• Thriller

Ploty (2016)

Tohle je asi vůbec první pravý nefalšovaný afroamerický film, který jsem kdy viděl. --- Zkuste si představit, že by vznikl ne český film o cikánech, ale že by se našli cikáni, kteří by s ohromnou profesionální jistotou napsali, zrežirovali a zahráli drama z jejich vlastního prostředí. Autenticky, bez extrémů, takoví, jací jsou (resp. byli před x lety). To by byla pecka, panečku!

Genius (2016)

Wolfeho jsem kdysi zkusil a nedokázal číst. Takže mi k jeho příběhu chyběl osobnější vztah. A film mi pro změnu připadal jako romány od Fitzgeralda: Všechno je skvěle provedené, úhledné, inteligentní a krásné... a já přemýšlím, proč mě to ksakru nebere a vlastně se nudím.

Pasažéři (2016)

No, nenechme se mýlit, tohle není ani tak sci-fi, jako především romance. A spíš pro mladší ročníky; poněkud citově prostá, zato atletická. Sci-fi kosmická udělátka se mi líbila. A hvězdička navíc za vynikající soundtrack Thomase Newmana. --- A teď když si vydělal, mohl by pan Tyldum zas dělat dobré filmy.

Wimbledon (2004)

Mám rád romance, nejednou mě dojmou, a nestydím se za to. Ale tohle bylo takové hodně lehoučké.

Borg/McEnroe (2017)

Nepodělali to. Což převážně znamená, že nic nepřehnali. --- Jinak ale, počínaje námětem, prostě o nic závažného nejde.

Báječná léta pod psa (1997)

Myslím, že je pošetilé v tomto filmu (knize) spatřovat realistický obraz bolševického režimu. Je to spíš Vieweghova humorně a sentimentálně laděná pocta jeho rodičům, lidem mimořádné důstojnosti a charakteru. Mladý Viewegh v jejich společnosti určitě prožil báječná léta, i když doba byla pod psa. --- Bohužel se zdá, že dospělému Vieweghovi jako spisovateli z toho všeho zůstal pouze neutuchající zájem o sex.

Tankový prapor (1991)

Promarněná šance. John a Olmer nedokázali adaptovat předlohu v něco, co má zřetelný tvar a smysl.

Spáči (1996)

Celý film jsem čekal, kdy přijde něco pozoruhodného, nějaký nečekaný dějový zvrat, něco silného. Nedočkal jsem se ničeho. Nesmírně nudný příběh.