Nebeští jezdci (1968)

nejlepší český nekomediální film! obličej toho pilota, který si sundá obvazy a nemá rty, mě bude ze spaní strašit ještě dlouho.

Na dotek (2004)

Filmové adaptace divadelních her bývají vždycky velmi zlouhavé až nudné, na dotek nenudí ani chvíli. Film je syrový, chladný, bez emocí a možná to je na něm tak úžasné v záplavě stovek filmů, které se neustále nějaké emoce pokoušejí vyvolávat.

...a Bůh stvořil ženu (1956)

Scénář opravdu není žadné geniální dílko, ale film zachraňuje energická Brigitte, které je neustále plné plátno.

Má mě rád, nemá mě rád (1956)

Docela zábavný film, na který se dobře kouká, ale ničím extra se nevryje do paměti. Mně osobně božská Brigitte nepřišla až tak božská

Double Team (1997)

Hrozná blbost, scénář je jedna nekončící logická díra, ale ostrov superšpionů a útěk z něj je zatraceně cool. Navcí Tsui Hark dodal Double teamu švih a vzhled moderního akčňáku asijskýho stylu, že člověk spostu věcí odpustí. 70%

Letec (2004)

Překvapivě komorní velkofilm, který se rozjíždí až v poslední půlhodině, aby vyvrcholil nejednoznačným koncem. Přesto po celou dlouhou metráž nenudí a z celého filmu je cítit, s jakou láskou ho scorsese točil, vždyť v prostředí filmu strávil celý život. Leonardo sice hraje dobře, ale do hlavní role se příliš nehodí, hughes ve filmu postupně stárne o desítky let a leonardo vypadá stále na dvacet, ale je sympatické, že mají v hollywoodu taky nějakého herce, který vypadá, že nikdy nenavštívil posilovnu.

Vládci loutek (1994)

nečekaně příjemné překvapení, napínavá atmosféra a zajímavý scénář. navíc sutherland hraje výborně.

Pomsta - s.r.n. (1998) (seriál)

k opisování od alexandra dumase se tvůrci hrdě veřejně hlásili, tak jim ani moc neoriginalitu nevyčítám. pan chapel je přecejen trochu jiný než hrabě monte christo, mstí se lidem, kteří ublížili jiným. tahá z trezoru miliony a po lidech, kterým pomůže, chce jen jednu nepatrnou věc - drobnou laskavost. Nechápu, jak takhle dobrý seriál mohl mít tak málo dílů.

Smrtonosná past (1988)

Film který ani vteřinu nenudí a nedá vydechnout. Holt ne všechny vánoční klasiky jsou plné klidu míru lásky a pohody.