Logan: Wolverine (2017)

Uspávačka. Druhý najpreceňovanejší súčasný komixový film, hneď za Deadpoolom. Uškriekaná opica, dvaja OP dôchodcovia, zlá agentúra s tak trochu postihnutými vojakmi, naháňajúcich bandu psychopatických deciek so schopnosťami štýlom "máš babu". K tomu tá nasilu snaha v plno momentoch o "drsné" R je až smiešna.

Tou wen zi D (2005)

Nie len slabé, ale aj veľmi nepodarené. Ak si nechcete kaziť dojem z fantastickej anime sérii, nepozerajte to, zabudnite na to. To mali byť intenzívne jazdy? Si pozrite prvotné diely Rýchlo a zbesilo (pre porovnanie s driftom hlavne Tokyo Drift) či Need for Speed (ktoré tu má nepochopiteľne nižšie hodnotenie ako toto!!!). Proste žiadna šťava, žiadna intenzita, otrasná réžia, postavy.....postavy ako tradiční Aziati – bolesť počúvať, bolesť sledovať. Otrasný strih (hlavne tie neustále zastavovačky, hnus), kamera bez dynamiky, ozvučenie slabé, namiesto fantastického eurobeatu - neodmysliteľnej súčasti Initial D, tu hrá nejaký nechutný Hip Hop a iné voloviny...Nejdem ďalej porovnávať s anime, prečo je to tak a to tak, ale sú tu také blbosti až mi je zle (vidí všetko spomalene, postupne sa naučil sám driftovať – jasné, po stopäťdesiatich autách a v dvadsiatom siedmom živote). Ani neviem začo tá druhá *. Proste nie, Initial D anime je naprosto fantastické, i v amerických počinoch všeobecne je radosť sledovať jak závodenie, tak naháňačky v akčných filmoch. Ale toto proste nejde. Podľa komentov nechápem, jak ľudia môžu z toho byť tak nadšení.

Anthropoid (2016)

Taká pecka ako Valkýra sa nekoná, ale konečne film, ktorý snáď zvýši povedomie o tejto operácii. Je menej známa, než si zaslúži (a než si zaslúžia jej obete a jej účastníci). Pozerať len s dabingom! Škoda toho množstva fikcie, keďže to chce byť skôr vojnový akčný thriller, než vojnová dráma s väčšou dokumentárnou hodnotou.

Den patriotů (2016)

Nechcite mi povedať, že z tej prestrelky by ušiel a totálne rozstrieľaný Mercedes fungoval...

Kong: Ostrov lebek (2017)

A vraj nová Godzilla je blbosť. 3* za vizuál a kameru, inak 2*.

Úhel pohledu (2008)

A to som si myslel, že takéto filmy sa točili len v 90. rokoch. Pútavý námet a našlapané tempo, i keď záverečná akčná tretina trošku kazí nastavenú latku prvým dvom.

Svět podle Putina (2017) (seriál)

Kto hovoríte o čistom projekte Olivera Stonea, len pokoj. On je tiež len pešiak (alebo skôr strelec). Podľa Valerija V. Pjakina sa jedná o dokument urobený na žiadosť globalistov (v celosvetovej sfére predstavujú figúrku kráľa). Potrebovali dokument, ktorý by zvýšil povedomie o Putinovi medzi bežnými ľuďmi, keďže Putin je pre nich dôležitá osoba, ktorá sa vie pohybovať v politike, vyriešila mnohé problémy, zabránila mnohému a vďaka nej riešia skrz neho mnohé záležitosti na celosvetovej sfére (predstavte si Putina ako figúrku dámy).

Juru juri - Season 1 (2011) (série)

Yu-ri yu-ra-ra-ra yuru-yuri! Dúfal som v prítomnosť priateľstva (niečo ako K-On!), ale tu je naozaj len kamarátstvo zo školy (k tomu ďalšie sú medzi sebou vyslovene protivné). Najviac zábavy prináša trojica Chitose s jej záľubou v „shipovaní“ Kyouko x Ayano rýchlosťou klipra s plne napnutými plachtami. Akurát, vygumujte z existenciu toho ružovovlasého, otravného, nesympatického potkana.

Powerpuff Girls (2002)

V detstve boli Neporaziteľné sestry a Martinove záhady moje topovky (možno ešte Scooby-Doo). A tak som mal obavy, či už som nie som na toto príliš starý. Ale za dve minúty som bol naspäť v mojich 8-10 rokoch, keď som o víkende kvôli tomuto vstával aj o šiestej ráno. :-) BTW, tá rocková pieseň behom tituliek je chytľavá. ;-)

Akatsuki no Yona OAD (2016)

Pútavejšie a emocionálnejšie, než seriál samotný. Ukážkový príklad, ako majú doplnkové príbehy vypadať. Asi málokto čakal, že zlatý drak má za sebou takýto silný príbeh.