Kill Bill (2003)

Tarantino je kouzelník co se atmosféry a stylu týče. Kill Bill je toho jasným příkladem. Dokonalé hrátky s herci, jejich perfektní vykreslování, skvěle vybrané prostředí pro jednotlivá dějství, a v neposlední řadě krásná kamera. Tohle všechno děla Kill Billa charismatickým, originálním, a tudíž pro oko ne tak konzumního člověka zajímavým filmem, který dokáže zaujmout.

RRRrrrr !!! (2004)

Francouzská komedie mi moc nesedí. Pár vtípků se v tomhle filmu povedlo, a dá se říct, že už je zná vlastně skoro každý, ale jako celek je to vlastně spíš něco ve stylu nemám co dělat, nechci přemýšlet, chci nějakou zábavu při které nebudu muset přemýšlet. Pro tuhle příležitost je RRRrrrr!!! jako dělaný.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Urážka krásné mytologické knížky z mého dětství především. Přestávám pobírat co všechno krásného, duchaplného a kvalitního v poslední době amerika nesemele a nepředhodí vychované konzumní společnosti stejne dobře, jako to dělají fast foodové řetězce s jejich stejně dobrými produkty. Když opomenu fakt, že scénář očividně vznikl chvilku poté, co se jeho tvůrce dodíval na Harryho Pottera, tak se před námi objevuje film, který by prý rád ukázal moře nestvůr (na prstech ruky se dají spočítat, a nestvůry bych jim zrovna neříkal), a trošku té sociologie v podobě od jedničky přetrvávajících sebestředných problémů s tatínky (můj tatínek je bůh, a vůbec se mi nevěnuje....fňuky fňuk). Jednu hvězdu dávám za mořské koníky, narážku na DC, a za Wraitha z SGA, který se ve filmu objevuje a možná ani on sám neví proč. Ve zkratce: Pohádka pro historii ignorující, na sociálních sitích žijící, rozmazlenou americkou generaci, na které bude jednou ten stát stát. Muhehe.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Opravdu milé překvapení oproti jedničce. Spolu s herci dospěl i film, který nám pak přináší surovější, tvrdší a hlavně realističtější pohled na Panem s jeho tvrdým režimem. Velké plus dávám za trailer, ve kterém se neukázala hra samotná, tudíž sem se mohl těšit až do kina na její průběh a zpracování. Doufám, že další díl se ponese v podobném duchu.

Hotel Transylvánie (2012)

Zajímavé pojetí animáku upírské/příšerkovské tématiky zabalené do příjemné animace vykreslující hraběte dráculu jakožto starostlivého, rodinně založeného. Pravidlo alespoň jednoho roztomilého zvířátka nad kterým člověk udělá "awww" splněno v podobě netopýrků. Hotel má spád, který určitě nebude nudit. Pořád se něco děje, pořád se něco hýbe a lítá. Celkově hodina apůl animované zábavy jak pro děti tak dospělé.

Ošetřovatel (2011)

Docela sranda pro ty, kteří nechtějí zrovna moc přemýšlet, ale vypnout a bavit se. K ničemu nenutí a přesto pobaví. Velké plus za skvěle vyrobená zoo zvířátka.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Nejsem zase tak velký fanoušek téhle série, ale tomuto dílu můžu uznat daleko více, než jeho předchůdcům. Nevím jestli je to jistým dozráním herců, nebo jen proto, že už to samé zkouší po Xté, ale tenhle díl si docela sedl a příjemně pobavil.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Recept je jednoduchý, zvládne ho každý kdo sleduje nepříliš povedený pořad o vaření na jedné nejmenované stanici. Pro příběh jako je tento vemte krabičku, vyberte důležité okamžiky nebo osobnosti cílového segmentu konzumantů a vložte je samostatně dovnitř. Do druhé poté přidejte kartičky s upíry, zombíky, mimozemšťany, a nebo roboty. Vesele tahejte a kombinujte. Oveček, které na takovou slátaninu přijdou je v dnešní době vždy dost. Hlavně se držet hesla: "A když nemáte upíry, dejte tam zombie." A vůbec, proč nenatočit příběh mladého Masaryka běhajícího po Vysočině lovícího čerty s bambitkou. Raději ne. Pokud možno si toto jídlo nedávejte, mohlo by se Vám pak přitížit ;-)