Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (2006)

Popravde , od tohoto filmu som čakal omnoho viac. Počas celého filmu som sa zasmial naozaj z chuti iba 2 krát. Mizerná komédia , a ako športový film Rýchlo a desivo: Šialené preteky celkom uspelo. Miestami ma príbeh nudil,a mal som problémy , aby som v druhej polovici filmu nezaspal . Na svoj rozpočet ktorý nebol malý (72,5 milióna $ ) Rýchlo a desivo: Šialené preteky aspoň pre mňa , nedopadli dobre.

Milionář z chatrče (2008)

Priznám sa , že spočiatku som mal k tomuto filmu odpor.Dlho som odkladal pozretie .Ale nakoniec som všetky nesympatie odložil , a vrhol som sa na pozerania- A dobre som urobil.Milionář z chatrče má skvelý príbeh o chlapcovi,pochádzajúcom z chudobného prostredia Indie,ktorý sa ale dostal do veľmi populárnej sútaže : "chcete byť milionárom ? " .To mi pripomenulo časy , keď ešte u nás "bežala" táto televízna show (a mňa táto show , aj napriek malému veku ktorý som mal v tedy, strašne bavila ) Jamal už správne odpovedal na desiatu otázku a na konte má 10 miliónov rupií.A však dostane sa k nemu polícia , a tá ho podozrieva z podvodu. A tak Jamal vysvetľuje ako vedel na otázky odpovedať.Počas tohoto výsluchu zároveň spomína na svoj život. ktorý oplýva nemilosrdnými spomienkami. Skvelý film ukazujúci na krásy ale hlavne nedostatky Indie. Neviem čo mám ešte o tomto filme napísať,všetko už tu bolo povedané :-) 90 %

Sex ve městě (2008)

I will love you forever, Ever Thine, Ever Mine, Ever Ours.Nečakal som že sa budem baviť,no bavil som sa :-) Romantické komédie moc v láske nemám.Film je o ženách,so ženskými problémami , pre ženy.Ale aj napriek tomu že som nevidel seriál sa mi film páčil. Boli tam vtipné hlášky a scény na ktorých som sa zasmial . Film je nabitý emóciami a hlavne láskou. Síce som sa na filme Sex v Meste dobe pobavil,moc ma neláka vidieť ho znovu, možno časom zmením názor. Na konci filmu sa mi najviac páčila veta : Je jedna značka ktorá nikdy nevyjde z módy : Láska... Dávam 75 % .

Princ z Persie: Písky času (2010)

Priznám sa,že od Princa z Persie som moc nečakal.O to viac ma tento film prekvapil.Už hneď na začiatku filmu bola skvelá akčná scéna . Je vidieť že na tomto filme sa vôbec,ale vôbec nešetrilo ( Rozpočet : 200 miliónov $ ) = skvelé efekty, Kaskadérske kúsky, vynikajúce spracovanie starej Persie,prekrásna hudba a nakoniec aj obsadenie.Bol som prekvapený , čo dokážu maskéri a kostyméri urobiť aby sa Jake Gyllenhaal podobal na herného princa - a podarilo sa im to dokonale. Prince of Persia: The Sands of Time má skvelý príbeh,pri ktorom som si myslel , nie že sa čas vrátil ale posunul dopredu , ani som sa nenazdal a film skončil-tak ma uniesol vo "víre času " že som si neuvedomil že prebehli skoro 2 hodiny. Film bol aj po humornej stránke podarený.Páčila sa mi najmä hláška " Víš, co se říká o mužích s velkým mečem, že? " Nech si hovorí kto chce a čo chce , mňa Princ z Persie ani v najmenšom nesklamal.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Skvelá paródia. Scary Movie je príkladom , že aj jednoduchý film,môže byť zábavný - a tento film rozhodne zábavný bol. Hoci paródie moc v láske nemám, Scary Movie je opak. určite tento film odporúčam vśetkým čo majú radi horory - zasmejete sa :-)

Kouzelná romance (2007)

Tento film je dobrým spojením animovaného filmu a "normálneho-neanimovaného" filmu. Takéto kombinácie sa mi veľmi páčia.Krásny Disney príbeh ale ako to býva , niečo sa pokazí (v tomto príbehu zlá kráľovná začaruje budúcu princeznú ) a hlavné postavy sa náhle ocitnú v našom svete ( presnejšie v NY ) kde všetko nefunguje ako v rozprávke. Skvelý príbeh doplnený o krásnu romantickú hudbu. Kouzelná romance ma dokázala aj rozosmiať (hlavne keď "princezná" zvolávala potkany,holuby,švábov aby jej pomohli z upratovaním :-) ) 70 %

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Skvelé dielo on skvelého režiséra Quentina Tarantina. Quentin do tohto diela obsadil tie najlepšie filmové hviezdy ( John Travolta, Samuel L. Jackson,Uma Thurman,Bruce Willis... ) Dej je rozdelený na kapitoly . Ani som si neuvedomil,ako 154 minút rýchlo ubehlo. Vo filme sú aj humorné scény,na ktorých som sa pobavil . Na svoj rozpočet 8 miliónov dolárov, je tento film zvládnutý na 1-tku . Pulph Fiction rozhodne stojí za pozretie= 5 hviezdičiek

Wanted (2008)

Wanted na mňa pôsobí ako dobrý akčný film zo Sci-fi nádychom. Má skvelé obsadenie (Freeman,McAvoy,Jolie) a už len toto trio stojí za pozretie :-) , trochu mi to pripomínalo Matrix ( keď leteli náboje aj "za roh " ) - ale povedal som si : No a čo !!! a díval som film ďalej . A dobre som urobil. Najviac zo všetkého sa mi na tomto filme páčili efekty (spomalené zábery.a spomínané náboje) + Skvelý príbeh "kancelárskej krisy" z ktorého sa stal výborný zabijak. Wanted ma určite nesklamal , ale ani moc neprekvapil. Preto mu dávam 4 hviezdičky :-)

Futurama (1999) (seriál)

Ďalší kultoví seriál od tvorcov "The Simpsons " Hneď ako som videl prvý diel : Space pilot 3000 " vedel som že to bude taká "pecka " ako Simpsonovci ... Taktiež ako u simpsonovcov , má tento seriál skvelé charaktery postáv. Humor tu rozhodne nechýba. Je skvelé že sme sa dočkali 6 série ... Bender je nej !!! :-)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Kultovní seriál. Má skvelé postavy, ako hlavné tak aj vedľajšie a každá z nich má iný charakter. Simpsonovci nás už bavia viac ako 20 rokov .- a stále vznikajú nové a nové diely - to klobúk dolu " že autori majú nové nápady . Na tomto skvelom seriály som vyrastal a stále ešte vyrastám. Jedinečné sú aj "špeciálne čarodejnícke " diely . Simpsonovci boli , sú ale aj budú pre mňa najlepší seriál všetkých čias :-)