2001: Vesmírná odysea (1968)

Co mi nesedí, je výběr hlavního hrdiny, nějak mě nepřesvědčil o tom, že by mohl byt kosmonaut.

Moon (2009)

Špatné to určitě není, jenom to prostě vykradlo nějaké věci. Hudební stránka je něco mezi 2001 a Gattacou a Gerty je asi o 200% míň sympatická než HAL. To, co se tam vlastně děje, vám strašně rychle prozradí a asi bych víc ocenila, kdyby na to hlavní hrdina přicházel postupně. Dávám tak 3,5*

Carmen (1983)

Miluju tanec. A Carmen je strašně nádherná. Ten film stojí za zhlédnutí a ty dvě dějové linky k sobě neuvěřitelně sedí.

Sním či bdím? (2001)

Začátek celkem zajímavý, konec velmi pěkný, o zbytku už to říct nemůžu. Celý film se mi zdál monologem jedné postavy, která akorát vystřídala spoustu těl a podob. Nejdřív se jeho/jejich úvahy a hloubání zdály být zajímavé, ale po krátké době už po prvních dvou větách víte, jakým směrem se monolog bude ubírat a k čemu dojde, nebo jak prostě ta osoba přemýšlí. Možná kdyby to bylo kratší, nevím... Co musím ale určitě pochválit je vizuální stránka filmu. Sice mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla jak se všechno hýbe, ale pak to stálo za to.

Pakárna (2006) (seriál)

"Proč se bát zítřků? Třeba žádné nepřijdou!" Mám to zkouknuté už několikrát a stále mě to baví. Je jasné, že to nikdo nemyslel vážně, proto to neberu vážně ani já. Když se nad to dokážete dejme tomu povznést, tak si to neskutečně užijete. Ne že by to bylo nacpané vynikajícíma hláškama, ale najde se jich tam poměrně dost.

Zrození Planety opic (2011)

No tak David Hewlett mě velmi mile překvapil, vůbec jsem nevěděla, že v tomhle filmu hraje. Sice jsem mu neřekla během celého filmu jinak než Rodney, ale musím uznat, že v rolích neurotických choleriků naprosto exceluje a já ho prostě žeru. Jinak k filmu, udělalo to na mě dost slušný dojem, zvláště některé scény jsou opravdu silné (Caesarova prosba o povolení, znaková řeč orangutana z cirkusu a podobně). Děj sice je poměrně předvídatelný, ale to už je také dáno tím, že je to jakýmsi "úvodem" k notoricky známému filmu, tudíž všichni víme jak to za 2000 let dopadne. Ač jsem byla zprvu skeptická, film mě příjemně překvapil.

Grinch (2000)

Grinch je prostě strašnej sympaťák. "16:00 babrat se v sebelítosti, 16:30 zírat do propasti, 17:00 vyřešit hladomor (a nechat si to pro sebe)"

Osvícení (1980)

V hlavní roli si neumím představit nikoho jiného než Nicholsona, tenhle šílený výraz umí zahrát jenom on (i když je celkem diskutabilní jestli ho jenom hraje). Ten malý kluk byl taky celkem děsivý, hlavně teda jeho "imaginary friend". O Kubrickovi jako o režisérovi snad nikdo nepochybuje, je to další z jeho povedeně natočených filmů. Jediné co mě trochu zamrzelo, je naprosto odhadnutelný děj, což trochu kazí status hororu.

Blikající světla (2000)

Od tohohle filmu jsem čekala něco úplně jiného. Už popis připomíná spíše americký akční film, ale ten to opravdu není. Dlouho jsem se tak nezasmála. Stejně jako na konci filmu, jednu * za každého z hlavních hrdinů a jednu za to, že je to tak skvělý film.