Jana Eyrová (2011)

Teda, nečetla jsem knižní předlohu (zatim!), ale ještě teď mám z toho filmu depku. A to to vlastně skončilo dobře.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

O něco lepší, než první díl, ale stopro nejlepší z celé série. Dokonce mě i na chvíli překvapili a to už je u Stmívání co říct (vzhledem k tomu, že jsem četla knižní předlohu). Celkově v pohodě, až na přeslazený momenty a neskutečnej happy end. Aspoň že Kristen to konečně slušelo!

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Po SG1 a SGA opravdu milé překvapení. Trvalo mi prvních pár dílů zvyknout si na nové herce, ale nakonec jsem se do Destiny a její posádky tak "zažrala", že mi zhlédnutí obou sérií netrvalo ani měsíc. Jediné (nicméně velké) mínus celé série je samozřejmě její délka (pouze 2 sezóny) a otevřený konec (horší než u předchozích sérií). SPOILER! Protože se stal Eli mým oblíbencem, docela mě zajímalo, jak to s ním dopadne. A tak mě docela dostalo, že návrat domů se nakonec nekoná, ba co hůř, ani nevíme, jak to s posádkou dopadne. Je vidět, že původně byla třetí řada naplánovaná, ale pravděpodobně z důvodu nízké sledovanosti byl seriál stažen. Což je opravdu škoda.

Temné stíny (2012)

Nuda od začátku do konce. Světlé chvilky patřily JD a Evě Green. Ale jinak si z filmu pomalu nic nepamatuju, nijak silně to na mě nezapůsobilo, ani jako u komedie jsem se zrovna dvakrát nebavila.

Sněhurka a lovec (2012)

Mám trochu černé svědomí, že tomu dávám stejně, jako "barevnější" a "bollywoodské" verzi Sněhurky, nicméně na víc to necítím a měnit hodnocení u té druhé se mi nechce. Každá verze měla své plusy a mínusy. Kristen alespoň neměla srostlé obočí a nezpívala na konci. Na druhou stranu s tím svým výrazem ala leklá ryba by vážně měla něco dělat. Ale celkově působil film celkem zajímavě, postava lovce dost netradiční, nemluvě o sedmi trpaslících nebo královně. Ta ovšem neměla chybu - snad jen to její zrcadlo mi přišlo už trochu moc "high-tech."

Sherlock (2010) (seriál)

Je to kriminálka. Ale hodně (hodně víc) dobrá kriminálka. Na rozdíl od nudných verzí typu NY/LA/Miami, ze kterých vyčnívají maximálně Cold Case nebo Without a Trace, je tohle alespoň zábavné a zajímavé díky (jak jinak) hlavní postavě Sherlocka. Ten je zde spíše tím otravným týpkem typu Sheldona z BBT nebo Dr House. Ale tím líp, protože jinak by se jednalo o naprosto všední seriál. Právě jediné, co mě baví, jsou Holmesovi dedukce, bez nich by to byla nuda. Proto jakmile není na scéně, ztrácí seriál "šmrnc" (takže díky bohu, že je to hlavní postava). Nu nic, jdu se pustit do druhé řady, mám kliku, že na ni nemusím čekat rok. Skončila pěkně napínavě!Tak po druhé řadě musím opět navýšit hodnocení. První a hlavně poslední díl druhé řady mě vážně dostal. I když jsem věděla, co se stane, stejně to bylo napínavé do poslední vteřiny. Jen mě trochu mrzí ty druhé díly obou řad, které jsou o poznání slabší. To je škoda.

Pond Life (2012) (seriál)

No, upřímně jsem čekala víc, hlavně kvůli všem těm upoutávkám, co na to byly. Určité části byly boží, některé mě trošku zklamaly.

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Hodně dobré filmové zpracování Wildeovy hry. Zbožňuju Colina Firtha, díky němuž jsem film téměř doslova hltala. Snad jen Argernona jsem si představovala trochu jinak, ale ve finále z toho Everett vyšel dobře. Navíc, Anglie 19. století má své kouzlo. Opravdu moc hezky strávených 90 minut. Alespoň tedy z mé strany.