Síla srdce (2007)

50% takhle silné téma by si zasloužilo zpracování, které ve vás vyvolá silné emoce, ale to se bohužel nekoná, místo toho se díváte na syrovou, velmi nudnou chaotickou podávanou, se spoustou nepřehledných jmen a postav, natočenou rozstřesenou ruční kamerou. Anjelina dokazuje, že role sexy hrdinek jako Lara Croft nebo paní Smithové ji sedi mnohem vic, v zaveru sice predvede ze umi poradne kricet, ale spis nez narek nad smrti manzela, to pusobi jako autenticka reakce, kdyz se dozvi, ze ji za tenhle film neda Akademie Oscara:)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Darabontovo vypraveni o tom, ze nadeje ma smysl i na tom nejhorsim miste na svete je temer bezchybne, mozna bych jenom nechal nabehnout zaverecne titulky o 20 sekund driv (bacha dale je to spoiler!!!) a uprel divakovi zaverecne shledani Reda a Andyho, pokud nadeje ma smysl, tak musi byt divakovi jasne, ze se shledaji a pateticke objimani na pozadi vln uz je zbytecne. v kazdem pripade zaber na reditelovu hlavu skrze vykoupanou diru, patri mezi nejnezapomenutelnejsi zabery v dejinach filmu.

Úder 2 (2006)

je to hrozná hovadina, ale já se neuvěřitelně bavil. Chvílema jsem měl pocit že sleduju mizery (místy naprosto toožné kamerové fígle), chvílema M:I, chvílema Hříšný tanec a chvílema matrix. všichni ve filmu jsou neuvěřitelně stylový a cool, hlášky jsou fakt vtipný, nechybí charizmatický padouch (no spíš něco jako robin hood), drsný polda, jeho přitroublý kolega a dvě opravdu velmi velmi sexy kočky (jedna zlodějka, druhá policajtka), takže nebejt v tom hudební čísla, budete si myslet, že je to další americký popcornový (a pořádně nadupaný) hit. Film který má 150 minut, minimální děj, je hravou směsicí různých žánrů a přesto ani vteřinu nenudí, si pět hvězdiček zaslouží

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Opravdu velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi vizuálně povedená slátanina, při které se všichni antičtí kronikáři obracejí v hrobě a učitelé dějepisu si rvou vlasy vzteky. Historická realita je naprosto nulová a dialogy psal snad scénárista Esmeraldy, ale myslím, že u tohoto filmu na dialogách a realitě až tak nezáleží.

Vlajky našich otců (2006)

67% V době, kdy už bylo natočeno tolik filmů o druhé světové válce, je těžké najít nějaké nové a neohrané téma. Eastwood si klade otázku, kdo je vlastně ten správný hrdina ovšem nepředkládá jednoznačnou odpověď. Motá se v retorspektivních scénách, prolíná několik osudů dohormady, zaplétá do bojů politiku a pletichaření kolem financování války. Jeho guláš je příliš spletitý, neustále přeskakuje od jednoho k druhému v minulosti i budoucnosti, až se divák ztratí a hlavně unaví. Ke konci filmu silně dochází dech i divákův zájem. Technicky brilantní, bitevní scény řemeslně dokonalé, jako příběh už to bohužel moc nefunguje.

Angel Heart (1987)

85%Rourke vchází do kostela a hudba tepe do rytmu vyděšeného lidského srdce... geniální depresárna s velmi divokou pointou, která film trošku sráží dolů...i když vlastně záleží na tom, co se tam dole přesně nachází;)

Pusinky (2007)

Nejvetsi chybou tohoto filmu je dementni nazev, ktery odradil mnoho diváků. Pusinky jsou chytre a na debut velmi vyspele. navíc sandra nováková je už od dob Bylo nás pět prostě...pusinka. Fajn, že zas někdo natočil filmeček o zlobivejch holkách, těch se točí furt málo...;)

Muž, který sázel stromy (1987)

Poetikou i výtvarnem hrozne připomíná Malého prince a je to i skoro stejne dobre...;)

Lety ve snu a ve skutečnosti (1982)

70% Na sovetsky film prekvapive dobre a zabavne, zadna agitace, jen klasicka ctyricatnicka krize kolem vztahu, prace, zivota a vubec. Takova sovecka Americka krasa bez vnitrniho hlasu s tim rozdilem, ze tenhle film vznikl mnohem driv.

Chytilová versus Forman (1981) (TV film)

Bla bla bla...ja bejt Forman, tak bych asi chytilovou pri paty otazce vyrazil ze dveri, ty svoje sileny pseudofilozofickovedecky dotazy snad nemohla myslet vazne.