Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Tak nevím, jestli je to vůbec možný (evidentně ano), ale tohle se mi líbilo ještě víc než první díl! A dokonce o dost víc než kniha. Teď už se nemůžu dočkat závěrečných dvou filmů. Dobrá práce.

Pán času - The Day of the Doctor (2013) (epizoda)

Tennant - super! Matt - dokonalost jako vždy. Hurt - milé překvapení. Ale celkový dojem? Co se týče speciálů, tak průměr až pod průměr. Myslím, že v příběhu nepřekonají tajemství okolo River a Pondů. Navíc Clara mi opět přišla trochu zbytečná. Ale možná jsem nějakým podivným způsobem zaujatá. Škoda, že se nevrátila Donna.

Velký Gatsby (2013)

To, co mi na filmu, přišlo nejlepší, je příběh a DiCaprio. Knihu jsem ale bohužel nečetla, takže výjimečně nemusím nadávat :)

Sucker Punch (2011)

Říkala jsem si, že to musim dokoukat, prostě musim! Ale nepovedlo se...

Fantom opery (2004)

Začátek a konec úžasný. Střed trochu nuda. Hudba je ovšem božská, to ano.

Zasažen bleskem (2012)

Souhlasím s Botičem: Chris by se měl začít věnovat dalším projektům a neztrácet čas s Glee, kde už stejně nedostává příliš prostoru. Krátký, miloučký příběh, u kterého se v jedné chvíli smějete a v další zadržujete slzy. Moc pěkné :)

Ladíme! (2012)

Musím říct, že mě tahle blbůstka docela mile překvapila. Potřebovala jsem něco na zvednutí nálady a tento účel film splnil, takže jsem spokojená :) Žádný trhák, Anna Kendrick je sice sympatická herečka, nicméně pro mě taková nevýrazná, přesto se na to jednou zase ráda kouknu.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Tak vážně nevím, kde je chyba: První díl byl docela dobrý (coby americký Sherlock Holmes), ale tohle byl nějaký error. Nedodívala jsem se, protože mě to tak nebavilo, že mi ta další hodina, kdy bych u toho musela strávit, přišla jako ztráta času. Docela mě to mrzí. Je pravda, že jsem byla nucená koukat na to česky (děsnej dabing), ale nemyslím si, že by to originální znění zachránilo. Někdy příště, možná.

Otec prasátek (2006) (TV film)

Čekala jsem od toho víc, ale bohužel mě to nijak zvlášť nenadchlo. Ani jsem se moc nesmála. Hold na Pratchetta tolik nejsem.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Definitivně jsem se rozhodla, že SGA je z celé řady SG-ček ta nejlepší. Optimálně dlouhá, prostředí Atlantis je přímo božské a postavy jsou všechny sympatické. Jediné, co mě mrzí, je samozřejmě konec. Kéž by to bylo delší - nicméně na druhou stranu, pokud by další řady šli s kvalitou dolů jako u SG1, pak jsem tedy ráda, že to ukončili tak říkajíc v nejlepším. Pouze jsem čekala epičtější ten závěr, mohli to protáhnout do dvojdílu a trošku si s tím pohrát. Bylo to takové narychlo - najednou mají dost energie a ZPM-ek na cestu do Mléčné dráhy, mohou cestovat nějakou "spešl" červí dírou... trošku okaté :). Ale jinak skvělý seriál!!