Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Jak spojit zajímavé s naučným? Seriál Byl jednou jeden život je toho nádherným příkladem. Ačkoliv jsem jistě neviděl všechny díly ani jsem nebyl pravidelným pozorovatelem, ale kdykoliv se mi poštěstilo jeden z dílů spatřit, odnesl jsem si z něj dost.. jak vědomostí, tak zážitků

Fantastický pan Lišák (2009)

Skvělá pohádka s vynikajícím dabingem. Je možná trochu odvážnější, ale svým originálním zobrazením zaujme jistě spoustu lidí. Mě osobně se film velmi líbil a spoustu hlášek z něj si pamatuji do teď.

S čerty nejsou žerty (1984)

Senzační pohádka mého mládí, plná pravého českého humoru.. a toho není nikdy dost. Provedení je výborné a příběh má hloubku.. navíc Ondřej Vetchý je rozený čert.

Nezastavitelný (2010)

Taková normální "vlakovka", u které se sice nenudíte, ale zase nijak zvlášť nebavíte. Konečná americkost v podání dvou strojvůdců, hrdinů, jejichž počínání sleduje cely svět mi moc sympatická nebyla.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Rodriguezova rádoby strašidelná řezačka, která měla nadchnout okolí. Možná nadchla, možná ne.. pravdou, ale je, že mě přišel film spíše směšným než strašidelným.. i tak není ale nejhorší.

Sám doma (1990)

Sám Doma je prostě boží komedie, která, ačkoliv to nerad přiznávám nastartovala kariéru Macaulay Culkinovi, který se v ní zřejmě neuchytil tak dlouho jak čekal. Nicméně film vídám každé Vánoce a pokaždé v něm nacházím stále bláznivější a vtipnější hlášky, kterým se nemohu přestat smát. Další potenciální díly se již nechlubí tak dobrým provedením, a tak si myslím, že stojí za to ohodnotit Sám Doma první díl nejlepším ohodnocením.

Desperado (1995)

Desperado jako klasická mexická střílečka s tím největším střílečem - Desperadem ! Antonio Banderas je přesný popis onoho pistolníka, jak fyzicky, tak psychicky. Když navíc připočteme nádhernou a vynikající Salmu Hayek... 4*

Potomci lidí (2006)

Konečně pořádná dávka sci-fi, které stojí opravdu za to. Četl jsem dílo P. D. Jamese a teď i viděl zfilmovanou verzi. Je nutno podotknout, že kniha je, jako vždy, o mnoho lepší, ale Cuarón neponechal nic v náhodě, a tak mohu film hodnotit velmi dobře. Přesto však doporučuji před zhlédnutím přečíst knihu.

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Řekl bych, že velmi hloupý vtip, kterého snad do teď litují Travolta, Pepper i Whitaker. Jedná se o velmi slabé sci-fi, u kterého jen velmi marně hledám výhody, či pouze scény, které by se mi líbily.

Tváří v tvář (1997)

John Travolta a Nicholas Cage v jednom z nejlepších trháků. Nádherná výměna rolí a vy si tak Tváří v Tvář můžete prohlédnout Travoltu jako bezpáteřního parchanta. Je třeba pochválit i hudbu, která se tentokrát vždy trefila do námětu a ještě více podbarvila průběh celého filmu. Nemám co vytknout.