Bezejmenní (1999)

Pro mě to byl průměrně průměrný průměr s pár zajimavými scénami, ne zrovna špatnou atmosférou, ale s nevýraznými herci, jejichž tváře si už nejsem schopna vybavit. Ačkoliv jsou španělské horory známé svou kvalitou, tento stojí trochu stranou. Co však musím vyzdvihnout je závěr, který se povedl mimořádně dobře.

Bezstarostná jízda (1969)

Easy Rider je typická road movie s hořkosladkým dějem, který je vcelku jednoduchý - dva týpci jezdí na motorkách po Státech, zažívají neobvyklá setkání a dostávají se do občas dost vyhrocených situací. Celý film je vlastně takovou polemikou o svobodě postavené proti konformitě, o strasti i radosti, o drogách a cestách. Střídají se zde scény nadmíru silné (například zbabělé buranské přepadení, tripoidní sekvce v New Orleans) i vcelku nezáživné (těch naštěstí není moc, i když ve výsledku trochu srazily mé hodnocení). Nahlédnete do toho, jak vypadá taková správná hippie komunita i do toho, jak lidi smýšlejí o jedincích jako je Billy a Wyatt. Co se těchto dvou týče, zahraní jsou obstojně. Do kapsy je však naprosto a zcela ultimátně strčil Jack Nicholson, který zde hraje jednu z nejlepších rolí, v jakých jsem ho kdy viděla. No, byl to zvláštní filmový zážitek a rozhodně Easy Ridera doporučuju.

Black Books (2000) (seriál)

Jeden z nejlepších sitcomů posledních let. Kdybych tomu chtěla něco vytknout, nic bych nenašla a to ani kdybych se opravdu hodně snažila. Bernard, Fran a Manny jsou dynamické trio, které se na obrazovce výborně doplňuje a nedovolí vám se nudit. Zvlášť Bernard, který má ztělesňovat archetyp věčně nakrknutého Irčana, je jednou z mých nejoblíbenějších seriálových postav:).

Blade (1998)

Zde bych asi své hodnocení měla trochu ospravedlnit. Bladea považuju za nehorázný KÝČ. Chápu, že základem je komiks a ty takové někdy bývají, ale na mě toho bylo zkrátka trochu moc. Navíc, Blade se jednoduše snaží být tak moc působivý, až mi to vadilo. Tohle opravdu není můj šálek kávy. Samotný Wesley Snipes nehraje špatně, to bych mu křivdila, ale jeho postava je děsně předrsnělá, stejně jako akční scény a záporáci. Pár momentů není špatných, třeba to vyvražďování upírů na diskotéce, ale jinak mě to dost nudilo. Tenhle druh snahy o působivost na mě opravdu nefunguje. A jak už tady napsala spousta jiných uživatelů, je to tak "cool" až to bolí...

Bláznivá školka (2003)

Ačkoliv Eddieho Murphyho dvakrát nemusím, v Tátovské školce mi kdovíjak nevadil. Pokud hledáte něco, čím chcete zaplácnout čas například před sobotním odchodem do hospody, tak tahle komedie rozhodně neurazí. Hvězdičku navíc si u mě zasloužili dětští herci, někteří z nich mě opravdu dost bavili:).

Blood Night (2009)

Spousta lidí hodnotí tento film poměrně vysokým počtem hvězdiček pro jeho údajnou snahu vzdát hold starším hororovým kouskům. Nechci nikomu brát jeho dojmy, ovšem na mě těch pár narážek na hororové doby minulé zase takový dojem neudělalo - koneckonců podobné snahy už tady byly mnohokrát a mezi nimi i mnohem lépe zpracované. Co se mi na tomhle filmu hodně líbilo byl začátek, který vypráví příběh Mařeny Sekerkové - ale tím ta suprová část zhruba končí. Pak přichází strašně dlouhá a nepředstavitelně NUDNÁ pasáž plná puberťáckýho natřásní, koz, prdelí, chlastání, koz, prdelí, blbých hlášek a... zmínila jsem už kozy a prdele? A pak nejednou šup a bez dalšího varování a postupného napínání se najednou začne vraždit a my se máme jakože bát nebo co. Ne ne, tenhle film si mě absolutně nezískal. Jednu hvězdičku dávám za ten pěkný začátek a druhou za to, že jsem to vůbec byla schopna dokoukat. P. S.: Z mnoha mých komentářů se může zdát, že mám averzi na kozy a prdele. Není to pravda. Jenom nemám ráda, když se na mě tyhle objekty touhy valí z obrazovky každých pět minut a maj zakrejt to, že děj se absolutně neposouvá dopředu. Tolik k tomuto tématu.

Body Bags: Historky z márnice (1993) (TV film)

Body Bags by mohly být jako typický příklad uvedeny ve slovníku pod heslem "béčko":). Nemusí se o toho kdovíjak přemýšlet, protože příběhy jsou ve všech třech případech až kouzelně jednoduché (a přesto ne hloupé), což bylo přesně to, co jsem od toho chtěla. Příběh první je hodně slušný a podle mě nejlepší. Atmosféra je parádní... kdo by byl řekl, že obyčejná benzínka může být takhle strašidelná. Příběh druhý se mi sice líbil o něco méně a měl trochu dlouhý úvod, ale závěr to značně vylepšil. A třetí příběh od Toba Hoopera? Oproti Carpenterovi je zde vidět určitý rozdíl, je to mnohem temnější, méně hravé, ale pořád dobré. Avšak největší sranda byla sledovat samotného Carpenetera v roli koronera, který na pitevně jednotlivé příběhy uvádí:).

Tenhle typ srandy je jednoduchý jenom zdánlivě. Krom obyčejného fekálního humoru je zde něco víc - dokonalá satyra na americký životní styl. Borat, Kazach, který tak trochu mluví česky:), občas působí mnohem méně absurdně, než samotní Američané, se kterými se setkává. Důkazem je například scéna v autobazaru. Když se Borat ptá, s jakým autem nejlépe srazí bandičku cikánů (a vypadá, že to myslí dost vážně), prodejce mu s naprosto chladným ksichtem začne doporučovat auto, aniž by se nad nějakým srážením cikánů vůbec pozastavil. Zkrátka, Borat je jedna velká parodie nikoliv na Kazachstán a jeho zaostalost, ale na USA samotné. Navíc je to opravdu vtipné a dynamické, takže jsem se opravdu nenudila.

Bowling for Columbine (2002)

Tento dokument Michaela Morea je sice v mnoha ohledech přehnaný a ukazuje prakticky jen oboustranné extrémy, ale svůj účel plní. Představuje nám USA jako zemi, kde je téměř nepředstavitelné, že nemáte zbraň pod polštářem. A ukazuje také, co se může stát, když se ke zbraním dostane duševně narušený teenager, který nemá rád své spolužáky. Dokument se tedy vlastně skládá ze dvou částí - první je příběhem masakru v Columbine, snaží se vysvětlit, co vedlo dva kluky k tomu, že pozvedli zbraň proti svým spolužákům a rozpoutali masakr. Zpovídán je zde mj. Marilyn Manson, který byl podezříván z toho, že to byla právě jeho hudba, která je k podobnému činu dovedla. A neodpustím si citaci z tohoto interview: More - "Co byste řekl pozůstalým po obětech masakru v Columbine?" Manson - "Já bych jim neřekl vůbec nic, nechal bych mluvit je." To o lecčems vypovídá... Druhá část dokumentu se zabývá ozbrojeností Američanů. Z pohledu Čecha je to zajímavá podívaná, protože dostat zbraň zdarma k uzavřené pojistce je pro nás přeci jen trochu nepředstavitelné. Syntéza obou témat probíhá na základě diskuze, zda by k podobnému maskru jako byl ten v Columbine muselo dojít, kdyby Amerika neměla tak liberální zákony vůči držení zbraní. Na závěr nám ovšem není servírován jednoznačný "správný" názor z pohledu Morea nebo kohokoli jiného, jsou představeny jen různé a velmi odlišné úhly pohledu jednotlivých skupin a tak je divákovi ponechán dostatečný prostor pro vlastní názor.

Boxer (2009)

Téměř všechny filmy o boxu jsou o hrdinech, kteří se z outsiderů stali šampiony. Podmínkou úspěchu přitom je, že hrdina musí být sympatický, musíme mu fandit, zkrátka mu to přát a pak chrochtat blahem když se mu to povede. Podívejte se třeba na Rockyho, kdo by toho dobromyslného pitomečka neměl rád. Ale tady je hlavní hrdina neskutečně protivnej týpek, kterej se při jakémkoliv náznaku neúspěchu nasere a začne urážet všechny okolo, chce to vzdát, ale v příštích dvou minutách se všem omluví a začne na sobě makat. A to se opakuje minimálně dvakrát. A když už jse zmínila toho Rockyho, tenhle film vám ho bude až podezřele připomínat, protože recykluje hned několik scén právě odsud. Pamatujete třeba na to slavné vybíhání schodů s vítězným pokřikem na konci? Můžete dvakrát hádat, zda ho tady uvidíte taky, a pravděpodobně se trefíte hned napoprvý. A dialogy? Škoda slov, přišlo mi to jako kdyby je produkoval nějaký generátor náhodných hecovacích hlášek. Avšak nechci jen hanit, proto zmíním třeba tréningové scény, které nebyly vždy úplně špatné. A dokoukat to šlo, to zas ne že ne... Veskrze si ale myslím, že tenhle film vám rozhodně nedá nic, co už by nebylo možno vidět jinde a v mnohem lepším zpracování.