KiritoSenpai

KiritoSenpai

Jan Vorel

okres Zlín
Hráč, student, pracant


28 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Sword Art Online (TV seriál) (2012)

  Inu, myslel jsem si že sem napíši komentář dřív. Člověk se k tomu nějak nedostane, nicméně si nemyslím že to byla chyba, protože po dílu nastal opravdu zajímavý zvrat. Začneme od začátku. MMO anime tu máme pár kousků. Hmm, co dál; šílený vynálezce, to už je lepší. Člověk si přečte pár komentářů všímavých lidí a všimne si taky. 1 a 2 díl, stejný pocit jako Larky, nicméně rozcházím se u dalšího hodnocení. Podle mě SAO je takové průlomové, protože je lehké na pochopení. Nemusíte být znalec abyste poznali že s tím práce byla. Na nic si podle mě nehraje a to je velké plus. Kirito a Asuna jsou velmi zajímavý pár, nicméně je to taková špička ledovce ve hře, protože každý z těch dvou je speciální a na vrcholu ingame schopností. Můžu říct že bitkama to pro mě nemá na GC, ale taky nejsou špatné. Je to i ale mínus, protože je tam poznat ta nerealita. Ano, všechny anime jsou nereálné, ale člověku to při prvním dílu většinou nevadí. Pokud se v polovině anime zmíní o tom, co vlastně jejich těla, tak jako sorry, ale pozdě jste si našli místo ve scénáři. Nicméně pokud na to nemyslíte tak vám to vůbec vadit nebude. Konečně jsem našel velké PLUS a to v podobě nějakého vztahu, žádné yandere ani tsundere, natvrdo vztah s rozdáváním polibků. To se mi velmi líbí, protože některé anime o romantice v podstatě ani tento prvek nemají. SAO naopak tím oplývá a to z něho dělá anime do více částí než má být. No, po těch posledních dvou dílech jsem si myslím něco zapsal a to, že i urychlený slet událostí může být velmi zajímavý. Co jsem si na konci každého dílu vždy říkal bylo: ,,Prosím, teď ať to nekončí!!''. SAO splňuje mé očekávání a předčilo všechny anime tohoto léta. 99% :)

 • poster

  Zaklínač (TV seriál) (2019)

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Dlouho mi trvalo než jsem tomu přišel na chuť, a právě naopak jsem vydané 4 série shlédl rychlostí téměř bleskovou. Proč mě to baví? První série byla krev a sex. Druhá série byla storyline, sex a krev. Třetí série? Storyline a krev, a čtvrtá série byla už jen krev a zvraty. Je velká škoda že si s přibývajícími sériemi GoT přidává na příběhu a neřeší takové "banality" jako v prvních dvou sériích. Nadruhou stranu, ten příběh je epický. Baví se mě dívat na každý další díl a už vyhlížím (k dnešnímu datu) netrpělivě 5. sérii. Neutrální postoj mám bohužel ke konci sérií. Vzhledem k tomu, že jsem končil na 4. můžu říct jen to, že konce jsou uspěchané ale přesto nechávají něco do té další série. Uvidíme... O:) 100% :)

 • poster

  Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

 • poster

  Guilty Crown (TV seriál) (2011)

  Pokud bych vzal v úvahu, že Guilty Crown vykrádá některé ostatní anime, nemohl bych hodnotit víc jak 3*. To bych byl ale velký blázen, kdybych to udělal. Pokud jste příznivci opravdu, opravdu dobrých novodobých anime, určitě se podívejte. Pokud se nepodíváte, vaše smůla, příjdete o docela masivní podívanou... Přejdeme k anime: Guilty Crown.... co k tomu říct? FAMÓZNÍ!!! Hudba? Skvělá! Openingy a endingy jsou výborné, opravdu výborné. Grafika? Velkolepá! Skvělé efekty, úžasné kombinace barev a spousty dalšího. Příběh? Možná okopírovaný, ale zážitek ze sledování GC vám nezkazí. Velké množství zvratů, které je tu požehnaně, vás určitě naladí na tu správnou notu. Postavy? Propracované! Každá postava má něco do sebe, nemluvě o tom, že dívky zde nejsou kde jaké šeredy. K příběhu: (text je plný spoilerů, proto to nečtěte jestli jste to ještě neviděli) Příběh, který je více než zajímavý pojednává o středoškolákovi Ouma Shu (řekneme si, nic nového, vždyť o středoškolákovi je dneska kde co), který čirou náhodou se připlete do zápletky se skupinou Pohřebáci, kteří chtějí vysvobodit Japonsko... (super, další záchrana světa) Získá schopnost ovládat a vytahovat z lidí ''Voidy'' - neboli něco jako obraz duše. Samozřejmě zde nechybí krásná ''partnerka'' se jménem Inori, která čirou náhodou je symbolem demokracie. Shu se proto přidá k Pohřebákům, jenže se něco zkazí a velitel Pohřebáků umře. Shu trpí špatnými vzpomínkami na tzv ''Ztracené Vánoce'', kde lidé najednou začali různě kamenět a umírat. Po nějaké té ultimátní bitce s hlavním bossem je vláda uzavře v centru Tokia a prohlásí je za mrtvé. Shu proto shromáždí své spolužáky a ve jménu dobra je tyranizuje (nutno podotknout, že za jeho tyranii může i smrt jeho nejbližší kamarádky, nicméně originální důvod k nas+ání se až až). No, po zdařeném útěku ven z obležení ho zradí jeho nejbližší a aby k tomu nebylo málo naběhne tam zemřelý Gai (velitel Pohřebáků) a usekne Shuovi ruku, se kterou vytahuje Voidy - super konec dílu 17 k nějakému poslednímu týdnu února 2012. Když si to tak přečtete, určitě se zeptáte, proč by vás zrovna mělo bavit toto anime. Poradím vám, že až se podíváte, tak pochopíte. Doufám že moje doporučení vám k něčemu je a bude, a pokud by se stalo že toto anime hodnotíte k těm horším, napiště mi prosím do pošty proč si to myslíte, protože opravdu nechápu, co se vám na tom nelíbí... hodnocení: 110%

 • poster

  Elfen Lied (TV seriál) (2004)

  Na tomto seriálu mě zaujala především jeho otevřenost (brutalita a nahota) ale i příběh který je obsažen pouze ve 13 dílech, tak i postavy. Hlavní postava (Lucy) je dokonale navržena a i v seriálu je to tak že čím to začíná tak tím to i končí. Škoda že je to tak krátké, protože si myslím že by neuškodilo udělat další nejméně 2 série po 13 dílech. Tomuto anime dávám čistých 5* a doporučuju!

 • poster

  Fairy Tail (TV seriál) (2009)

  citace z mého deníčku: "Co k Fairy Tail říct - snad jen to, že je to super.. konečně dlouhé anime o něčem. Natsu, Lucy, Gray, Erza a samozřejmě Happy s mnoho dalšími postavami mě snad nikdy neomrzí! Je tedy fajn vidět, že jsou i anime kvalitních rozměrů na dýl, a to je právě FT. Pokud jde o příběh, je to tak, že se všechno může roztahovat.... někdy až moc, ano, i FT má své "fillery", ale těch je jen pár a jsou k věci, či se to tak na první pohled může jevit. Nicméně, pokud jde o hlavní příběhovou linii, je to bomba. Řeknete si, tak, a teď je Natsu a ostatní v prdeli, jenže ono ne. Někdo je přijde zachránit, někdo se zase hecne (většinou tedy Natsu) a vydá ze sebe úplně to nejlepší... A všichni vyhrajou, jenže problém je v tom, že si toto řeknete 2x-3x, a pak už vás pomalu začne nudit fakt, že to stejně vyhrajou a že není důvod se stresovat nad tím, že Natsu nemůže zrovna spolikat oheň, či že Lucy nemůže např. otevřít bránu. Je to problém, protože je to dokolečka a jedno a to samé. Nicméně, nejsem hnidopich a FT mě baví, protože tempo, jakým ho sleduju, je vážně obrovské (cca 10 dílů za den, což je pro představu 240 minut, což jsou 4 hodiny!!!). Závěrem, Fairy Tail je fakt super a doporučuju!!! Sic jsem u 125. dílu, ale myslím si, že už mě nic nepřekvapí a že se v poklidu dodívám na zbylých 50 dílů."

 • poster

  Bakemonogatari (TV seriál) (2009)

  Tak jsem se rozhodl napsat tedy ten komentář. Inu Bakemonogatari, Když jsem viděl první díl, doslova jsem ztuhnul. Co to má k čertu být? Wtf grafika, opening, a pak mi to nějak došlo. S oblibou jsem toto anime nazval ''futuristickým'', neboť cokoliv co tu autoři načrtli je nereálné a až bizardně zajímavé. K prostředí tedy nemám absolutně žádné připomínky, a teď přejdeme k postavám. Araragi je vlastně takový hybrid člověka. Byl vyléčen Oshimem, stejně jako další z mnoha dívek, a shodou náhod, právě jedna dívka s ''problémem'' Senjougahara, se do něho zamiluje řekněme lehce netradičním způsobem. A protože to není bůhví jak romantické anime, ani se na ten vztah moc nehraje. Ikdyby byly postavy sebevíc blbé, barvy, obrazce, prostředí celého anime a jeho docela pomatený příběh vše zachrání! Proto - 97% :)

 • poster

  Bohové smrti (TV seriál) (2008)

  Pokud by někdo se chtěl podívat na dobré anime, určitě by neměl minout anime Soul Eater. Čím si podle mě Soul Eater zaslouží místo ve vaší kartotéce anime je příběh, zpracování postav i zapojení některých epických postav (Excalibur, Frankenstein). Pokud by vás ani to nepřesvědčilo, určitě oceníte ty úžasné bitky. Ostatně, když se jeden uživatel ohání druhým člověkem, tedy zbraní, potěší vás pohled na to kolik různých komb může Maka a Soul udělat (spoiler: Souznění duší, proti-démonní frekvence či Hon na Kishiny). Vtip je zde samozřejmostí (první tři 'prologové' díly jsou toho ostatně důkazem). Trochu mě osobně zamrzel konec který, jak si myslím, je moc uspěchaný. Ale i přes všechny tyto nedostatky vás to stejně bude bavit protože jsou zde zvolený výborné, opravdu výborné openingy a endingy. (P.S. - dlouho jsem neviděl tak dobré anime)

 • poster

  Suzumija Haruhi no júucu (TV seriál) (2006)

  Haruhi je základ všeho dobrého a zlého co se dá u otaku najít. Vlastně jen toho dobrého. Kdo neviděl, ten má smůlu, protože přichází o skvělou podívanou. Celá parta S.O.S týmu je velmi povedená, bodeďby ne, je v ní člověk, mimozemšťan, cestovatel časem a jasnovidec, a vší té estrádě velí polobůh Haruhi. Je hezké vidět, že zrovna takové anime má takový úspěch. Kyon je super! Jeho styl alá ''kašlu na všechno a hlavně na tebe, Haruhi'' je velmi zajímavý, zvlášť když lže sám sobě. Celé anime má šťávu a rychle to ubíhá, což je najednu stranu dobře a nadruhou špatně, protože jak rychle to uteče tak rychle přiteče druhá série, při které jsem si nejednou řekl jedno velké WTF - tedy, ano, mluvím o dílech ležaté WTF osmičky. WTF, WTF, WTF - co to má být? Ani nevím kolikrát, ale prostě mockrát se opakuje jedno a to samé. Toto je test pro zkušené otaku - vydržíte se dívat 10x na to samé? Já ano, a tedy, po 3tím stejném díle jsem začínal být poněkud paranoidní, a po 10té ležaté osmičce jsem vypadal jako mrtvola. Ale přežil jsem to, scénáristi očividně chtěli vyzkoušet co lidé vydrží, a myslím že se jim to povedlo. Proto, zprůměrované hodnocení obou dvou Haruhi -. 95% :)