Sám doma a bohatý (1994)

U třetího dílu je to už o mnoho horší. Vtipy jsou spíš trapné než vtipné a nemůžu si pomoct, ale z filmu jde cítit americký rozum.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Druhý díl Home Alone sice nemůže v žádném případě konkurovat geniální a originální jedničce, ale podívaná je to dobrá a člověk se v žádném případě nenudí.

Špinavej Joe (2001)

Totálně ujetá komedie, kterou je třeba brát s hodně velkou nadsázkou.. když vás ale Joe chytne jako mě - smějete se od začátku do konce !

Knight Rider (1982) (seriál)

Mluvící auto a akční Američan David Hasselhoff - To je Knight Rider ! Dříve možná nadchlo, dnes velmi pobaví.

Dokonalý trik (2006)

Již od počátku jde film silně cítit Nolanem a myslím, že to je právě to, co dělá Dokonalý trik tak oblíbeným. Příběh dvou rivalů, neustále se předhánějících ve tvorbě těch nejšílenějších a zároveň nejprostějších kouzel, nad kterými nepřestáváte žasnout. V jednu chvíli fandíte Jackmanovi a hned na to je váš oblíbenec Bale. Prostě dokonale vytvořený snímek, který určitě stojí za to vidět.

Síť (1995)

Film není nejnovější a na to, za jakých podmínek musel být ztvárněn je na moc dobré úrovni. Sandra Bullock tehdy zahrála první roli, ve které mě opravdu zaujala což přináší už tak dobrému thrilleru ještě lepší jméno. Určitě je hoden 4 * už jen proto, že Síť 2.0 byla nesmyslná zplácanina, rozhodně nekonkurující prvnímu ztvárnění.

Příběh žraloka (2004)

Ačkoliv jsem se v několika scénách velmi bavil, zbytek mi přišel jako napodobenina něčeho, na co snímek určitě nemá. Nebezpečnou průměrnost zachraňoval výborný dabing a ještě lepší soundtrack Christiny Aguilery.

Vzhůru do oblak (2009)

Na Up jsem se velmi těšil již po několika trailerech. Bohužel však, jak už tomu po většinou bývá, když se na něco velmi těšíte, nedopadá to dobře. A tento "animáč" je toho úkazem. Nutno tedy přiznat, že z počátku jsem se vůbec nenudil, ba dokonce bavil - ale to je tak vše. Po zbytek filmu jsem se jen přemáhal a znuděně a zároveň nasraně přemýšlel jestli má smysl film dokoukat. Námět mi přišel více než laciný a i když byl dům na balónech velmi dobrý nápad - honička za ptákem jej neskutečně zkazila. Po pár minutách jsem usnul.

Avatar (2009)

Avatar je vynikající dílo ještě lepšího režiséra, který opravdu ví za jaké nitky zatahat. Něco mi však ve filmu chybělo a to něco je zřejmě příběh. Jsem si vědom nákladů na filmu a samozřejmě geniálních efektů, které byly při tvorbě použity, ale dle mého názoru tohle nestačí a ve filmu by měl hrát roli hlavně příběh. Bohužel ten byl zde jen chabý a prachsprostě jednoduchý. Troufám si tvrdit, že takových námětů zde bylo již spoustu. Abych však jen nekritizoval - Planeta Pandora byla geniálně ztvárněna a výkon Sigourney Weaver byl jak jinak než výborný. Avatar je hoden svého procentuálního ohodnocení a já mu uděluji 4 *.