Nabít a zabít (2006)

Příjemný překvapení.. opravdu jo! Film mi připadá trochu jako Wicker Park po gangstersku - jen místo lásky jde o ...řekněme, že zcela něco jiného :) Problém je v tom, že o filmu samotném toho nejde moc říct, aniž by člověk neprozradil příliš, a proto se toho raději zdržím a přejdu k závěru. Když krystalizovala celá pointa, hrozně jsem se bál, aby to tvůrci nepodělali a já mohl dát plné hodnocení.. A oni to skoro ani nepodělali, ale vyznělo to v samotném závěru asi trochu laciněji, než jsem doufal. Dávám sice 5 hvězdiček, ale rozumějme tím spíš 4 a kousek.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

"Žádná lítost? Žádné sevření v hrdle? Kdepak, ty myslíš na Kočanskou a jediné, co tě teď svírá, jsou trenýrky."

Černý déšť (1989)

Když se řeknou hesla jako američtí poldové v Japonsku, Yakuza a 80. léta, mohl by už člověk získat jistou představu o tom, co lze od filmu očekávat - lehce nadprůměrnou a celkem napínavou kriminálku z prostředí japonského podsvětí. Víc určitě ne..

Osudová přitažlivost (1987)

Manželka s dítětem odfrčí strávit víkend na venkov a Danny se rozhodně pro malý špás s ženou, kterou potkal v práci. Z malého špásu se rozvine nemalé psycho a jemu netrvá dlouho pochopit, že je v maléru - ta ženská si nedá říct! Už pouhá představa, že bych se ocitl v Danově situaci, mě svírá.. snad pro to přesvědčivý ztvárnění magora Alex. To ovšem neimplikuje cokoliv o kvalitách filmu jako celku. Ten mi přišel trochu slabší. Nicméně jako dočasný odrazení od nevěry by to zafungovat mohlo.

Skins (2007) (seriál)

Na první, druhý, třetí a čtvrtý pohled sprostá krávovina pro náctiletý. Na pátý pohled solidní drama o problémech mladých lidí. Po několika dílech mi došlo, že sleduju něco mimořádnýho. Takový status si seriál udržel poměrně dlouho, ale postupem času mi začalo docházet, že to, co sleduju, už není zdaleka tak mimořádný, jak tomu dříve bývalo. Nakonec jsem nedokoukal 6. sérii a ani nemám v plánu se k ní v dohlednu vracet. Nicméně první čtyři série zaslouží plné hodnocení.

Důkaz (2005)

Další film mého matematického mládí.. Opět se ukazuje vděčnost tématu genialita vs. duševní nemoc a navíc se tak děje za parádní hudby.

Dobrý Will Hunting (1997)

V dobách, kdy jsem byl studentem matematiky, jsem si tenhle film moc rád pouštěl. Samozřejmě jsem si představoval, že mám Willovo nadání a mé práce mi zajistí nesmrtelnost mezi matematiky :) Vedle Proof se jedná o můj nejoblíbenější film s matematickým backgroundem (né že by jich bylo natočeno o moc víc).

Válka Roseových (1989)

Turner a Douglas - nejprve se honili za diamantem, pak se honili za klenotem Nilu a nakonec se vzali.. O tom, jak to celý dopadlo, vám v The war of the Roses povypráví jejich rozvodovej právník. "Až do té doby to byla poměrně normální rozvodová situace. Pár modřin, rozbité nádobí, pomočená ryba.. Ale myslím, že na pokračování byste se měl posilnit." ..Především se ukazuje, že to největší a nejnebezpečnější dobrodružství dvojice zažila teprve v roli manželů Roseových... Tuhle klasiku protkanou spoustou úžasných (a úžasně morbidních) scén / hlášek miluju. Místy mi chudáka Olivera bylo líto - až do poslední chvíle na Barbaru úplně nezanevřel. :)

Disturbia (2007)

Když se na to nedíváte nijak vážně a nečekáte nic extra seriózního, je to celkem dobrý.. takovej vskutku pohodovej "thriller" (spíš) pro mladý. Hádám, že tak to bylo při jeho tvorbě i zamýšleno. (Proč by jinak v roli pozorovatele byli tři teenageři, z nichž dva se do sebe zakoukají, že ano..) Pokud ne, tak smůla :)

Tesla - pán blesků (2000) (TV film)

Ta hudba, kterou použili, mi šla na nervy. Často byla úplně mimo. Ke scénám o experimentování s Teslovou cívkou se dojemná hudba rozhodně nehodí! Jinak to šlo.. o Teslovi jsou i lepší dokumenty.