• Pohádka

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Jednohubková brutalitka, na kterou se při opakování příložitostně podívám, nicméně ve své filmotéce nemám a o vlastní vůli se nepustím. Vyzdvihnu pouze postavu "šerifa" a sympatické oběti sadistické rodinky.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Původní film z roku 1974 jsem neviděl, jeho následovníka jsem si vychutnal. Podle mého názoru se jedná o parádní horror, téměř bez hluchých míst, plný napětí, hnusu a odporu. Rodinka je neskutečně odpudivě povedená, v kontrastu s krásnými postavami, jež přijely "na porážku". Z teenagerovských vyvražďovaček jedna ze zdařilejších.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Po tomto filmu mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem se těšil na pěknou vyvražďovačku a té se mi do určité míry dostalo, na druhou stranu jsem hluboce zklamán - chybí napětí a dvě lekačky jsou sice celkem pěkné, ale je jich na takový film safra málo. Scénář se sice snaží držet jakéhos takéhos příběhu, ale děj je vyloženě hloupoučký. Postavy jsou mi nesympatické a bohužel jediným, s kým jsem se jakžtakž ztotožnil, byl "bratranec". Film jsem sice neviděl ve 3D, ale jen plastické prostředí (dnes již nic převratného) by stejně nenahradilo plochost filmového děje. Nejděsivějším stále pro mě zůstává první (ne původní, ten jsem neviděl) Texaský masakr z roku 2003.

Reportérka (2015) (seriál)

Seriál o práci novinářů není špatný nápad, nemá ani špatný námět, není herecky nesprávně obsazený, ba naopak. Jako částečně detektivka, částečně drama o práci novinářů je celkem slušně zfilmovaný, nicméně některé scény jsou až příliš přitažené za vlasy. Postava zbrklé novicky je uvěřitelná nejméně, "hlavouni" z redakce také diváka nepotěší. Nicméně celkově se jedná o seriál, na který se dá koukat, což je v dnešní době slušný úspěch.

Kouzelnice (1997) (TV film)

Vynikající herecké obsazení až na ty nejdůležitější (kupodivu ne hlavní) postavy, odvaha vyrazit do terénu, v kontrastu s nepěknými interiéry, unylým hudebním doprovodem (který dle mého musí děti spíše děsit, ačkoli není proč) a táhnoucím se příběhem. Další z řady pohádek Svatavy Simonové, u které je lepší něco dělat a sledovat jen po očku (já jsem při ní vařil guláš).

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Ani z recese nedám nic jiného, než odpad, protože tento film si nic jiného nezaslouží! Od začátku až do konce jsem se jen smál a zároveň kroutil hlavou nad tupostí scénáře, blbostí postav, neskutečně otřesných nehereckých výkonů a ubohoučkých "efektů". Zajímalo by mě, zda vůbec někdo spočítá a sepíše všechny chyby ve filmu, i když on je asi jedinou chybou fakt, že se vůbec divák rozhodne na takovou slátaninu podívat. Tvůrci filmu si nelámali hlavu vůbec s ničím, takže výsledkem je snad nejhorší hovadina, jakou jsem kdy viděl.

Muži v černém 2 (2002)

Jako nenáročná zábavovka na znuděné odpoledne je pro žánrové fandy ideálním dílem. Sympatické obsazení a rozpočet, schopný utáhnout všechny hrátky trikařů dává zapomenout slabšímu scénáři. Prvoplánový humor na vyčištění hlavy.

Přepadení v Pacifiku (1992)

"Já nic nevím, jsem jen kuchař." Dnes již klasika akčního filmu, na kterou se občas při repríze podívám. Z dnešního pohledu se sice člověk již často usmívá, či kroutí hlavou, ale dodnes se mi líbí, že hlavní hrdina prostě dá přesile na zadel se stále stejným výrazem v tváři. Lehká nadsázka jen napomáhá pohodě při sledování.

Tyranosarie (2004) (TV film) odpad!

Když nejsou peníze na efekty na vytvoření dinosaurů, tak budou vypadat jako lidi a jde se zvesela točit tato kravina :-)

Rychlý prachy (1998) (pořad)

Z dnešního pohledu se jedná o hrůzostrašnou ukázku toho, kam až může klesnou zábava. Za 10 000 (a často méně) prodají lidé svou důstojnost, pověst, jsou schopni udělat takřka cokoliv. Naštěstí podle průzkumů před akcí se jedná o pouhý zlomek lidí. V době uvedení naprostá bomba.