• Thriller

Procesí k panence (1961)

Duchovní přechůdce svěrákovské Vesničky střediskové: "My Češi jsme dobří lidé a konflikty nehrotíme." To je samozřejmě sebeklam, ne tak docela nepodobný mýtům, které dovolují Rusům se pokládat za obránce míru. --- Jenže je v tom kus mé nostalgické vzpomínky na časy, které rychle mizely před mýma dětskýma očima. Mnohé hezké dialogy, drobné absurdity, hlášky, narážky... Bavil jsem se.

Promlčeno (2022)

Bavilo mě to a byl jsem celkem spokojený. A to už je v soudobé české tvorbě úspěch.

Silnější než já (1990)

Celkem (pod)průměrné po všech stránkách až na jednu. Jaxi to dokáže evokovat pocit hnusu z té doby. Byl jsem během sledování vděčný za to, že dnes je přece jen nesrovnatelně líp.

Lekce (1971)

Drama z prostředí špionáže. Režijně trochu nezvládnutý, komplikovaný scénář. A bolševická propaganda na závěr.

Toman (2018)

Věru náročný film, námětem i zpracováním. Trojan diváka nešetří, valí fakta a úsudek nechť si udělá každý sám. Jedno však vyjádřil bez servítek a jasně: ukázal komunisty, jací skutečně byli. Gangsteři. Podobnost s mafií není objevná, ale v českých poměrech průkopnická.

Policajt ze školky (1990)

Je to taková míchanice žánrů, autorsky jen průměrně podařená.

Prácička v Itálii (1969)

Anglický humor mám rád, ale tady je v nevýrazném vydání.

Neige (2022) (TV film)

Jednou ano, dvakrát ne.

Bez soucitu (2010)

Mám Travoltu docela rád. Je mi líto, když bere takové kraviny pro učňovskou mládež.

Časové pásmo bylo změněno