Shrek's Thrilling Tales (2012)

Chytré pojmenovat něco po nejúspěšnějším animáku a pak to jeho povídkou totálně celý posrat, První povídka s prasátkama je zábavná, ale nijak překvapivá. Ze všech povídek je nejkratší, nebo mi jen rychle utekla, ale ani chvíli jsem se u ní nenudil. Druhá povídka s Monstry je rozhodně nejlepší a B.O.B tam válí. Povídka baví celou stopáž a párkrát jsem se i dost zasmál. Nápad jak donutit děti žrát zeleninu je skvělej a byla to asi jediná povídka, která v sobě měla schovanej i výchovný podtext. No a pak tu je třetí povídka se Šrekem, která je jen reciklovanej odpaďák, kterej nemá co nabídnout a nedá se na to ani koukat. I ta grafika se mi zdála debilní, jak to bylo dělaný pro 3D, prostě naprostá zbytečnost a celý film tak totálně posrala.

47 róninů (2013)

Film který se tak strašně zaměřil na zevnějšek, až úplně zapomněl na to, o čem má vůbec být. Krátce se to dá nazvat Samurajským ukecaným filmem, který je až moc bizarní a má snad přístupnost 3+. Sorry ale v Samurajském filmu si představuju alespoň kapičku krve, nebo pořádný souboje, místo toho jsem dostal hromadu keců a pár hezkejch létajících šátků nebo co to bylo. Dost jsem 47 Róninům věřil, ale jsem zklamanej. Strašná nuda od začátku do konce, ani ten poslední epickej fajt byl o ničem. Další mínus je hromada debilních nesympatických postav. Vůbec mi na nich nezáleželo a spíš jsem doufal, aby je konečně někdo zabil. Mojí oblíbenkyní se stala čarodejnice, ta jediná měla charisma a strašně jsem si přál aby zabila Nea( nebo se tu jmenoval jinak?). Nudnej film s hezkým kabátem a neuspokojivým zakončením, tenhle film si zasloužil lepší režii a pořádné zpracování, chtěl bych vidět co na tomhle tak dlouho vylepšovali.

Pohádky na dobrou noc (2008)

Přesně důvod, proč se nekoukám na Americké komedie víc jak jednou. Prostě na poprvý to nevypadá jako taková sračka a hraje tam Sendler, kterýho mám docela rád, tak jsem si řekl "Dám tomu 3* zas tak špatný to nebylo" jenže na podruhý už nemůžu přehlížet všechny ty sračky okolo a ten příšernej děj a trapný fóry, takže snižuju na 2*. Tohle je prostě nepovedená komedie nevím pro koho, dětem bych to rozhodně nepouštěl a pro větší to je nuda. Takhle dávám alespoň jednu * za toho Sandlera a druhou za Bulvu, nebo jak se ten divnej křeček jmenoval. Zbytek je dost o ničem.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Nejlepší film Tomáše Holýho a úžasná nesmrtelná česká komedie. Na tuhle komedii se můžu podívat kolikrát chci a pokaždé mě rozesměje. Zrovna včera jsem na ní koukal a znovu mě dostala, Tomáš Holý byl strašně talentovaný herec a je ho velká škoda. Myslím, že kdyby se narodil v Americe, tak by se měl jako prase v žitě, protože tam by vydělal miliony. Škoda že toho tolik nestihl, protože on je ten, kdo tahá všechny filmy s ním, i když né všechny se povedli. Žádný není úplný propadák a to jen díky němu, protože scénáře jsou někdy dost odfláklé, ale jak říkám, tenhle film nemá chybu a jsem rád, že byl natočen. Jeden z nejlepších českých filmů a nemyslím si, že se v dohledné době natočí něco alespoň podobně kvalitního.

Kdo přežije - Krev není voda (2013) (série)

Jak já tu dementní Moniku nesnášel, nechápu jak s ní může Brad tak dlouho vydržet. Byla to asi jediná vada na jinak úžasný sérii. Poprvé jsem se rozhodl, že budu koukat na Survivor jednou tejdně a nepočkám si na konec sezóny a vybral jsem si jednu z nejlepších řad vůbec. Vážně jsem si Blood vs. Water zamiloval a to hlavně díky starým tvářím a novým překvapivě sympatickým soutěžícím. Nečekaně hodně zvratů a zajímavě pojaté soutěže, kde se mohl poražený prohodit s jeho příbuzným. I po 26 sériích má Survivor co nabídnout a pořád vymýšlí nový překvapení.Jedna z mála sérií, kterou neposere ani vítěz, který si to vážně zasloužil, konečně to vyhrál taky někdo, komu jsem fandil. Doufám že bude někdo překládat další řady, protože Exi se nám sekl a už nechce překládat. Byla by to škoda, kdyby už survivor nikdo nepřekládal. Oblíbenci: 1. Ciera, 2. Tyson, 3. Brad

Utržený ze řetězu (2005)

Jeden z filmů, který si zaslouží být v topce, ale bohužel se tam jen o kousek nevešel. Unleashed jsem si oblíbil hned od prvních minut. Celý ten úžasný netypický příběh, vizualizaci filmu a v neposlední řadě výkony herců, kteří excelují. Jet Li podal nadpřirozený výkon a předvádí tu to nejlepší ze sebe. Choreografie soubojů je fascinující a mě jen spadla brada a čuměl jsem s otevřenou pusou co Jet Li dokáže. Miloval, miluju a budu milovat tenhle úžasný film. Jeden z mála filmů na který nikdy nezapomenu.

Crash (2004)

Nekompromisní film o rasismu, ale i o špíně LA. Je skvělé, že nejde jen o film, který tvrdí, že všichni jsou rasisti a černý jsou jen oběti, ale jde o film, který se snaží hrát na obě strany. Hned ze začátku uvidíte, že nejde o typické Drama. Jde o příběhy rodin a osob, který se musí poprat se svými předsudky a problémy. Nejlepší část je příběh Michaela Peňi proti Arabášům nebo co to bylo. Část s kouzelným pláštěm byla nejdojemnější a tak nějak nejrealističtější, jo zní to divně, ale když uvidíte, uvěříte :P Crash je dost vyhrocený film, ale je to jedině dobře, protože takhle si lidi alespoň trochu uvědomí co se na světě děje. Nejvíce se to dá charakterizovat jako temné drama o špíně LA, ale najdou se tam i vtipné momenty, které se nějak nevnucují a pobaví. Jediné co mi tam nesedělo byl ten konec. Byl až moc rychle ukončen, sice se tam mihli všichni o kterých tento film byl, ale ty charaktery byli moc rychle uzavřen. Nejvíc pobavila část ve které si černoušek stěžuje jak jsou všichni rasisti a jak jsou autobusy jen od toho, aby se bílí mohli posmívat černým a asi 2 minuty na to ukradne auto. Tuhle scénu si budu pamatovat ještě dlouho.

Tělo (2012)

Strašně divnej film s totálním mindfuckem na konci. Španělé neumí jen horory, ale i krimi, které je řízlý trochou dobrého temného Thrilleru. Poslední dobou jsem byl zvyklí koukat na film a u toho dělat dalších milion věcí, protože i když jsem na film nekoukal 10 min, tak se nic nestalo ( Hobit ), ale tady to nešlo. Na minutku dáte oči z obrazovky a už víte hovno o tom co se tam děje. Takže jsem asi 3 krát přetáčel scény dozadu abych pochopil, co se tam zrovna stalo. Celý film si hraje s hlavní postavou a hraje si i s námi. Celý film hádáte kdo by to mohl být, kdo vzal tu mrtvolu( nebo vstala sama?) no prostě nevíte nic a do poslední chvíle jsem netušil :D Ale konec je skvěle vyřešenej a říkáte si, jaktože vás to nenapadlo. Hlídejte si každé maličkosti, protože ty v tomto filmu rozhodují. Jinak taky by mě asi dost nasralo a vyděsilo, kdyby někdo vzal z márnice mrtvolu, kterou jsem před tím zabil. Nemálo bych byl posranej, že se to provalí. 85%

V hlubinách (2013)

Od Erika jsem ještě žádnej film neviděl, ale uvažuju o tom, že to napravím, protože Pioneer je překvapivě dost kvalitně natočený Thriller se skvělými herci. Výsledek umocnila věta "natočeno na základě pravdivých faktů" ale film to nikomu nevnucoval a dal mi pořádnou dávku napětí a tak trochu beznaděje, protože přesně takhle by se zachovali společnosti i teď. Prachy prachy prachy, o nic jinýho nejde. Místo toho aby uznali chybu to svedou na někoho, kdo byl u toho a nebyl tak docela při smyslech a ještě k tomu to je bratr zemřelého, takže si myslí že bude truchlit, jenže se zmýlili a Petter se začne zajímat o to, kdo za všechno může a to se samozřejmě nelíbí hnusům z vrchu, tak ho začnou pronásledovat a chtějí ho zabít, celý se to vyvíjí dost překvapivě a do konce jsem nevěděl jak to skončí. Jsou ale dvě věci, který se mi tolik nelíbili a to je hudba, která se do filmu vůbec nehodila, to musel vybírat nějakej hluchej důchodce. A druhá věc je konec, který bych si představoval trochu víc vyhrocený, ale jinak spokojenost.

The Fades (2011) (seriál)

BBC prostě umí, jen mě sere, že ukončují minisérie ještě před tím, než se pořádně rozjedou. The Fades je další mistrovské dílo od Farrena, který už prokázal svojí kvalitu u Luthera. Největší plus má seriál za výběr herců, který je naprosto úžasný, hlavně díly Lily a Joeovi (Naomi a Chris) ze Skins. Přepadla mě úplná nostalgie a ty postavy jsem si úplně zamiloval, i když Joe hraje hlavního záporáka a Lily strašnou krávu :D Ale prostě stejně to byli mí oblíbenci. Příběh je zajímavý a sem tam se dočkáme i nějakého zvratu. Poslední dva díly jsou dost silný a hlavně při jedný scéně v posledním díle mi zvlhli oči. Všechny díly jsem zkouknul za dva dny a strašně mě sere, že už se rozhodlo, že druhou sérii nenatočí. Snad si to někdy rozmyslí, byla by chyba, kdyby to skončilo na dobro. Zamiloval jsem si Maca, nechápu že ho tu lidi tak nenávidí, kdyť to byla jedna z nesympatičtějších postav a jeho úvody byli naprosto luxusní. Oblíbené postavy: Mac, Natalia( jen jako vyhaslá), John, Anna