Stmívání (2008)

Dlouho jsem se vyhýbala této mánii okolo Stmívání. Nakonec mě okolí přinutilo se na film podívat a ano jsem fanouškem Twilight Ságy a nebojím se to přiznat. Knižní předlohy jsou velmi čtivé a filmová podoba mě hodně překvapila. Kristen i Robert jsou velmi příjemní na pohled a některé scény jsou opravdu nádherné. Přiznávám, je to film převážně pro náctileté dívky, ale co je na tom špatného? Co jsem nepředpokládala je vynikající soundtrack, který jsem čekala víc "teen a cool", proto mě kousky od Muse, Paramore a Blue Foundation překvapily a potěšily....Po roce musím uznat, že je to celkem kravina a další díly to tak celé zbytečně rozmazávaj a na Kristen a ten její ublížený pohled už se nemůžu ani podívat. Ale tak z nostalgie ty 3* nechám.

500 dní se Summer (2009)

Nevšední scénář, krásně natočené, velmi působivé scény... V celém filmu má v sobě Zooey Deschanel zvláštní kouzlo. Prostě nádherná podívaná.

Solaris (2002)

Perfektně natočené dílo podle předlohy od Stanislawa Lema. Celý film provází tajemná atmosféra, která mi nedovolila se ani na moment vzdálit, plynné prostředí planet je doslova pastvou pro oči a celou tuto dokonalou kompozici doprovází nádherná hudba od Martineze. Soderbergh knihu, narozdíl od Tarkovského, pochopil a převedením jí na plátno, vytvořil skvělý sci-fi film, kterých je velmi málo.