Gamer (2009)

Stejný námět jako u Náhradníků s Brucem Willisem, kterému jsem také dala dvě hvězdičky. U obou zpracování počítačové existence byly rezervy, ale přeci jenom Náhradníci byli svou střízlivostí o něco lepší. Gamer měl zase v rukávu nejen sympatického klaďase Gerarda Butlera, ale i věrohodného záporáka Michaela C. Halla, jehož závěrečný taneček s Gerardem byl nejlepší scénou celého filmu.

Pod jednou střechou (2010)

Pod jednou střechou staví na základech romantické komedie, ale hned na začátku vás probere studenou sprchou, která se jindy do těchto žánrů nehodí, ale tento snímek to vyžadoval pro svůj další děj a držel se tím alespoň trochu při zemi. Pro ten tragický základ filmu jste schopni mu odpustit jednoduchou předvídatelnost, protože se po smutném začátku prostě chcete bavit a smát.

Říše hraček (2007)

Čtyři hvězdičky - hlavně díky tomu, že mě tato pohádka příjemně překvapila. Už proto, jaké tu má nízké hodnocení. Na všech komentářích, které snímku vyčítají rovinu a jednoduchost, určitě něco je, ale já se na to od samého začátku dívala jako na milou pohádku a ty jsou průhledné všechny. Pan Magorio je prostě můj člověk:-)

Skrytá identita (2006)

Drsné hlášky, drsní hoši, střílečky a krev na denním pořádku – prostě takový normální americký den. Kvalitně zpracovaný mafiánský thriller, který splnil mé očekávání, ale nepřidal bohužel nic navíc. Díky skvělému obsazení si mě od začátku získaly všechny ústřední postavy, některé s plynoucím dějem více, jiné méně, ale každopádně mě dokázaly vtáhnout do vysoké hry o identitu.

Nějak se to komplikuje (2009)

100x lepší provedení než u 100x omletých teenagerských komedií, a přitom téma nikterak originální – stará láska nerezaví. A to hlavně díky nestárnoucí a stále okouzlující Meryl Streep a díky stárnoucímu, ale neméně okouzlujícímu Alecu Baldwinovi. Nějak se to komplikuje si jde vyšlapanou cestičkou bez komplikací a dokáže diváka vtáhnout a dát mu to, co od oddechového filmu čeká.

10 položek a méně (2006)

Velice příjemný film, který pěkně plyne a nemá žádná hluchá místa, asi hlavně díky tomu, že se odehrává v pár hodinách. A deset položek proč se na snímek podívat: Morgan Freeman, Paz Vega, lehkost, nenucenost, nadhled, nezávislost, jednoduchost, trefné hlášky, hudba a také menší rolička pro Dannyho DeVita, která potěšila:-)

Černá labuť (2010)

Nemohla jsem se na Natalii Portman vynadívat a její skvostný výkon daleko přesáhl samotný děj, který byl zajímavý, ale na stupínek nejvyšší to pro mě není. Alespoň mi snímek přiblížil svět baletu, o kterém jsem tušila jak je náročný, ale až teď mi Černá labuť opravdu ukázala kolik stojí dřiny a odříkání. Lahodné jak pro oko, tak pro ucho – bravo maestro Aronofsky!

Ďáblova dílna (2007)

Snímky z 2. světové války u mě téměř vždy mají předplacené vysoké hodnocení a vždy mě zasáhnou. Ďáblova dílna má čtyři hvězdičky, ale přeci jenom slabší. Originální zpracování, ale bohužel trochu chladné a bez větších emocí.

Bastardi (2010)

Kdyby se Bastardi tolik nenutili do drama a drželi se spíše komediální roviny jako třeba Gympl (mimochodem, ten zarostlej učitel mi hodně připomínal Jiřího Schmitzera právě z Gymplu), mohli dosáhnout třeba lepšího hodnocení. Zajímavý námět, ale přišel mi jako by byl šitý hodně horkou jehlou, škoda.

Poznáš muže svých snů (2010)

Woody Allen vsadil na romantiku v Londýně, ale celému příběhu chyběla hloubka a alespoň jedna sympatická postava. Allen se snaží žonglovat s problémy postav, ale ten kolotoč lásek a citů mu trochu popadal.