Doktor Smrt (2010) (TV film)

Amerika je země kde si klidně někoho odsoudí na smrt a ani nad ním nemrknou, pak se tu objeví někdo, kdo umožňuje odejít nemocným lidem, kteří se nemají šanci vyléčit a ještě s jejich souhlasem, k ničemu je nenutí, oni za ním chodí sami a prosí ho o to a Americký soud ho soudí jako vraha, tohle prostě není normální. Jsem jednoznačně na straně Jacka Kervorkiana, byl to úžasný muž, který pomáhal lidem nežít dál v bolesti a utrpení. Al Pacino to zahrál naprosto dokonale, jen se mi nelíbilo to pomalé tempo, celý film se vlastně skoro nic neděje a je to pořád dokola, a k tomu se jen přidávají scény od soudu, ale i tak to stačí na slabší 4*, protože v celku je to úžasný životopisný drama, které má co říct.

Nahoru a dolů (2009) (seriál)

Kenny je ten největší čůrák a nezaslouží si obdiv ani slitování, jenže ho prostě musíte milovat. Danny McBride si zahrál ukázkovou svini a hláškovací mašinu, což mu jde ze všeho nejlíp. Co díl to hláška, přemýšlel jsem jak vymyslí další série a série v Mexiku je snad ještě lepší než ta první. Mioval jsem ty narážky a nekompromisní humor. Čistokrevná černá komedie a můžu konečně říct, že se nějaká televize nebojí natočit černočerný komediální seriál a nebojí se toho, že je nějakej Mexikánec zažaluje. Další věc je debilní Stevie, kterej je příšernej řiťolezec a situace do kterých se sám naveze jsou úžasný. Zatím mám shlédnutý 2 série a budu pokračovat ve 3. a finální 4. sérii, snad nebudu muset snižovat hodnocení. Nejlepší hláška: " Nespadni do řeky, aby si někdo nemyslel, že tam plave hovno"

Znovuzrozeni (2012) (seriál)

Od začátku mě chytla atmosféra a to tajemno, které je ještě umocněné nádhernou a fascinující muzikou. Začal jsem soucítit s postavami a jak jsem si nějaké oblíbil, tak jsem jiné začal nesnášet. Od začátku mě srala Camille, která mi byla nesympatická a celá divná, ale to nemění nic na tom, že její postava byla napsaná úžasně a k ní se pomalu ale jistě přidal i ten dementní policajt, kterej dělal pořád jen problémy. Na druhou stranu jsem tam měl své oblíbence, kteří byli i největší záhadou a jejich příběhy mě vtáhly hned do sebe a já jen čekal co dalšího se o nich dozvím. Největším překvapením byl určitě Victor ( Swann Nambotin ) kterej hraje malýho divnýho kluka, který nemluví a vlastně skoro do konce nevíte co je zač a kde se tam vůbec vzal. Dalším oblíbencem byl Simon ( Pierre Perrier ), který měl nejzajímavější příběh a jeho smrt byla taky záhadou. Na začátku seriálu mě sralo, že jsem netušil vlastně vůbec nic a vždy ten pocit ještě umocnila scéna před začátkem titulků, která se odehrává před několika lety, vždy podle smrti osoby o které díl je, ale potom jsem se do toho dostal a celé to začalo pasovat. Od začátku do konce naprosto úžasný, tajemný thriller (rozhodně né horor, to tam přidal zase nějakej vocas), který mě vtáhl od začátku do děje a nepustil mě až do konečných titulků. Doufám, že bude co nejdříve další série a vůbec se nedivím, že byl seriál nominovaný na několik cen a dokonce vyhrál Emmy.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Film na způsob Soumrak Mrtvých, bohužel se to moc nepovedlo. Což o to, pár vtipných momentů tam je, ale bohužel převažují ty trapné momenty, Efekty jsou dělané asi v malování a dodělávání výstřelů u zbraní je taky dost vidět. Jediná potěšující věc byli gore efekty, do kterých dali asi většinu halířů, protože do herců ani ostatních efektů nešlo skoro nic. Scénky s důchodci byli trapný a vůbec se tam nehodili, byli tam úplně zbytečně, ono celý ten příběh nedával moc smysl, ale tak dobře no. Já jsem od toho nic nečekal a za těch pár povedených scén a gore si to alespoň těch 40% zaslouží.

Louis C.K.: Chewed Up (2008) (pořad)

"nikdy bych nenazval ženu píčou, teda kromě mí matky, který se to z nějakého divného důvodu líbilo" Tohle byl asi nejdrsnější a nejhrubší stand up Louise a vlastně všech stand upů co jsem viděl. Tady bych řekl, že dokonce párkrát překročil hranici a divím se, že ještě nedostal od někoho přes hubu. Upřímně lituju jeho děti, který až vyrostou tak budou asi dost frustrovaný z toho, jak o nich jejich fotřík mluvil. Jak s ním mohla vydržet jeho žena nějakejch 10 let? Kdyby o mě někdo takhle mluvil, tak bych s ním nebyl ani chvíli, ale tak to je věc každýho, já jen vim, že mě Louis zase královsky pobavil a dokázal mě rozesmát k slzám, i když mi zrovna do smíchu nebylo. Louis je můj nejoblíbenější Stand up komik a nemyslím si, že ho někdo předběhne, jeho rasismus a drsnost příběhů je tak moc na hranici, že dál už se dlouhou dobu nikdo ani nepokusí zajít.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Undisputed je asi jediná trilogie, která se dostala z totálních sraček až k jednomu z nejlepších bojových filmů Ameriky. První díl byl naprostej propadák, který jsem ani nedokoukal, protože se jednalo o nudnou sračku, za to dvojka už je úplně něco jinýho. Florentine si na tom dal fakt záležet a vymyslel zajímavý příběh, který ale zase rychle zapomenu. Film je dělán jen jako ukázka bojovýho umění a to se povedlo na jedničku. Pro mě až zbytečně přeslazenej konec, ale tak neudělám nic. Na trojku to rozhodně nemá, ale za shlédnutí to stálo.

Wanted (2008)

Sorry ale tohle ne, já si myslel, že to je vymyšlený film nějakým šílencem a tak jsem to i bral a dokonce mě to docela bavilo, jenže to se změnilo, když jsem dostal do ruky komiks Mrtvý nebo živý , kde jsem se dozvěděl, že v Americe se jmenuje Wanted, bylo mi to divný, tak si přečtu předmluvu a zjistím že podle tohodle komiksu Hollywood totálně posral film. Ten komiks je silmý 18+ s hromadou násilí, krve, rasismu, cynismu a černýho humoru a oni z toho udělali sračku pro děcka. Komiks by byl na jasných 5*, protože to je prostě brutální akční jízda, kde se s ničím a nikým neserou, ale film je na 1* hvězdu, protože takhle pokurvit potenciál, to se jen tak nevidí.

Rivalové (2013)

Fakt jsem se snažil najít na Rush nějakou chybu, alespoň malinkou, abych mohl zmenšit hodnocení a to hned z několika důvodů, ten první je, že nemám rád Rona Howarda, jeho filmy jsou většinou tupý a o ničem, žádnýmu jeho filmu jsem nedal víc než 3 *, další důvod je ten, že vůbec nekoukám na formule a příjde mi to jako naprosto nudný sport, který je o ničem (alespoň teď) a třetí důvod je ten, že se film dostal tak rychle na 4. nejlepší film na CSFD, takové filmy jsou podezřelé a hledám v nich všechny chyby, abych si pak mohl stěžovat, že to je nefér. Tak to by byli důvody, které jak vidíte byli naprosto mimo a já možná i tím, jak moc jsem film sledoval usoudil, že se jedná o nejlepší sportovní drama, který se kdy natočilo. Ten film má všechno a hudbou počínaje a příběhem konče je to prostě boží. Další věc, kterou musím vyzdvihnout je výběr herců, až nečekaně hodně se podobají právě Laudovi a Huntovi. Dokonce bych řekl, že Chris předvádí svůj nejlepší výkon a nikdy nehrál líp. Daniela moc neznám, takže nemůžu soudit... Klasicky jsem napsal koment, který vám řekne hovno o filmu, ale tak neuděláte nic. Ve zkratce je to úžasný film, který je na pravém místě a zaslouží si být v top 4 filmů na CSFD, doporučuju všem, bez ohledu na to, jestli máte formule rádi nebo ne..... Rivalové se nedostali do nominací na film roku... Tohle je největší výsměch a Oscar je čím dál tím větší fraška.

Croft (2013)

Lepší než celej film Lara Croft. Nemůžu souhlasit s Momo, protože hlavní hrdinka se do role Croft hodila a dalo se na ní koukat. Jinak naprostá akční pecka, ve který hrajou herci líp než ve většině filmů, který dnes vychází. Od těchto maníků bych si dokázal představit i celý film, né jen 20 minutovou scénu. K tomu všemu ještě mindfuckovej konec s jménem a já jsem naprosto spokojenej.

Ninja 2: Pomsta (2013)

Scott Adkins pořád umí, jeho choreografie a boj jsou naprosto precizní a úžasný. Jako film to je takový průměr, klasický příběh o pomstě, ale o tom to vůbec není. Tady jde o to, aby byli boje dynamický a pořádně promakaný, což se tady povedlo na jedničku. Dokonce si Florentine neodpustil jeden zvrat na konec, který se tam kupodivu hodil a já si nemusel ťukat na čelo, jaká to byla blbost. Ono jde vidět, že Florentine se příběhem nikdy moc nezabýval a jde to znát na všech jeho filmech, naštěstí se Ninja: Shadow of a Tear povedlo a já jsem spokojenej.