• Pohádka

V.I.P. vraždy - Vytříděný odpad (2016) (epizoda)

Jako kriminálka stále slabé, především kvůli parodii na tvrdé policisty v podání Berana. To už je lepší bláznivá postava Jiřího Hány, jež je směšně upřímná. Ale jako na odlehčenou letní komedii se dá na tento díl vcelku v pohodě dívat.

Zlodějská partie (2009)

Zlodějská akce je hezky vymyšlená i napínavě zfilmovaná, herecké obsazení je uspokojivé, ale jinak nic nového a světoborného.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Skok do minulosti je u nás skokem i do jiného režimu. To je na seriálu nejpikantnější. Občas jsem se ztrácel, často bavil. Ivan Trojan byl bezkonkurenčně nejlepší a na komatózní obličej Václava Neužila jsem si nakonec zvykl, Kopta s Budařem mě potěšili svým hraním esenbáků. Dost zajímavý počin, který rád pozorně zhlédnu znovu.

Svět pod hlavou - 1983 (2017) (epizoda)

Parádní jízda Marvana s Plachým, přerušená skokem do současnosti. Kruh se uzavřel. Postavení sviní z minulosti mě nepotěšilo, bohužel bylo na seriálu to nejmenší scifi.

Soudy Kláry Slámové (2017) (pořad) odpad!

Paní Slámové došli klienti, tak vydělává peníze na obrazovce? Kolikátá už je to verze hraní na soudy?

Temný Kraj - Pekelníci pokračování (2017) (epizoda)

Telenovela pokračuje rozhovorem milenek z učitelského sboru, opětovným řešením, jak dodělat boudu, návratem manžela, který je náhodou špičkový neurochirurg a typy jako Kraje operuje jako na běžícím pásu, šéfová by ráda vedla s podřízenými upřímnou komunikaci, myslivci mají pro sebe zábavu a hraběnka nechce pít panáky, panáci z vyšších vrstev chodí po lese a sleduje je parodie na policistu. Ale ten vlastně sledoval tetřeva. A teď si představte, že do toho tu řádí sériový vrah, ale hrdinové musí řešit vztahy a rozhodovat se, co obětovat pro lásku. Mezitím se doputuje k pachateli a po jeho zatčení přijdou nakonec další trapné zpovědi, navozující dojem dokureality. Ovšem nejtrapněji mi bylo při imitaci Slavností sněženek. Kriminálka tu je jen jako motiv, proč se potkávají lidé, důležitější jsou vztahy. Autorky mají o životě na venkově svérázné názory.

O myrtové panně (1992) (TV film)

Divná pohádka, s divným chováním postav, s divnou hudbou. Mně se nelíbila.

Obr lidožrout (2008) (TV film)

Je mi líto herců, kteří se i trochu snažili, ale autoři scénáře a triků jejich snahu zesměšnili.

Pád Londýna (2016)

Hloupoučká akční oddychovka, až blbůstka. Čekal jsem více, nedostal jsem nic navíc.

Ostrov doktora Moreaua (1977)

Čím jsem starší, tím více mi přijde film horší. Před dvaceti lety to bylo skvělé dobrodružství, dnes spíše průměrné béčko v hezkém prostředí s ošklivými maskami.