služba opět boduje. V tomhle případě podle mě hodně záleží s jakou náladou se to chystáte zčíhnout. Takže buďto trapná blbost nebo celkem dobrej, vtipnej animák. Já měla nejspíš náladu dobrou ;))

• 30.7.2011  20:10
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

Nesnášim pořady o vaření ! .. nesnášim hlas pana Babicy a potom i jeho samotného, jakožto člověka ! .. nesnášim Babicovy dobroty ! .. stačí ? :D

• 29.7.2011  14:38
    Lidice (2011)

Pátá hvězda k dokonalosti chybí z důvodů těchto: 1. Nedostatečné propůjčení emocí. Neplakala jsem a to pro mě představuje v případě Lidic velké zklamání, čekala jsem to více dojemnější, čekala jsem, že mi nechají smutnou skvrnku na duši, bohužel. 2. Mizivý hudbení podtext a opravdu málo zvukových efektů, které by u takovéhoto filmu měli být upřednostňovány, někdy jsem je postrádala úplně. 3. Chvilkové chvíle nudy. Odpoutání pozornosti... Ale abych se tu nezaobírala jen kritikou tak na čtyřech hvězdách má zásluhu: 1. Námět - skvělý nápad zfilmovat příběh Lidic. 2. Perfektní propojení s příběhem Františka Šímy a perfektní Šíma (Karel Roden). 2. Husí kůže, mrazení 3. Drsná atmosféra, která působila neuvěřitelně reálně. 4. Umění zapůsobit na diváka. A toť zkráceno a potvrzeno-toto jsou Lidice mýma očima... (o týden později) ...nechce se mi komentář bortit a přepisovat a proto bych teď ráda přidala fakt, že jsem film viděla po druhé v kině (poprvé to bylo v letním) a plakala jsem ;))

• 28.6.2011  18:29

Příběh ze života, ze života během války pojatý očima malého osmiletého chlapce Bruna. Co si asi má myslet syn německého nacistického důstojíka, který žije z propagandistických blábolů a s pocitem, že jeho hrdinský tatínek chce pro něj a pro celé německo dobrou věc. Bruno má sen-být výzkumníkem, stále číst své dobrodružné knížky a mít spousty kamarádů. V novém domě blízko tatínkovi práce, která opravdu není na farmě jak se Bruno ze začátku domnívá, si opravdu jednoho najde. Přítele Shmuela v pruhováném pyžamu, který hraje hru s čísly. To dětské přátelství má svá kouzla, dokáže totiž dva lidi spojit v jednoho. Proto při dalším stěhovaní Bruno uteče za Shmuelem do koncentračního tábora, kde jsou zajisté kavárny a hřiště pro děti jak viděl ve filmu u svého tatínka. Ten chlapec ani netuší, že když ho odvedou do místnosti se sprchama tak se nečeká, že přestane pršet. Jako co víc k tomu říct ?

• 22.6.2011  19:52

Málokteré volné pokračování úspěšného prvního dílu se podaří ... tohle je nejspíš vyjjímka, nebo jen můj pocit, těžko říct.. Jen škoda, že se to jmenuje Dirty dancing 2, protože kdyby to vážený pan Ferland pojal naprosto nezávisle, nekopírovaně a trochu doladil snímek, tak bych mohla s klidem říct, že jsem právě viděla dost vydařenou hudební romantiku. Takže teď to nebudu srovnávat s vůbec prvním Hříšným tancem, který sám o sobě zaujímá místo filmu co by měl každý vidět. Herecké obsazení optimální - Diego Luna, co k němu říct, je sladkej a slečinka neuvěřitelně zapadla do své role. Hudba - perfektní, poutavá a přesně taková, že mám po ní chuť si jít zatancovat do La rosa negra. Havana - bože, aspoň měsíc dovolené, prosím ! ..Chápu, že některé nadšence to silně pobouřilo, ale v tomto případě jsem ochotná mávnout rukou, protože já osobně jsem byla příjemně překvapena.

• 20.6.2011  23:52

Nevim co si mám o tom myslet. Po autonehodě daruje matka život své dceři. Její tělo zemře, ale duše zůstává na zemi, a to v těle právě její dcery Sam. Náplní filmu je nejspíš pochopení myšlení a cítění 16tileté dívky, díky tomu, že matka žije její život. Ke konci se Samanthě navrátí její vlastní duše. - nápad mi přijde dost lacinej ..a pokud si zachovat myšlenku, tak né prosím v takovémto provedení a v takovémto nemysteriózním nedramatu co nemá absolutně žádný spád. Nicméně chtěla jsem dokoukat do konce, už jen proto, že "tatík" byl celkem fešák a dcerunka mi do role skvěle padla :) ..a kupodivu mě nedělalo problémy film s klidem dokoukat..takže co s tím ? - Dvě hvězdičky a půl jako záloha k dobru ;)

• 19.6.2011  22:54

Přišlo mi to dost nedomyšlený.. jako "panebože, zapoměla jsem, že ve vedlejším pokoji hoří" - ahá no :D .. Kuklová je strašně uječená.. jako a co říct k hercům ? .. solidně neherecky předvedený výkon. Plusík asi jen za to, že celkově dojem filmu docela vykompenzovala atmosféra. Jen škoda té nucené a tedy celkem mimo provedené "ponurosti" .. a když to tak shrnu, co vlastně můžu čekat od Trošky ?

• 17.6.2011  10:25

"Jediná věc, která v pekle hoří je ta, která se nechce rozloučit se životem" . Přesně takovéhle snímky si mě dokážou omotat kolem prstu. Napínavý jak kšandy, celou dobu jsem přemýšlela jak to vlastně s tim Jacobem je a pokaždé když jsem si vydedukovala nějakou svojí představu, film nabral obrátek a vše bylo jinak. "Tahle čára vám ukazuje, že už jste ale mrtvý" - řekla jsem si, aháá takhle to je... a zase nic.. dále při otvírání jakési dřevěné truhličky Golden eagle, jsem si já bláhová myslela, že se v přemýšlení díky dalším důkazům posunu dále.. opět jsem se mýlila.. poutavost tedy vzrostla do velkých rozměrů. Kombinace snu a rychlých vpádů zpátky do reality dodala na dynamičnosti. S Jackobem jsem neuvěřitelně soucítila, a proto také nesmím opomenout výborného Tima Robinse :)) . A i přes to nedávám plný počet. Stále mě tam něco chybělo. Po shlédnutí jsem měla tak trochu pocit, že jsem dokoukala neúplný film. Navíc příčiny Jackobova traumatu a vídání "démonů" mě celkem zklamali.. čekala jsem nějaké větší rozuzlení, překvapení, nebo prostě to "něco" na co jsem čekala celý film.. ale možná, že kdybych si přečetla předtím recenzi, mohla bych alespoň tušit a nebýt zklamaná ;)) .. Přesto je "Jacob´s Ladder" mnou hodnocen jako velmi silný a brilantní snímek - 4 hvězdy.

• 6.6.2011  16:38
    V Bruggách (2008)

Škoda, že mě to nebavilo.. kdybych se koukala znovu tak bych počítala kolik "kurva" tam zaznělo :D .. mě to opravdu nenadchlo a přišlo mi to dost nudný a o ničem. Jasně .. city, výčitky, poznávání, nemilosrdnost, lítost, přátelství - tohle všechno do filmu patřilo a nejspíš mělo patřit.. jen mi přišlo, že to byla spíš okrajová záležitost. A co to hlavní téma ? Co mělo být náplní ? kde byl nějakej děj ? zajímavá zápletka ? ..já teda nevim, možná jsem jen dostatečně nepochopila McDonaghův záměr, ale jsem z toho zklamaná :/ .. Ale co se týče hereckého osazenstva - bez námitek !

• 5.6.2011  20:55

No, docela nářez. Rozhodně originální. Nikdy sem nic podobného neviděla a asi ani neuvidim. Buried - film, který mě dost zaujal a na který asi nikdy nezapomenu. Vzhledem k mému sklonu ke klaustrofobii bych mohla při sledování tohohle snímku vyhrát soutěž v nemrkání :D .. Natočit film s jedním hercem, mobilem a zapalovačem v hlavní roli - wow ! ..vyšlo to ..Bezmoc, neschopnost druhých lidí pomoct a naslouchat, docházející naděje, nekonečné hovory plné zbytečných otázek - tohle jsou ty vedlejší role. Zkrátka našláplej film, ale je tu zase ale :) .. Pan Rodrigo Cortés si mohl i některé zbytečnosti odpustit, nemuselo to být za každou cenu tolik zdlouhavý .. Spíš mě vadí můj pocit, že se nás někdo snaží sugestivně vtáhnout do děje do té míry, že až uvěříme ve skutečnost příběhu.. bohužel, tohle mě nepřesvědčilo.. člověk v rakvi s mobilem, signálem, nikdy neubývajícím kyslíkem, stále hořícím zapalovačem .. no, posuďte sami. Každopádně dost udivující, zajímavý, strhující a pro mě i obohacující. Díky za tento film :))

• 5.6.2011  15:21
    Věc (1982)

co to bylo ? ...podle zdejšího, mě nejspíš nepochopitelného hodnocení jsem čekala opravdu, ale opravdu víc.. a závěrem mě The thing neuvěřitelně zklamala. Jako .. záběry kamery, výkony herců, efekty, poměrně nechutná "věc" .. nepochopila jsem. Zkrátka koumáci z Antarktidy narazí na "věc", která postupně začíná prazvláštnim způsobem napadat většinu z nich. Další část filmu se zjišťuje kdo má mimozemský vir již v sobě a kdo ne. A konec ? nijak převratný, nijak dojemný, nijak překvapivý... aha ! .. jedna hvězda za Antarktidu a kruté, tísnivé prostředí...

• 5.6.2011  15:14
    Secretariat (2010)

příběh o tom, že opravdu chtít znamená i dokázat.. víra v to co děláte je důležitá, což je náplní snímku. Skutečnost Secretariata dodává na zajímavosti, ale to z toho ještě nedělá jedinečný trhák. Film není nějak převratný a nezapomunutelný, je lehce dojemný a napínavý.. takže závěrečně shrnuto: obyčjně průměrný, prostě dobrý ;))

• 7.4.2011  23:33

dáme za 2 ;) .. nemůžu bejt zklamaná, protože sem od toho ani moc nečekala.. jen jsem si potvrdila mojí myšlenku průměrného a možná i lehnce podprůměrného filmu.. myslím, že Woodstock je téma, které stojí za to zvěčnit na filmovou pásku, ovšem tady se to zas tak nepodařilo a nejspíš to tam nevypadalo tak nezáživně jako v tomhle filmu...jinak pokud měl Demetri Martin ve scénáři, že role Elliota měla bejt naprosto nudná, bez energie a vzhledem k tomu i těžko pozorovatelná tak smekám klobouk a zahrál to skvěle :D ... "tak trochu Vám přiblížim co vlastně ten Woodstock byl a ostatní okolnosti si vyhledejte na internetu, nebo se podívejte na dokument" ..asi nějak takhle to na mě působí..a to neni moc dobrý ;))

• 6.4.2011  19:28

Krásný, dojemný konec a silný příběh ještě nedělá film absolutně skvělým.. po většinu času to bylo utahané, bez energie a hodněkrát už sem si říkala "tak co teda bude!" .. a proč teda 4 hvězdy ? protože John Malkowich ! ..

• 27.3.2011  12:44

Co na to říct... Nejvcí se mi na tom líbí ta absolutně nulová naivita.. Realita bývá vždycky krutá, a proto je celkem drsný se koukat na film, ve kterém se vidí asi každý z nás. A myslím, že opravdu všichni diváci se najdou v jedné z těch postav. Jenom chci říct, že výběr z těch osob není nijak velký....a tak mě napadá..co, že ste to vlastně dělali na Nový rok ? ...

• 27.3.2011  12:39

On má osm dětí, ona deset.. zamilují se do sebe a mají jich 18 ... No.. fakt docela koukám co všechno se dá vymyslet.. škoda.. nápad bydlet ve sterém majáku se mi líbil, někdy sem se i zasmála a "máma s tátou" nehráli zas tak špatně (18 potomků sem opravdu nestačila registrovat) .. takže na tu jednu hvězdu to asi bude ;)

• 25.3.2011  14:50
    Životopisy: Heath Ledger (TV film) (2009)

Myslím, že se z toho dalo vytěžit víc. Nicméně příběh Heatha Ledgera, dělá z téměř bezšťavnatého dokuemntu čtyř hvězdičkový snímek. A je opravdu pěkné se dívat na účinkující s jakou radostí a úsměvem na tváři o něm mluví. Tohle je člověk hodný obdivu. Skromný kluk z austrálie, kterému se charisma opravdu nevyhlo obloukem. "Nechci hrát v komediích pro teenagery, nechci být tím slaďoušem a idolem mládeže a ani kvůli penězům to dělat nebudu. Mám potom takový divný pocit.. dusí mě to.. Tyhle role mě neuspokojují." .. takhle by se k věci postavil asi málokterý herec s takou tváří a dávkou talentu, kterému do dlaně cpou milion dolarů a ještě by měl zaručený úspěch u dámského osazenstva na celém světě, nemyslíte ?.. Jeho role Skipa/Lords of Dogtown, Ennise del Mara/Brokeback Mountain a Jokera/Temný rytíř asi netřeba komentovat. Filmy by ožily, kdyby v nich měl možnost působit i nadále. Bejku, tebe je opravdová škoda !!

• 20.3.2011  15:32
    Pouta (2009)

když já nevim. Od tohohle snímku jsem prostě čekala víc. Bezpochyby dokonale ponurá atmosféra, skvelé herecké výkony, zachycení doby, politický systém, beznaděj, temnota, šeď .. ale myslím, že z tohohle tématu se dalo vyždímat mnohem víc a ztvártnit příběh víc POUTAvě. Čekala jsem déšť aby pročistil vzduch, místo toho přišel vítr a odfoukl mi naděje. Asi takhle bych hodnotila film při závěrečných titulkách.

• 19.3.2011  16:23

Žádný lidský život není obyčejný, a proto není obyčejný ani tenhle film.

• 6.3.2011  08:49
    Vítejte doma! (TV pořad) (2003)

Ach ten American dream..nechutně komerční.. ale! .. mě to baví. Vzhledem k mé nadšenosti ke všemu co se týče architektury, designu, exteriéru a interiéru se na tenhle pořad v sobotu při obědě ráda mrknu. Ovšem předem musím počítat s tím, že se budu muset rozčilovat. Když ono je to tak strašně dojemný, že to prostě jinak nejde. A taky nesmim opomenout to, že všichni designéři (zejména Ty Pennington) jsou opravdu milý lidé ;))

• 3.3.2011  15:23
    Tisíc a jedna noc (TV seriál) (2006)

nemůžu hodnotit něco, co přepínám už při reklamě.. a jelikož se na to kouknout rozhodně nehodlám, hodnocení bude mít o jednoho člověka míň. Což by se asi v tom množství odpadu stejnak lehce ztratilo ;))

• 3.3.2011  15:15
    Hledá se táta (TV pořad) (2008)

za hloupost lidí a tím pádem občasné pobavení ;))

• 27.2.2011  10:37
    Cry-Baby (1990)

Dost jsem přemýšlela o hodnocení a rozhodla jsem se, že si Cry-baby odnese tři hvězdy. Dost to taky ovlivňoval jedinečný Johnny, protože nebýt jeho hlavní role, asi bych musela ještě snižovat. Film sám o sobě je nic moc. Děj dost všední..navíc hodně předvídatelný, už hruba po 2 minutách je každému jasné jak všechno dopadne..velká škoda. Hlavní dívčí role v podání Amy Locane mi opravdu neseděla, zdála sem mi nepřirozená. Ale i přes to všechno měl film jakýsi náboj..a dalším plusem je celkem dobrá hudba, která nabývá na ceně svou naprostou chytlavostí :) . No.. a teď se dostáváme k tomu proč se mé hodnocení najednou pohybuje tak, jak ho vydíte. Faktem je, že jsem si to další den musela pustit znovu....už to něčemu napovídá.. Následně prošel Cry-baby přehodnocením. Chyby zůstávají stále stejné, ale byly převálcovány..na kolena je srazila ta energie, blázinec, hudba a scéna ve vězení při znění "Please Mr. Jailer" ..No jo, prostě se mi to líbilo :) tečka

• 10.2.2011  15:48

Ještě že pan Nolan zná dokonalý trik jak na dokonalý film. Tak se pozorně dívejte ;)