Ragnarök – Konec světa (2020) (seriál)

Prva seria ma bavila i mala dobru kvalitu, ale potom prichadza totalny obrovsky prepad. Akoby to zacal robit nejaky 12rocny nadsenec superhrdinov, ktory ma navyse pocit, ze minimalne polka z nich musia byt homosexuali a serial sa razom meni na srajdu.

Jawan (2023)

Rovnako uletené ako Pathaan, ale s hodnotenim by som to nijak neprehanal. Na jedno pozretie holt dobra a uletena zabava.

Obchodníci s bolestí (2023)

Taky velice šoltacky cover vlka z wall street, len filmarinou o dve tri latky nizsie. Emily nema prachy pre nemocnu dceru, tak zacne predavat prescription drugs na vsetko mozne z coho si zarobi cash, ale potom na nich doslapne FBI a filmu je konec. Velice plocha a prazdna zalezitost, nic o com by sa ktokolvek potreboval bavit.

Saw X (2023)

Solidny rozjazd plynuci do velice slabuckeho konca.

Invaze (2021) (seriál)

S1: Som velice prekvapeny tak nizkym hodnotenim, ale na druhu stranu to chapem. Bukvice nevideli Willa Smitha jak boxerkou do hlavy vita mimozemstana na zemi, ziadny The Rock s m16 nekosi haldy ufonov a ziadne stranger kids v utajemnom sovietskom podzemnom bunkri nenajdu nukolarku, o ktorej im smsku napisala madam prezidentka. U Invasion je velice trefne prirovnanie k filmu Příchozí (2016). Jedna sa o intelektualny a solidne napisany scenar. S2: Bohuzial z tejto zalezitosti sa stalo ciste B-cko, ktore uz postrada hlbsiu logiku. Tvorcovia sa ocividne rozhodli nasluchat bukviciam a zrobit serial "zabavnejsi". A tymto sa z toho vytratila cela dramatickost a napatie, ktore ho zdobilo. V prvej serke boli mimozemstania hororovo strasidelni, v druhej su k smiechu. A podobne na tom je i cela pribehova linka.

One Piece (2023) (seriál)

Bolo to zabavne, ale hodne detske. Tiez pri bitkach lietajuci ludia atp. to mi mozeg nebere, ale v ramci prevedenia sa to dalo skusnut a neriesit. Ale skoda, ze sa nezamerali viac na choreografiu tych subojov. Zaver serie je menej komedialny a viac dramaticky a pribehovy, co tvorcom uz tak moc neslo, na rozdiel od uvodnych dielov, ktore su cisto komedialne a vyborne. Co to potiahlo su hlavne samotne postavy, ktore su dobre spravene.

Naprostý zabiják (2023)

Horor to asi fakt nie je, na druhu stranu je to cely cas zabavne, az absurdne (na styl scary movie), a rozhodne som sa nenudil. Pohodova oddychovka na nedelny vecer.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Fenomen, nabuseny perfektnou a napaditou akciou, pribeh putavy s dovtipom. Netreba viac pisat, treba vidiet. Doporucujem komukolvek, bez ohledu na to kolko ti je rokov alebo aky zaner sa ti paci. Tom Cruise nespomaluje, stale na vrchole. Bez okolov jeden z najlepsich filmov roku, ak nie najlepsi.

Baletka (2023)

Vec je, ze ked robis film, kde od A po Z je kazdemu jasne co sa bude diat, tak to aspon nacupuj akciou, zabavou a adrenalinom. Tuto je to sama vata a natahovacky sprevadzane korejskymi sladacikmi, az sa dockame jednej finalnej choreografie, ktora svojou fadnostou dych nikomu nevyrazi. Pokial hladas nejake movie s martial arts, apropo dobrymi bitkami, tak toto skipuj a hladaj dalej.

Moment of Contact (2022)

Investigativny dokument, ktery predovsetkym obsahuje rozohvory s roznymi ludmi, ktori tvrdia, ze videli ufo a popisuju to, ale dokument neprinasa akekolvek fakty. Nejde sa do hlbky, su len rozhovory a tak teda nic z toho nie je relevantne ani podlozene inak, nez slovne nejakymi random ludmi z brazilskej dediny. Strata casu.