Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

"...debil, blbeček, debil, blbeček. Akorát tam vzadu, to je výjimka, tam jsou dva blbečci vedle sebe..." Tenhle humor mi fakt sedí, prostě perfektní podívaná.

Akce Bororo (1972)

Jeden z nejoblíbenějších filmů od mého dětství až po současnost. Film má nádherný děj, úžasnou atmosféru a perfektní hudbu. Jako milovník klasického sci-fi v tomhle prostě to sci-fi vidím. Nechápu, kde se vzal ten názor, že pravý sci-fi film je pořádně akční, se spoustou mezigalaktických bitev proti strojům a podobně. Čemu jsem se v tomto komentáři chtěla vyhnout, jsou speciální efekty, ale nemůžu si to odpustit. Samozřejmě, že nejsou ani zdaleka srovnatelné s dnešní technikou, ale koho to zajíma? Film vznikl v takové době, v jaké vznikl a přesto je perfektní.

Život Briana (1979)

Znáte takové ty filmy(komedie), které musíte přetáčet zpátky, protože jste neslyšeli několik vtipů přes svůj smích? Tak tohle je ten případ. V průběhu naprosto typického humoru se asi v polovině objeví kosmická loď a po chvíli film pokračuje opět v tom Monty Python stylu a vy jen sedíte, smějete se a nechápete. Celý film protkaný skvělými vtipy a třešničkou na dortu je poslední scéna s ukřižováním a písní Always look on the bright side of life.

Počátek (2010)

Vichni najednou začali mluvit o počátku a začali ho vychvalovat. V tu dobu se stalo, že se mi do toho filmu moc nechtělo. Po delší době, jsem se k filmu na konec dostala a skládám poklonu. Už prvním předpokladem k úspěchu je neohrané téma a skvělí herci. Sen ve snu, minulost hlavního hrdiny a jeho manželky, nesmyslná schodiště, Ellen Paige a spoustu dalších předností má tenhle film. Co se mi naopak nelíbilo, bylo občasné typické americké akční zpracování - prostě ty akční honičky a přestřelky by se dali zkrátit. Jinak super :)

Solaris (1972)

Tak mi připadá, že jsem asi jedna z mála, která si myslí, že Tarkovskij knižní předlohu nepochopil. Jako vždy si ve svých filmech řeší svoje problémy a rozebírá svůj pohled na svět. Na Lema si prostě nedám dopustit a takhle zkazit jeho mistrovské dílo mi přijde neuvěřitelná škoda. No a ta scéna na konci kdy potká svého otce někde na břehu ruského rybníčku brčálníku? Zpracování od Soderberga se mi zdá povedenější (o dost)..

Trio z Belleville (2003)

Ze začátku jsem dokonce uvažovala jestli se na film kouknout nebo ne. Kdybych věděla co mě čeká, neváhám ani chvilku. Nádherně zpracovaný animovaný film, s vtipnýma scénama (lovení žab molotovem mě fakt dostalo), se skvělou ústřední písní a dokonale karikovanýma postavama.

Přes noc třicítkou (2004)

Nevím čím to je, ale už za Jennifer Garner (občas i dívatelnou herečku) jsem strhla asi 2*. Celý film mě nudil a hlavní postava otravovala svými pravděpodobně rádobi vtipnými grimasami. Celkově toto hodnotím jako nepovedený film.

Skins (2007) (seriál)

S každou generací to šlo dolů. První generace byla parádní, bavily mě příběhy všech postav. Každému bylo věnováno dostatek prostoru a mohli jsme tak všechny poznat poměrně do hloubky. Rodiče, kteří sice měli podstatně méně prostoru, skvěle dokreslovali osobnosti a problémy jejich dětí. To se v druhé generaci vytratilo, přišlo mi, že obě série se v podstatě točí jen okolo "milostného trojúhelníku" a na ostatní moc nezbyl prostor. Třetí generace mě až na Franky nezaujala.

Úplné zatmění (1995)

Zbožňuju prokleté básníky a stejně tak zbožňuju tento film. Nádherně zpracovaný příběh dvou naprosto odlišných mužů. Na jedné straně Rimbaud, který je jako život, někdy přívětivý a milý, jindy svině, a na druhé straně slaboch Verlaine. A nemůžu zapomenout pochválit oba herce za skvělé výkony, bez kterých by to nebylo ono.

Náš vůdce (2008)

Film krásně poukazuje na to, jak malý impuls stačí, jak hodně jsou mladí lidé ovlivnitelní, jak neškodně to ze začátku může vypadat a jak pozdě si uvědomíte co to vlastně děláte.