Mr. Hockey: The Gordie Howe Story (2013) (TV film)

Dojeti se dostavilo. Ted cekam, kdy se nekdo s vetsim rozpoctem pusti do filmu o The Great One... Pokud chcete vedet, zda-li se vam film bude libit, udelejte si jednoduchy test: Prectete si prijmeni rezisera. Pokud hned (bez hledani) tusite, proc ho zminuji, je to film presne pro vas!

Mokřina (2014)

Vyborna temna spanelska detektivka z post-frankovi ery 80. let. Rozjezd trochu pomaly, chce to vedet neco o Frankovi a jeho rezimu.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Třetí hvězdičku dávám za sníh, jinak ten film za moc nestojí... A co si šlehnul autor českého názvu zůstane asi věčným tajemstvím... :)

Úkryt (2002)

Pro mne nejslabší film od Finchera, ale viděl jsem ho až 12 let po natočení. Navíc, Sedm už asi v mých očích nic nepřekoná, ale tohle srovnání samozřejmě není fér.

Kód Enigmy (2014)

Čekal jsem film o prolamování Enigmy a dočkal jsem se spíše filmu o vyšinutosti osobnosti Alana Turinga. Nečetl jsem totiž žádné informace k filmu, ale vybíral podle názvu. Jak už to u české distribuce bývá, název musí hlavně prodávat, jestli odpovídá předloze je vedlejší. Film ale není špatný, je tam Keira, takže jedna hvězda navíc za ni! :D

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Opravdu nechápu to pohoršení některých lidí nad tímhle filmem. Jsem ještě schopen uznat, že to není nejlepší tolkienovská adaptace od Jacksona, ale jinak si myslím, že jsou lidi už asi zmlsaní, a proto od tohohle čekali nemožné. Přitom je to parádní podívaná, se kterou se dá máloco srovnat. Víc takovým filmů a míň podobných "kritiků."

Interstellar (2014)

Nechápu to nadšení, těšil jsem se na další film od Nolana, ale tohle bylo zklamání. Nejlépe shrnuto v komentáři od verbala.

Equalizer (2014)

Zase někdo našel díru na trhu - konečně je tu film pro zaměstnance Hornbachu a OBI. Od teď k jejim zaměstnancům budu vzhlížet s největším respektem, protože nikdy nevíte, kterej veterán ze speciálních jednotek zrovna na starý kolena nastoupil do oddělení s nářadím!!!